Ads[no]

Ads[no]

12 Şubat 2017

Miroğlu: HDP'li seçmenin çoğunluğu 'Evet' diyecek çünkü...

AK Parti Mardin Milletvekili Orhan Miroğlu, 16 Nisan'da yapılacak olan anayasa değişikliği referandumunda HDP seçmeninin yarısından fazlasının 'Evet' yönünde oy kullanacağını iddia etti.


AK Parti Mardin Milletvekili Orhan Miroğlu, Kürt oylarının referandumda belirleyici olacağını ve HDP tabanının yarısından fazlasının "Evet" yönünde oy kullanacağını belirtti.

Miroğlu, "5 milyona yakın son durumda HDP’nin oyu var. Bu oyların önemli bir kısmının yarısından fazlasının evet oyu olarak sandığa yansıyacağı kanaatindeyim. Kürt vatandaşlarımız değişime kapalı bir kitleyi oluşturmuyorlar. Tarihi değişim dönemlerinde, Kurtuluş savaşımız dahil hep olumlu ve destekleyici bir tavrın içinde oldu Kürt halkı." değerlendirmesinde bulundu.

Milliyet'te konuşan Orhan Miroğlu, "HDP ve PKK cephesinden gelen saldırılara rağmen, HDP’ye oy veren kitlenin içinde bile 'bu meseleler nasıl çözülebilir?' sorusuna cevap konusunda yüzde 65 oyla hâlâ Recep Tayyip Erdoğan önde duruyor. Yüzde 25 civarında, ‘Demirtaş bu meseleyi çözer’ deniyordu. 60’lı 70’li yıllardaki inkâr sürecinden bugüne gelindiğinde izlenen politikaların boşa çıkması, sancılı dönemlerin yaşanmasına rağmen ilk defa bir lidere karşı o lideri siyasi manada desteklemeyen insanların bile güven duyması söz konusu." diye konuştu.

Ak Parti'nin MHP ile ortak hareket etmesinden Kürtlerin rahatsızlık duymayacağını belirten Orhan Miroğlu şöyle konuştu:

"Rahatsızlık yaratacağı kanaatinde değilim. 7 Haziran seçiminden sonra koalisyon tartışılırken, HDP'nin vekilleri AK Parti ile değil, MHP ile koalisyona evet diyebileceklerini söylüyorlardı. Sırrı Süreyya Önder açıkça telafuz etmişti.

Demek ki, Kürt seçmenin MHP’den rahatsızlık duyduğu yolundaki malûmatlar sanal. Kürtler’in, bilhassa Mersin ve İzmir gibi etnik fay hatlarının keskin seyrettiği kışkırtma olabilecek yerlerde MHP ile medeni ilişkiler içinde olunduğu açıktır.

Bu sosyolojik gerçekliğin oluşmasında, Bahçeli’nin oynadığı rol takdire şayandır. Biz burada sistem değişikliği yapıyoruz. Kürt vatanseverliği ile Türk ve hadi açıkça söyleyelim MHP’li vatandaşlarımızın vatanseverliği arasında artık bir fark yok.

Hele 15 Temmuz’dan sonra hiç yok. Kavramların yeniden tanımlanmaya ihtiyacı var, vatanseverlik ve milliyetçilik bu kavramların başında geliyor."
Miroğlu: HDP'li seçmenin çoğunluğu 'Evet' diyecek çünkü... Reviewed by ZEReditor II on 12.2.17 Rating: 5 AK Parti Mardin Milletvekili Orhan Miroğlu, 16 Nisan'da yapılacak olan anayasa değişikliği re...

20 yorum:

 1. KDP=AKP=MHP=HURDAVAR

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. tipik bir apocusun bende buraya apoculuk=kemalizm mi yazayım illa???

   Sil
 2. Her oluşumlarıyla Irak+TC+Suriye+İran+HDP= PKK ( Suriye'de Kürtçe bilmeyen Kürtlere Türkçe öğretmeye başladı.)

  YanıtlaSil
 3. PKK'nın kuruluş aşamasında hem PKK hemde Apo'nun liderliği için durmadan çalışan Aydınlık gazetesi kime hizmet ediyorsa bu adam da onlara hizmet ediyor... Musa Anter daha özgürleştirilemedi..

  YanıtlaSil
 4. 1 trilhon oyum olsa deselerki oy vermesen dünyanın sonu gelecek yinede bir oy vermem derimki bırakın dünya yıkılsın bunlarla cehenemde buluşuruz

  YanıtlaSil
 5. Bu kir oğlunun yüzü kızarmiyormu asil zadelerdrn oy istiyor o şerefli hdp nınn ismini ağzına aldığı için artık biz parti ismini değiştırmemiz lazım

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. şerefli mi? şerefinizi hendeklerle tc askerini yatak odamıza soktuğunuzda gördük.

