Ads[no]

Ads[no]

7 Şubat 2017

Peşmerge fotoğrafı paylaşan Kürt mülteciler 50 gündür tutuklu

Avrupa'ya gitmek için Sırbistan'a geçen çok sayıda Kürt gencinin Peşmerge fotoğraflarını Sosyal Medya hesaplarında paylaştıkları gerekçesi ile gözaltına alındığı, bazılarının da 50 gündür tutuklu bulundurulduğu öğrenildi.

Sırbistan'da bir cezaevine sevkedilen gençler için Irak konsolosluğunun harekete geçmediği de verilen bilgiler arasında. Irak konsolosu Dr. Kasım Asker'in Şii bir Türkmen olduğu, Şii'liği esas alarak çalışmalar yaptığı, Şii olmayan vatandaşlar için hiç bir şey yapmadığı öğrenildi.

Tutuklanan Kürt gençlerinin psikolojilerinin bozulduğu, yardıma ihtiyaçları olduğu da verilen bilgiler arasında.

Bu yüzden Sırbistan'ın sınır dışı kararı verdiği gençlerin bilet ücretleri 160 Euro'dur. Ancak bu işlemin Irak konsolosluğu üzerinden yapılması gerekiyor, Irak konsolosluğu da Kürt gençleri için bunu 500 Euro'ya çıkarmış bulunmakta.

Tutuklanan bazı Kürt gençlerinin isimleri şöyle; Şivan Ereb, Neşvan Ramazan, Diyar, Hêmin Ekrem...
Peşmerge fotoğrafı paylaşan Kürt mülteciler 50 gündür tutuklu Reviewed by ZEReditor I on 7.2.17 Rating: 5 Avrupa 'ya gitmek için Sırbistan 'a geçen çok sayıda Kürt genci nin Peşmerge fotoğrafların...

Hiç yorum yok:

8 yorumlama seçiminden birini seçerek yorum yapabilirsiniz. En kolayı; YORUMLAMA BİÇİMİ'nden ADI / URL seçimine tıklayın. AD bölümüne sizi ifade eden bir ad yazın URL bölümünü boş bırakabilirsiniz, veya sosyal medya hesabınızın adresini yazabilirsiniz. YORUM YAZIN ÇÜNKÜ DÜŞÜNCELERİNİZ BİZİM İÇİN ÖNEMLİDİR, OKUYUCULAR HABER OKURKEN FARKLI GÖRÜŞLERİ DE MERAK EDİYOR.

Ads[no]

Haberler, Musul Operasyonu, Musul, Rakka Operasyonu, Rakka, Fırat Kalkanı, Operasyon, Fırat'ın Gazabı,Son Dakika, güncel, spor, eğitim, magazin, Türkiye, Kürdistan, Kürtler, Barzani, Futbol, Basketbol, Dersler, Film, Sinema, Dizi, İzlemek, İzle, Peşmerge, PKK, YPG, KDP, PYD, YNK, Goran, AKP, DAEŞ, IŞİD, DAİŞ, Terör, Çatışma, Savaş gibi konular Zernews'te yayınlanıyor.

Diller, Kürt ve Kürtler, dil, kültür, sanat, Kürt dili, Kürt Kültürü, Kürt edebiyatı'nın yanı sıra Erbil, Duhok, Süleymaniye, Diyarbakır, Mahabad, Qamişlo, Rojava, Kuzey, Güney, Rojava, Batı, Doğu, Rojhilat Kürdistanı haberleri ve makaleler, yazılar ZERnews web sitesi'nde yayınlanıyor.

Nerinaazad, ANF, ANHA, Kurdnewshaber, Rudaw, K24, Kurdistan24, Bashaber, Bas-Haber, Basnews, CNN, NTV, Rojnews, Nuçe TV, Mednuçe, Denge TV, ZER TV, Zer, Azernews, War TV, Warmedia, Waar, TV, Canlı Yayın, Video ile ilgili konular ZERnews'te.

Beluc, Beluclar, Belucistan, Pakistan, Hindistan, Afganistan, Ortadoğu, Batı, Avrupa, Amerika, ABD, Asya, Afrika, Filistin, İsrail, Suriye, İran, haberlerini okumak için bizi takip edin.

Teknoloji, telefon, bilgisayar, kulaklık, dijital dünya, Facebook, Twitter, Google+ , Insragram ile bizi takip edebilirsiniz.