Hizbullah'tan Trump'a: Beyaz Saray'da bir aptalın bulunmasından faydalanacağız

Hizbullah lideri Hasan Nasrallah, ABD Başkanı Donald Trump için "Beyaz Saray’da bir aptalın olmasından faydalanacağız" dedi. 


Lübnan Hizbullahı lideri Hasan Nasrallah, canlı yayın aracılığıyla destekçilerine seslendiği konuşmasında, "Suriye'de ulusal uzlaşıyı sağlayacak ve kanı durduracak anlaşmayı destekliyoruz" dedi.

Nasrallah, Arap medya organlarını, "Hizbullah'ın Astana'daki diplomatik çabalarını baltalamakla" suçladı.

Nasrallah ayrıca, Hizbullah'ın Astana'da düzenlenen Suriye görüşmelerine karşı olmadığına da vurgu yaptı.

Suriye’deki çatışmalar nedeniyle Lübnan'a sığınan insanların ülkelerine dönmesine de değinen Nasrallah, işbirliği çağrısında bulundu.

Lübnanlı yetkilileri sığınmacı krizi konusunda Suriye hükümetiyle diyalog kurması gerektiğini söyleyen Nasrallah, "Lübnan, Suriyeli sığınmacı krizi meselesinde inatçılığı bir kenara koyarak Suriye yönetimiyle iletişime geçmeli. Uluslararası yardım için yalvarmaya devam mı etmeliyiz yoksa mültecilerin evlerine dönmesi için işbirliği mi yapmalıyız?" açıklamasında bulundu.

"Trump ABD'nin Gerçek Ve Çirkin Yüzünü Ortaya Çıkardı"

Öte yandan Nasrallah, 20 Ocak’ta yemin ederek görevine başlayan ABD Başkanı Donald Trump için 'aptal' ifadesini kullandı:

"Beyaz Saray’da bir aptalın olmasından faydalanacağız" diyen Nasrallah, şöyle devam etti: "Trump ikiyüzlülüğü bir kenara bırakarak, hukuksuz ve ırkçı ABD'nin gerçek ve çirkin yüzünü ortaya çıkardı."