   Sil
  2. Biz görmedik demeki siz gördüğüne
   yatak odanızada sizler davet emişziniz
   şerefli insanlar öz kardeşini üç kuruşa satıp düşmanların safına geçmez daha ben sizlere ne diyeyimki yüzünüz kızarmaz

   Sil
 6. Hdp ve onun üst akli kurulduğundan beri tek gayesi statukoyu korumak oldu .daha önce cumhurbaşkanını halk mi meclismi seçsin referandumunda akp evet chp hayir hdp boykot idi orda yine statukoya hizmet vardi bu gün kürdün hiç ilgisi olmadiği bir yasa taslağında yine yanliş yapiyor esas bu gün boykot demeli fakat üst akıl ipi Kemalizm elinde.hdp nin yönticileri ike tabani arasinda ciddi bir uçurum var halk başka alternatifi olmadiği icin bu yapiya destek veriyor mit ile birlikte kurulan bir parti olduğunu akli başinda biraz okuyan takip eden herkes bilir.amaci kürd milletini asimile edip
  Bitirmek üzerine proğramlanmiştir buna rağmen kitlenin yüzde 80 bu proğram için degil kürdlüge hizmet ettigini sanmaktadir.ölen gençler de milleti için öldügunu sanmakta.

  YanıtlaSil
 7. Hey adsız yorumcular. Hdp nin oluşumunu gayesini sizin gibi gebeşlerden öğrenecek değiliz. Hdp ye bi kere oy verdiysen eleştirme hakkınız vardır elbet. Ama Hdp ye düşmanlık edip başka partilere oy verdiğiniz belli. İte bak hem hdp seçmenin çoğunluğu kürtleri güçlendirmeye çalıştığını söylüyor hemde bu çoğunluğunun yanlış politika izlediğini söylüyor. Lan gebeş madem çoğunluk olan kitleye akılsızlık muamelesi yapıyorsun senin baban erdoğanda çoğunluk oyu aldığı için o koltukta oturuyor. Şimdi senin dediğine göre akp nin çoğunluğu it ve götelektir. Şimdi kendini aklı başında biri sanıyorsan kendi konuşmandan nasıl bi konuşma çıkacağını tahmin etmeliydin. Sen tarihin erdoğan döneminden başlamasıyla bilgi elde etmişsin. Kanıtınız olmadan hdp yi ve pkk yı her türlü suçu atıyorsunuz. Bende senin anan bacınla beraberdim. Şimdi onlarla beraber olmadığımı kanıtla bakiym. İftiralar kolay atılır. Ama buna inananlarda senin gibi si ki lmeyi hakediyorlar. Son olarakta, bu miroğlu akp li ya akp kürtler için ne yapacak biliyormu acaba... Kapattığınız kürtçe kanallar, gazeteler, dergiler, okullar, tekrar mı açılacak. Hdp milletvekili seçilenler ve onları seçenlere terörist denmiycek mi?, hdp nin halkın oylarıyla kazandığı belediyeler geri mi iade edilecek. Hdp nin tutuklanmış siyasetçilerine, katillerden, soygunculardan, tecavüzcülerden, uyuşturucu satanlardan daha az mı ceza alacaklar. Son olarakta kürtçede resmi dilmi sayılacak (Dünyanın birçok ülkesinde çok dilli resmi dil var)...

  YanıtlaSil
 8. Bu jitemcinini sozleri bakiyorum Kurdu Kurde dusurmus bile
  Xirogluda namus seref onur olsaydi metirner xiri gibi once sinsice de Kurd partisinde siyaset yapip daha sonra akp ye gecmez ve tirolarin qicini yalamazdi

  AYIPTIR bu xirin bir kurus sozune birbirimize dusmeyelim.

  YanıtlaSil
 9. HDP NIN BOYKOT ETMESI DEMEK = DIKTORIAL BASKANLIK
  Matematiki biraz bilen bu denklemin boyle oldugunu bilir.
  Bu dersi, okulu, sinifi boykot etmeye benzemez

  Cunku senin kemalist dedigin hayircilar + real aliviler = varsayalim % 40
  Burada HDP anahtar oy.
  HDP boykot ederse Diktator kazanir
  HDP hayir der ise DIKTATOR dusecektir
  BU KADAR BASIT BU DENKLEM

  YanıtlaSil
 10. Bence hayır boykotuna değerlidir. Kimileri diyor ki boykot olursa kurdun gücü görünür. Aslında bu bir oyun kürtlerin hayir demesi on planda. Bu evet yandaşları kürtleri boykota sevk edip nötr bir hale sokuyor yani etkisiz. Diyorlar ki hayır derse diğer hayircilarla aynı safta olur . Bu da yandaş evetcilerin oyunu. Koyun postu giymis kurtlar. Tabi ki Hayır Hayır Hayır. Hayırlısı artık.

  YanıtlaSil
 11. Bunun bir parti meselesi olmadığı açıktır. Akpartililerin asıl parti üzerinden değerlendirme yapması acizlik. Bu kesinlikle sandıkta tokat gibi yüzlerine çarpacak.

