Ads[no]

Ads[no]

8 Şubat 2017

Nur Cemaati 'referandum' kararını açıkladı!

Nur Cemaati'ne yakınlığı ile bilinen Yeni Asya Gazetesi'nin Genel Yayın Yönetmeni Kazım Güleçyüz, Nisan'da yapılması planlanan referanduma 'Hayır' diyeceklerini belirtti.


Nur Cemaati'ne yakınlığı ile bilinen Yeni Asya Gazetesi'nin Genel Yayın Yönetmeni Kazım Güleçyüz sosyal medya hesabından yaptığı açıklamada Nur Cemaati'nin referandumdaki kararını açıkladı.

"Amacı Atatürk Anayasasına Dönüş Olan Anayasaya 'Hayır' Diyoruz"

Kazım Güleçyüz Twitter hesabından yaptığı açıklamada şu ifadeleri kullanarak referandumda 'Hayır' diyeceklerini belirtti:

"Amacı ‘Atatürk anayasasına dönüş’ olarak açıklanan bir pakete Atatürkçülük adına, İzmir marşlarıyla karşı çıkılması: Şaşkınlıkta son perde. Biz Kemalizme ve onu dayatan 12 Eylül anayasasına karşıyız. Son pakete de bu düzene dokunmayıp tersine iyice pekiştirdiği için hayır diyoruz."


Kazım Güleçyüz’ün açıklamalarına 'Evet'çiler tepki gösterdi. Yeni Asya Genel Yayın Yönetmeni Güleçyüz ise eleştirilerden sonra ise şu açıklamayı yaptı:

“Biat ettiremediklerini yaftalayıp bir yerlere yamamaya çalışanlar kendisine has bir duruşu olan Yeni Asya'yı başkalarıyla karıştırmasınlar. Ölçüsü hukuk, adalet, demokrasi, hak ve özgürlükler ve şeffaflık değil, “iktidara biat” olanların attıkları çamurlar Yeni Asya'ya bulaşmaz. 12 Eylül anayasası oylanırken bu dayatmaya karşı çıktığı için Yeni Asya'yı “Komünistlerle birlikte hareket ediyor” diye suçlayanlar vardı.

Şimdi de tek adamlığa karşı duruşundan dolayı Yeni Asya'yı Kemalist-laikçilerle berabermiş gibi göstermeye çalışanlar var. Hiç ilgisi yok. Biz gündemdeki “tek adamlık” düzenlemesine, en başta, şeflik dönemi referanslarıyla gündeme getirilip savunulduğu için karşı çıkıyoruz.”


Nur Cemaati 'referandum' kararını açıkladı! Reviewed by ZEReditor II on 8.2.17 Rating: 5 Nur Cemaati'ne yakınlığı ile bilinen Yeni Asya Gazetesi'nin Genel Yayın Yönetmeni Kazım G...

Hiç yorum yok:

8 yorumlama seçiminden birini seçerek yorum yapabilirsiniz. En kolayı; YORUMLAMA BİÇİMİ'nden ADI / URL seçimine tıklayın. AD bölümüne sizi ifade eden bir ad yazın URL bölümünü boş bırakabilirsiniz, veya sosyal medya hesabınızın adresini yazabilirsiniz. YORUM YAZIN ÇÜNKÜ DÜŞÜNCELERİNİZ BİZİM İÇİN ÖNEMLİDİR, OKUYUCULAR HABER OKURKEN FARKLI GÖRÜŞLERİ DE MERAK EDİYOR.

Ads[no]

Haberler, Musul Operasyonu, Musul, Rakka Operasyonu, Rakka, Fırat Kalkanı, Operasyon, Fırat'ın Gazabı,Son Dakika, güncel, spor, eğitim, magazin, Türkiye, Kürdistan, Kürtler, Barzani, Futbol, Basketbol, Dersler, Film, Sinema, Dizi, İzlemek, İzle, Peşmerge, PKK, YPG, KDP, PYD, YNK, Goran, AKP, DAEŞ, IŞİD, DAİŞ, Terör, Çatışma, Savaş gibi konular Zernews'te yayınlanıyor.

Diller, Kürt ve Kürtler, dil, kültür, sanat, Kürt dili, Kürt Kültürü, Kürt edebiyatı'nın yanı sıra Erbil, Duhok, Süleymaniye, Diyarbakır, Mahabad, Qamişlo, Rojava, Kuzey, Güney, Rojava, Batı, Doğu, Rojhilat Kürdistanı haberleri ve makaleler, yazılar ZERnews web sitesi'nde yayınlanıyor.

Nerinaazad, ANF, ANHA, Kurdnewshaber, Rudaw, K24, Kurdistan24, Bashaber, Bas-Haber, Basnews, CNN, NTV, Rojnews, Nuçe TV, Mednuçe, Denge TV, ZER TV, Zer, Azernews, War TV, Warmedia, Waar, TV, Canlı Yayın, Video ile ilgili konular ZERnews'te.

Beluc, Beluclar, Belucistan, Pakistan, Hindistan, Afganistan, Ortadoğu, Batı, Avrupa, Amerika, ABD, Asya, Afrika, Filistin, İsrail, Suriye, İran, haberlerini okumak için bizi takip edin.

Teknoloji, telefon, bilgisayar, kulaklık, dijital dünya, Facebook, Twitter, Google+ , Insragram ile bizi takip edebilirsiniz.