Ads[no]

Ads[no]

11 Şubat 2017

Kurtulmuş: El Bab’ın alınmasından sonra 'Fırat Kalkanı' biter

Hükümet Sözcüsü ve Başbakan Yardımcısı Numan Kurtulmuş, TSK’nın yürüttüğü 'Fırat Kalkanı' operasyonunun El Bab’ın alınmasından sonra biteceğini belirtti.


Habertürk'te yayınlanan "Akılda Kalan" programına konuk olan Başbakan Yardımcısı Numan Kurtulmuş, Fırat Kalkanı Harekatı hakkında şöyle konuştu:

"Herhalde El Bab’la birlikte Fırat Kalkanı biter, hedeflere ulaşmış oluruz. Rakka başka mesele. Türkiye sınırlarını tehdit eden bir şey değil. Rakka’ya PYD, YPG’yi koyarsanız Türkiye için güvenlik meselesi olur. Suriye rejiminin de aklını başına alacağını düşünüyorum."

El Bab’da yürütülen operasyonun da yakın zamanda biteceğini tahmin ettiklerini belirten Kurtulmuş, IŞİD’in bölgeye takviye yaptığını belirtti:

"Son bilgilerim kuvvetlerimizin şehrin içerisinde girdiği yönündeydi. Maalesef Rakka’nın gecikmiş olması, bir takım DEAŞ militanlarının El Bab’a geldiğinin ve şehirdeki dirençlerin arttığı yönünde haberler var. Türkiye bütün imkanlarıyla bu mücadeleyi sürdürüyor."

"Sorunu Hiçbir Ülke Tek Başına Çözemez"

Suriye’deki sorunları hiçbir ülkenin tek başına çözme imkanı olmadığını söyleyen Kurtulmuş, "Burada uluslararası ittifakın oluşması şarttır. Halep’te bir ateşkes oldu. Zaman zaman ihlal ediliyor olsa da süreç belli bir yere kadar geldi. Astana görüşmesinde ilk sefer bir şey oldu. Altı yıldır muhalifler bir araya geldi. Türkiye, İran, Rusya bu sürecin gözlemleyicisi. Astana süreci, Cenevre sürecini destekleyecek olan süreçtir. Uluslararası camia bir an evvel adil ve kalıcı barış için çalışmalı. Bir ülkeye, millete zorla barışı empoze etmeye çalışmasınlar" dedi.
Kurtulmuş: El Bab’ın alınmasından sonra 'Fırat Kalkanı' biter Reviewed by ZEReditor II on 11.2.17 Rating: 5 Hükümet Sözcüsü ve Başbakan Yardımcısı Numan Kurtulmuş, TSK’nın yürüttüğü 'Fırat Kalkanı' operasyonunun El Bab’ın alınmasından so...

Hiç yorum yok:

8 yorumlama seçiminden birini seçerek yorum yapabilirsiniz. En kolayı; YORUMLAMA BİÇİMİ'nden ADI / URL seçimine tıklayın. AD bölümüne sizi ifade eden bir ad yazın URL bölümünü boş bırakabilirsiniz, veya sosyal medya hesabınızın adresini yazabilirsiniz. YORUM YAZIN ÇÜNKÜ DÜŞÜNCELERİNİZ BİZİM İÇİN ÖNEMLİDİR, OKUYUCULAR HABER OKURKEN FARKLI GÖRÜŞLERİ DE MERAK EDİYOR.

Ads[no]

Haberler, Musul Operasyonu, Musul, Rakka Operasyonu, Rakka, Fırat Kalkanı, Operasyon, Fırat'ın Gazabı,Son Dakika, güncel, spor, eğitim, magazin, Türkiye, Kürdistan, Kürtler, Barzani, Futbol, Basketbol, Dersler, Film, Sinema, Dizi, İzlemek, İzle, Peşmerge, PKK, YPG, KDP, PYD, YNK, Goran, AKP, DAEŞ, IŞİD, DAİŞ, Terör, Çatışma, Savaş gibi konular Zernews'te yayınlanıyor.

Diller, Kürt ve Kürtler, dil, kültür, sanat, Kürt dili, Kürt Kültürü, Kürt edebiyatı'nın yanı sıra Erbil, Duhok, Süleymaniye, Diyarbakır, Mahabad, Qamişlo, Rojava, Kuzey, Güney, Rojava, Batı, Doğu, Rojhilat Kürdistanı haberleri ve makaleler, yazılar ZERnews web sitesi'nde yayınlanıyor.

Nerinaazad, ANF, ANHA, Kurdnewshaber, Rudaw, K24, Kurdistan24, Bashaber, Bas-Haber, Basnews, CNN, NTV, Rojnews, Nuçe TV, Mednuçe, Denge TV, ZER TV, Zer, Azernews, War TV, Warmedia, Waar, TV, Canlı Yayın, Video ile ilgili konular ZERnews'te.

Beluc, Beluclar, Belucistan, Pakistan, Hindistan, Afganistan, Ortadoğu, Batı, Avrupa, Amerika, ABD, Asya, Afrika, Filistin, İsrail, Suriye, İran, haberlerini okumak için bizi takip edin.

Teknoloji, telefon, bilgisayar, kulaklık, dijital dünya, Facebook, Twitter, Google+ , Insragram ile bizi takip edebilirsiniz.