  YanıtlaSil
 12. Böyle bir alcagin, kamouyunu manipule etmek amaciyla haber degeri olmayan konusmasini yayinlamak, Kürdleri bogmaya, bölmeye calisan AKP+JITEM+MIT ve tüm anti Kürd koalisyona hizmet eder. zernews ve tüm Kürdistanli yayinlarin in yayin politikasi, Kürdleri bölmege degil birlestirmeye yönelik olmali.

  YanıtlaSil
 13. İnsan ne yapsa da babasına karşı gelemiyor. Miroğlu gibi PDK'nin AKP içindeki kadroları ve PDK'nin merkezi asla Türk devletine karşı duramıyor. Dedim ya insan babasına el kaldırmaz. Bunun başka izah yolu yok. Yaşasın savaşanlar ve direnenler. Kahrolsun aşiretçi paracı teslimiyetçi şerefsizler.

  YanıtlaSil
 14. Bu satılık ne diyor bu herhalde kendisi gibi tasmalı köpeklerin hesabını yapıyor

  YanıtlaSil
 15. Bu satılık ne diyor bu herhalde kendisi gibi tasmalı köpeklerin hesabını yapıyor

  YanıtlaSil
 16. Anti şerefsiz13 Şubat 2017 23:20

  Şerefsizler oy birliği ile başa getirdiği sözde yöneticileeden şerefli bir açıklama beklenemez ha bu arada kurtuluş savaşında Türk'e destek veren Kürdün Allah belasını versin mekanını cehennem eylesin öteki dünyada iki elim yakalarında olacak..

  YanıtlaSil
 17. Orhan Kiroğlu kimdir, Ape Musa olayında tayfun adlı bir itirafçıdır kendisi de inkar etmedi.
  Kimin ne neyi hangi dilde söylediği önemli değil ne dediği önemli.
  Mhp ye aynı kulvarda olan Akp, kdp ve hırdavat partisi(hüdapar) bu saydıklarım yani mhp nin peşine takılanlar mhp den beter oluşumlardır. mhp ne olduğu belli olan kafatasçı bir yapıdır. Ancak ya orhan kiroğlu ve diğer partilere ne demeli. mhp nin içinde bile şerefli adamlar çıktı ve hayır diyecez dediler. şimdi akp diyorki hayır diyen terörist peki seninle aynı safta olan hüdapar da teröristin daniskası değil mi. kendileri de inkar etmiyor yaptıklarını zaten.
  Ama bunlardan hepsinden orhan kiroğlu gerçekten stocholm sendorumu yaşıyor kdp liler gibi.
  bence kürtlerin birlik olması için nice ziya gökalp lere ihtiyaç var.

  YanıtlaSil

8 yorumlama seçiminden birini seçerek yorum yapabilirsiniz. En kolayı; YORUMLAMA BİÇİMİ'nden ADI / URL seçimine tıklayın. AD bölümüne sizi ifade eden bir ad yazın URL bölümünü boş bırakabilirsiniz, veya sosyal medya hesabınızın adresini yazabilirsiniz. YORUM YAZIN ÇÜNKÜ DÜŞÜNCELERİNİZ BİZİM İÇİN ÖNEMLİDİR, OKUYUCULAR HABER OKURKEN FARKLI GÖRÜŞLERİ DE MERAK EDİYOR.

Ads[no]

Haberler, Musul Operasyonu, Musul, Rakka Operasyonu, Rakka, Fırat Kalkanı, Operasyon, Fırat'ın Gazabı,Son Dakika, güncel, spor, eğitim, magazin, Türkiye, Kürdistan, Kürtler, Barzani, Futbol, Basketbol, Dersler, Film, Sinema, Dizi, İzlemek, İzle, Peşmerge, PKK, YPG, KDP, PYD, YNK, Goran, AKP, DAEŞ, IŞİD, DAİŞ, Terör, Çatışma, Savaş gibi konular Zernews'te yayınlanıyor.

Diller, Kürt ve Kürtler, dil, kültür, sanat, Kürt dili, Kürt Kültürü, Kürt edebiyatı'nın yanı sıra Erbil, Duhok, Süleymaniye, Diyarbakır, Mahabad, Qamişlo, Rojava, Kuzey, Güney, Rojava, Batı, Doğu, Rojhilat Kürdistanı haberleri ve makaleler, yazılar ZERnews web sitesi'nde yayınlanıyor.

Nerinaazad, ANF, ANHA, Kurdnewshaber, Rudaw, K24, Kurdistan24, Bashaber, Bas-Haber, Basnews, CNN, NTV, Rojnews, Nuçe TV, Mednuçe, Denge TV, ZER TV, Zer, Azernews, War TV, Warmedia, Waar, TV, Canlı Yayın, Video ile ilgili konular ZERnews'te.

Beluc, Beluclar, Belucistan, Pakistan, Hindistan, Afganistan, Ortadoğu, Batı, Avrupa, Amerika, ABD, Asya, Afrika, Filistin, İsrail, Suriye, İran, haberlerini okumak için bizi takip edin.

Teknoloji, telefon, bilgisayar, kulaklık, dijital dünya, Facebook, Twitter, Google+ , Insragram ile bizi takip edebilirsiniz.