Ads[no]

Ads[no]

14 Şubat 2017

Önder'den Başbakan Yıldırım'a: IŞİD de Allah'a inanıyor diye inanmaktan vaz mı geçeceksiniz?

Grup toplantısında konuşan HDP Ankara milletvekili Sırrı Süreyya Önder, Başbakan Binali Yıldırım'ı eleştirdiği açıklamasında "IŞİD de Allah'a inanıyor diye inanmaktan vaz mı geçeceksiniz" diye konuştu.


HDP Ankara Milletvekili Sırrı Süreyya Önder, Başbakan Binali Yıldırım'ın 'evet' kampanyasında kullandığı "'Hayır'cılara bakın ona göre kararınızı verin, PKK, FETÖ, HDP 'hayır' diyor, bunun için 'evet' diyoruz" ifadelerini eleştirdi.

Sırrı Süreyya Önder, "IŞİD de Allah'a inanıyor diye inanmaktan vaz mı geçeceksiniz" dedi.

Eş Başkanlar Selahattin Demirtaş ve Figen Yüksekdağ ile HDP Sözcüsü Ayhan Bilgen'in tutukluluğu sebebiyle partisinin grup toplantısında konuşan Sırrı Süreyya Önder'in açıklamalarından bazı satır başları şöyle:

Cezaevindeki yoldaşlarımıza onları hiç unutmadığımız ama er geç halaylarımıza onları da katacağımızın sözünü veriyoruz.

Bu halk nefesini tutmuş, bu zalimlerle büyük bir bedel ödemeden, hesaplaşacağı günü bekliyor; o da bu sandığın kurulacağı gündür.

Sanki boykot tartışılıyor gibi yaparak sinsice boykotu örgütlemeye çalışıyorlar. Yedi cihan duysun, biz ‘HAYIR’ı örgütleyeceğiz.

Binali Bey’i izledim, Allah bir insana zeval vermeden önce aklını alırmış. HAYIR çıktığında, senin başbakanlığına da HAYIR çıkacak.

Bizim hiçbir belediye eşbaşkanımızın kapısında muhafız yoktu. Halkla aramızda hiyerarşi yoktu. Şimdi binaların önünde TOMA’lar var.

Rakibinin ellerini bağlayıp vuruyor, bakın nasıl dövüyoruz diye caka satıyorlar. Yiğitseniz yoldaşlarımızı bırakın, o zaman görelim.
Önder'den Başbakan Yıldırım'a: IŞİD de Allah'a inanıyor diye inanmaktan vaz mı geçeceksiniz? Reviewed by ZEReditor II on 14.2.17 Rating: 5 Grup toplantısında konuşan HDP Ankara milletvekili Sırrı Süreyya Önder, Başbakan Binali Yıldırım&...

1 yorum:

  1. Evet oyu kulanıp bir decalla
    Teslim olacak kadar aciz bir müslüman degilem elhamdu lillah

    YanıtlaSil

8 yorumlama seçiminden birini seçerek yorum yapabilirsiniz. En kolayı; YORUMLAMA BİÇİMİ'nden ADI / URL seçimine tıklayın. AD bölümüne sizi ifade eden bir ad yazın URL bölümünü boş bırakabilirsiniz, veya sosyal medya hesabınızın adresini yazabilirsiniz. YORUM YAZIN ÇÜNKÜ DÜŞÜNCELERİNİZ BİZİM İÇİN ÖNEMLİDİR, OKUYUCULAR HABER OKURKEN FARKLI GÖRÜŞLERİ DE MERAK EDİYOR.

Ads[no]

Haberler, Musul Operasyonu, Musul, Rakka Operasyonu, Rakka, Fırat Kalkanı, Operasyon, Fırat'ın Gazabı,Son Dakika, güncel, spor, eğitim, magazin, Türkiye, Kürdistan, Kürtler, Barzani, Futbol, Basketbol, Dersler, Film, Sinema, Dizi, İzlemek, İzle, Peşmerge, PKK, YPG, KDP, PYD, YNK, Goran, AKP, DAEŞ, IŞİD, DAİŞ, Terör, Çatışma, Savaş gibi konular Zernews'te yayınlanıyor.

Diller, Kürt ve Kürtler, dil, kültür, sanat, Kürt dili, Kürt Kültürü, Kürt edebiyatı'nın yanı sıra Erbil, Duhok, Süleymaniye, Diyarbakır, Mahabad, Qamişlo, Rojava, Kuzey, Güney, Rojava, Batı, Doğu, Rojhilat Kürdistanı haberleri ve makaleler, yazılar ZERnews web sitesi'nde yayınlanıyor.

Nerinaazad, ANF, ANHA, Kurdnewshaber, Rudaw, K24, Kurdistan24, Bashaber, Bas-Haber, Basnews, CNN, NTV, Rojnews, Nuçe TV, Mednuçe, Denge TV, ZER TV, Zer, Azernews, War TV, Warmedia, Waar, TV, Canlı Yayın, Video ile ilgili konular ZERnews'te.

Beluc, Beluclar, Belucistan, Pakistan, Hindistan, Afganistan, Ortadoğu, Batı, Avrupa, Amerika, ABD, Asya, Afrika, Filistin, İsrail, Suriye, İran, haberlerini okumak için bizi takip edin.

Teknoloji, telefon, bilgisayar, kulaklık, dijital dünya, Facebook, Twitter, Google+ , Insragram ile bizi takip edebilirsiniz.