Ads[no]

Ads[no]

2 Şubat 2017

Peşmerge ile Haşdi Şabi arasındaki gerginlik çözüldü

Şengal'de Peşmerge Güçleri ile Haşdi Şabi arasında yaşanan gerginliğin çözüme kavuştuğu belirtildi.


Şengal Cephesi Peşmerge Komutanı Serpereşt Lezgin, Hadi Amiri başkanlığındaki bir Haşdi Şabi heyetinin Şengal’de Peşmerge komutanlarıyla gerçekleştirdiği görüşmede Peşmerge Güçleri ile Haşdi Şabi arasında yeni bir anlaşmanın gerçekleştiğini bildirdi.

Konuyla ilgili K24’e konuşan Serpereşt Lezgin, “Haşdi Şabi, daha önce yaptığı açıklamada Peşmerge mevzilerine gerçekleşen saldırı girişimlerinin yanlışlıkla gerçekleştiğini söylemişti. Bunların yanlışlıkla gerçekleşmiş olabileceğini düşünüyoruz” dedi,

Ayrıca Peşmerge Güçleri ile Haşdi Şabi arasında sorunların çözümü ve işbirliğini geliştirecek bir mekanizmanın kurulmasının kararlaştırıldığı belirtildi.

Haşdi Şabi, geçtiğimiz iki ay süresince Peşmerge Güçleri'nin Şengal cephelerine yönelik 7 saldırı girişimi olmuş ve bu saldırı girişimlerinde bir Peşmerge yaralanmıştı.

Geçtiğimiz hafta Peşmerge Bakanlığı'nın bu saldırıların devam etmesi durumunda Peşmerge Güçleri'nin tavrının değişeceğini belirtmiş ve Haşdi Şabi Güçlerini uyarmıştı.
Peşmerge ile Haşdi Şabi arasındaki gerginlik çözüldü Reviewed by ZEReditor II on 2.2.17 Rating: 5 Şengal'de Peşmerge Güçleri ile Haşdi Şabi arasında yaşanan gerginliğin çözüme kavuştuğu belir...

2 yorum:

  1. iran kuklası heşdi vahşilere güvenmeyin, çünkü onlar iran kontrolünde ve irana asla ve asla güvenilmez. Ne demiş Qazi Mıhemmed "iran(şeytan) mollalarının Kuranı Kerime el bastığını görseniz bile inanmayın. zamanında bizi bu şekilde çok kandırdılar " diye nasihatat eden Qazi Mıhemmedi sözlerinin unutmayın, tedbirli olun heşdi çeteleri gelecğin işidleridir ve zamanı geldiğinde kürdistana saldıracaklardır.

    YanıtlaSil
  2. ne iran kalacak ne pkkk ne haşdi sabi bunlar sırayı erkene aldı barzani siikkkkkecek diğer tarafta amerika siiikkkeceeek anladı rum tohumları geri fitese takdı serefsizlerin sonu yakındır pyd bunların iççindde

    YanıtlaSil

8 yorumlama seçiminden birini seçerek yorum yapabilirsiniz. En kolayı; YORUMLAMA BİÇİMİ'nden ADI / URL seçimine tıklayın. AD bölümüne sizi ifade eden bir ad yazın URL bölümünü boş bırakabilirsiniz, veya sosyal medya hesabınızın adresini yazabilirsiniz. YORUM YAZIN ÇÜNKÜ DÜŞÜNCELERİNİZ BİZİM İÇİN ÖNEMLİDİR, OKUYUCULAR HABER OKURKEN FARKLI GÖRÜŞLERİ DE MERAK EDİYOR.

Ads[no]

Haberler, Musul Operasyonu, Musul, Rakka Operasyonu, Rakka, Fırat Kalkanı, Operasyon, Fırat'ın Gazabı,Son Dakika, güncel, spor, eğitim, magazin, Türkiye, Kürdistan, Kürtler, Barzani, Futbol, Basketbol, Dersler, Film, Sinema, Dizi, İzlemek, İzle, Peşmerge, PKK, YPG, KDP, PYD, YNK, Goran, AKP, DAEŞ, IŞİD, DAİŞ, Terör, Çatışma, Savaş gibi konular Zernews'te yayınlanıyor.

Diller, Kürt ve Kürtler, dil, kültür, sanat, Kürt dili, Kürt Kültürü, Kürt edebiyatı'nın yanı sıra Erbil, Duhok, Süleymaniye, Diyarbakır, Mahabad, Qamişlo, Rojava, Kuzey, Güney, Rojava, Batı, Doğu, Rojhilat Kürdistanı haberleri ve makaleler, yazılar ZERnews web sitesi'nde yayınlanıyor.

Nerinaazad, ANF, ANHA, Kurdnewshaber, Rudaw, K24, Kurdistan24, Bashaber, Bas-Haber, Basnews, CNN, NTV, Rojnews, Nuçe TV, Mednuçe, Denge TV, ZER TV, Zer, Azernews, War TV, Warmedia, Waar, TV, Canlı Yayın, Video ile ilgili konular ZERnews'te.

Beluc, Beluclar, Belucistan, Pakistan, Hindistan, Afganistan, Ortadoğu, Batı, Avrupa, Amerika, ABD, Asya, Afrika, Filistin, İsrail, Suriye, İran, haberlerini okumak için bizi takip edin.

Teknoloji, telefon, bilgisayar, kulaklık, dijital dünya, Facebook, Twitter, Google+ , Insragram ile bizi takip edebilirsiniz.