Ads[no]

Ads[no]

8 Şubat 2017

Moskova'da Kürdistan Kongresi; Rojava'dan Asya Abdullah, Bakur'dan Osman Baydemir!

Rusya’nın başkenti Moskova’da 4 parça Kürdistan’dan katılımın olacağı bir kongre düzenlenecek.


Kürdistan Demokratik Ulusal Birliği Sekreteri Gafur Mahmuri, "Şubat ayının ortasında Rusya’nın başkenti Moskova’da Kürdistan’ın 4 parçasından katılımın olacağı bir kongre düzenlenecek" bilgisini aktardı.

Gafur Mahmuri düzenlenecek kongre hakkında şöyle konuştu:

"Moskova’da düzenlenecek kongre Ortadoğu’nun ikinci defa bölünme sloganlarına yönelik yapılacak. Mevcut durum istenmeyen sonuçlarla devam ediyor. Kongre, daha çok danışma konferansı şeklinde geçecek.

Kürtlerin geleceği ve Ortadoğu’daki rolüne ilişkin konular konuşulacak. Aynı zamanda da ulusal konferanstan söz edilecek."

Gafur Mahmuri, "Kongreye siyasi taraflar hazırlık yapıyor. Ancak yeteri kadar  hazırlık yapıldığı söylenmez. Şu ana kadar Kürdistan’ın bütün parçaları bilgilendirilmedi" diye konuştu.

PYD Moskova Temsilcisi Abdulselam Ali ise Rus haber ajanslarında, "15 Şubat’ta Kürdistan’ın 4 parçasından Kürtlerin katılacağı kongre düzenlenecek" ifadeleri ile kongreyi duyurmuştu.

Abdulselam Ali, Rojava’dan PYD Eşbaşkanı Asya Abdullah, Kobani Kantonu Yürütme Meclisi Başkanı Enver Müslim, Bakur’dan HDP Milletvekili Osman Baydemir’in katılacağı bilgisini paylaşmıştı. (Rudaw)
Moskova'da Kürdistan Kongresi; Rojava'dan Asya Abdullah, Bakur'dan Osman Baydemir! Reviewed by ZEReditor II on 8.2.17 Rating: 5 Rusya’nın başkenti Moskova’da 4 parça Kürdistan’dan katılımın olacağı bir kongre düzenlenecek. ...

1 yorum:

  1. Bu dangalaklar degil mi rojova ismi Kürdleri çagrıştırıyor diye kaldırtan ne utanmazlar bu pkk pyd liler ulan rojovaya şii milisleri al herkesi al Kurdistan ismini yasakla biz Kürdleri temsil etmiyoruz de sonra Kürdistan diye konferans ver geri zekalı mı sanoyor bu hain satılıklar.

    YanıtlaSil

8 yorumlama seçiminden birini seçerek yorum yapabilirsiniz. En kolayı; YORUMLAMA BİÇİMİ'nden ADI / URL seçimine tıklayın. AD bölümüne sizi ifade eden bir ad yazın URL bölümünü boş bırakabilirsiniz, veya sosyal medya hesabınızın adresini yazabilirsiniz. YORUM YAZIN ÇÜNKÜ DÜŞÜNCELERİNİZ BİZİM İÇİN ÖNEMLİDİR, OKUYUCULAR HABER OKURKEN FARKLI GÖRÜŞLERİ DE MERAK EDİYOR.

Ads[no]

Haberler, Musul Operasyonu, Musul, Rakka Operasyonu, Rakka, Fırat Kalkanı, Operasyon, Fırat'ın Gazabı,Son Dakika, güncel, spor, eğitim, magazin, Türkiye, Kürdistan, Kürtler, Barzani, Futbol, Basketbol, Dersler, Film, Sinema, Dizi, İzlemek, İzle, Peşmerge, PKK, YPG, KDP, PYD, YNK, Goran, AKP, DAEŞ, IŞİD, DAİŞ, Terör, Çatışma, Savaş gibi konular Zernews'te yayınlanıyor.

Diller, Kürt ve Kürtler, dil, kültür, sanat, Kürt dili, Kürt Kültürü, Kürt edebiyatı'nın yanı sıra Erbil, Duhok, Süleymaniye, Diyarbakır, Mahabad, Qamişlo, Rojava, Kuzey, Güney, Rojava, Batı, Doğu, Rojhilat Kürdistanı haberleri ve makaleler, yazılar ZERnews web sitesi'nde yayınlanıyor.

Nerinaazad, ANF, ANHA, Kurdnewshaber, Rudaw, K24, Kurdistan24, Bashaber, Bas-Haber, Basnews, CNN, NTV, Rojnews, Nuçe TV, Mednuçe, Denge TV, ZER TV, Zer, Azernews, War TV, Warmedia, Waar, TV, Canlı Yayın, Video ile ilgili konular ZERnews'te.

Beluc, Beluclar, Belucistan, Pakistan, Hindistan, Afganistan, Ortadoğu, Batı, Avrupa, Amerika, ABD, Asya, Afrika, Filistin, İsrail, Suriye, İran, haberlerini okumak için bizi takip edin.

Teknoloji, telefon, bilgisayar, kulaklık, dijital dünya, Facebook, Twitter, Google+ , Insragram ile bizi takip edebilirsiniz.