Ads[no]

Ads[no]

13 Şubat 2017

Numan Kurtulmuş: IŞİD yerine Rakka'ya YPG yerleştirilirse...

Bakanlar Kurulu toplantısı sonrası açıklamada bulunan Numan Kurtulmuş, "Rakka'yı DEAŞ'tan kurtarırken yerine YPG yerleştirilirse, bu Türkiye için birinci derecede güvenlik riski oluşturur" açıklamasında bulundu.


Bakanlar Kurulu toplantısı sonrası Rakka operasyonuna ilişkin açıklamalarda bulunan Hükümet Sözcü Numan Kurtulmuş, "Bu operasyonların Türkiye'nin ulusal güvenlik ihtiyacının bir parçasıdır. DEAŞ ve PKK/PYD Kuzey Suriye'de faaliyet gösterdi, göstermeye devam ediyor. Cerablus'ta başlayan operasyon El Bab'a kadar uzandı. ÖSO'nun zaferiyle bu operasyonun sonuçlanacağını görüyoruz. Bunun arkasından ABD ile Türkiye arasında bir mutabakat vardı.

PYG/YPG unsurları Münbiç'in doğusuna çekilecekti. Bunu bekliyoruz. Türkiye'nin ulusal güvenliğini sağlayacak adımların atılması için hareket ediliyoruz. Türkiye, uluslararası koalisyonla belirli bir mutabakat oluşursa, hem Münbiç, hem Rakka'nın temizlenmesi konusunda adım atabilir.

Türkiye hem Rakka'dan IŞİD'in temizlenmesi, PYD/YPG unsurlarının yerleştirilmemesi için adım atılabilir. Bunu önümüzdeki günler belirleyecektir." ifadelerini kullandı.
Numan Kurtulmuş: IŞİD yerine Rakka'ya YPG yerleştirilirse... Reviewed by ZEReditor II on 13.2.17 Rating: 5 Bakanlar Kurulu toplantısı sonrası açıklamada bulunan Numan Kurtulmuş, "Rakka'yı DEAŞ...

5 yorum:

 1. İnşaallah öyle olurda sende öközün trene baktığı gibi bakarsın öyle

  YanıtlaSil
 2. Bir tek Kürdü dusman gõrüyorsunuz
  Allaha da inanciniz yok sizin peygamberede.
  Ne vicdan, nede merhamet var sizde.
  KURD kimsesiz ve fakir halk oldugundan sizin deyneginiz uzerinden eksik olmuyor.
  Allaha inanciniz olsaydi mazlum halklari yok etmezdiniz ve yok etmeye ugrasmazdiniz, onun yerine sizden guclu olanlara itiad ve sejde etmezdiniz

  YanıtlaSil
 3. Zira Allah u teala kuluna mazlumun yaninda, zalimin karsisinda saf tutmasini emreder

  YanıtlaSil
 4. Siz bu emirlerin tersini uyguluyorsunuz,
  Dolayisiyla Alah u tealaya itiat etmiyorsunuz!
  Sizden guclu olan kullara itiad ediyorsunuz!

  YanıtlaSil
 5. Zira Allah u teala kuluna mazlumun yaninda, zalimin karsisinda saf tutmasini emreder

  YanıtlaSil

8 yorumlama seçiminden birini seçerek yorum yapabilirsiniz. En kolayı; YORUMLAMA BİÇİMİ'nden ADI / URL seçimine tıklayın. AD bölümüne sizi ifade eden bir ad yazın URL bölümünü boş bırakabilirsiniz, veya sosyal medya hesabınızın adresini yazabilirsiniz. YORUM YAZIN ÇÜNKÜ DÜŞÜNCELERİNİZ BİZİM İÇİN ÖNEMLİDİR, OKUYUCULAR HABER OKURKEN FARKLI GÖRÜŞLERİ DE MERAK EDİYOR.

Ads[no]

Haberler, Musul Operasyonu, Musul, Rakka Operasyonu, Rakka, Fırat Kalkanı, Operasyon, Fırat'ın Gazabı,Son Dakika, güncel, spor, eğitim, magazin, Türkiye, Kürdistan, Kürtler, Barzani, Futbol, Basketbol, Dersler, Film, Sinema, Dizi, İzlemek, İzle, Peşmerge, PKK, YPG, KDP, PYD, YNK, Goran, AKP, DAEŞ, IŞİD, DAİŞ, Terör, Çatışma, Savaş gibi konular Zernews'te yayınlanıyor.

Diller, Kürt ve Kürtler, dil, kültür, sanat, Kürt dili, Kürt Kültürü, Kürt edebiyatı'nın yanı sıra Erbil, Duhok, Süleymaniye, Diyarbakır, Mahabad, Qamişlo, Rojava, Kuzey, Güney, Rojava, Batı, Doğu, Rojhilat Kürdistanı haberleri ve makaleler, yazılar ZERnews web sitesi'nde yayınlanıyor.

Nerinaazad, ANF, ANHA, Kurdnewshaber, Rudaw, K24, Kurdistan24, Bashaber, Bas-Haber, Basnews, CNN, NTV, Rojnews, Nuçe TV, Mednuçe, Denge TV, ZER TV, Zer, Azernews, War TV, Warmedia, Waar, TV, Canlı Yayın, Video ile ilgili konular ZERnews'te.

Beluc, Beluclar, Belucistan, Pakistan, Hindistan, Afganistan, Ortadoğu, Batı, Avrupa, Amerika, ABD, Asya, Afrika, Filistin, İsrail, Suriye, İran, haberlerini okumak için bizi takip edin.

Teknoloji, telefon, bilgisayar, kulaklık, dijital dünya, Facebook, Twitter, Google+ , Insragram ile bizi takip edebilirsiniz.