Ads[no]

Ads[no]

5 Şubat 2017

Mesrur Barzani: Kürtler, Iraklılaştırılmanın cezasını çekiyor

Kürdistan Güvenlik Konseyi Müsteşarı Mesrur Barzani, ABD Başkanı Donald Trump’ın vize yasağına tepki gösterdi.

ABD Başkanı Donald Trump’ın Irak’ın da içinde bulunduğu yedi ülkeye getirdiği 90 günlük vize yasağına tepki göstererek “Kürtler, Iraklılaştırılmanın cezasını çekiyor.” dedi.

KÜRTLER IRAKLILAŞTIRILMANIN CEZASINI ÇEKİYOR

Kürtlerin zorla Iraklılaştırıldığını ve yine de bununla cezalandırıldıklarını söyleyerek Irak ve otomatikman Kürdistan’ı kapsayan vize yasağına tepki gösteren Mesrur Barzani, “Kürtler ABD’nin en yakın müttefikidir.” diyerek yasağın Kürdistan’ı da kapsamasından duyduğu rahatsızlığını dile getirdi.

Kürtler, zorla Irakla bırakılarak cezalandırıldı.” diyen Mesrur Barzani, ABD’nin, sık sık Kürtleri en yakın dostları olarak gördüklerini ifade eden açıklamalarını hatırlatarak teröre karşı en büyük bedeli ödeyen Kürt halkının, zorla yaptırıldığı Iraklılığın cezasını çektiğini dile getirdi.

BİR MİLLET BİRKAÇ KİŞİNİN HATALARINI BEDELİNİ ÖDEYEMEZ

ABD basınına konuşan Mesruru Barzani, Peşmerge güçlerinin ABD askerleriyle birlikte aynı cephede omuz omuza ortak düşmana karşı savaştığını ve terörle mücadele eden en etkili güç olduğunu ifade ederek “Bir devletin veya bir milletin, birkaç kişinin hatalarının bedelini ödemesinin doğru bir şey olmadığına inanıyorum.” ifadesini kullandı.

VİZE YASAĞI BİZİ RAHATSIZ ETTİ

ABD Başkanı Donald Trump’ın imzaladığı vize yasağı kararını yorumlayan Mesrur Barzani, “Peşmerge, ABD’nin DAİŞ ile mücadelesinde en yakın müttefikidir. Vize yasağı kapsamına alınmamız bizi rahatsız etti.” dedi. (K24)
Mesrur Barzani: Kürtler, Iraklılaştırılmanın cezasını çekiyor Reviewed by ZEReditor I on 5.2.17 Rating: 5 Kürdistan Güvenlik Konseyi Müsteşarı Mesrur Barzani , ABD Başkanı Donald Trump ’ın vize yasağına tepki gösterdi. ABD Başkanı Donald Trum...

Hiç yorum yok:

8 yorumlama seçiminden birini seçerek yorum yapabilirsiniz. En kolayı; YORUMLAMA BİÇİMİ'nden ADI / URL seçimine tıklayın. AD bölümüne sizi ifade eden bir ad yazın URL bölümünü boş bırakabilirsiniz, veya sosyal medya hesabınızın adresini yazabilirsiniz. YORUM YAZIN ÇÜNKÜ DÜŞÜNCELERİNİZ BİZİM İÇİN ÖNEMLİDİR, OKUYUCULAR HABER OKURKEN FARKLI GÖRÜŞLERİ DE MERAK EDİYOR.

Ads[no]

Haberler, Musul Operasyonu, Musul, Rakka Operasyonu, Rakka, Fırat Kalkanı, Operasyon, Fırat'ın Gazabı,Son Dakika, güncel, spor, eğitim, magazin, Türkiye, Kürdistan, Kürtler, Barzani, Futbol, Basketbol, Dersler, Film, Sinema, Dizi, İzlemek, İzle, Peşmerge, PKK, YPG, KDP, PYD, YNK, Goran, AKP, DAEŞ, IŞİD, DAİŞ, Terör, Çatışma, Savaş gibi konular Zernews'te yayınlanıyor.

Diller, Kürt ve Kürtler, dil, kültür, sanat, Kürt dili, Kürt Kültürü, Kürt edebiyatı'nın yanı sıra Erbil, Duhok, Süleymaniye, Diyarbakır, Mahabad, Qamişlo, Rojava, Kuzey, Güney, Rojava, Batı, Doğu, Rojhilat Kürdistanı haberleri ve makaleler, yazılar ZERnews web sitesi'nde yayınlanıyor.

Nerinaazad, ANF, ANHA, Kurdnewshaber, Rudaw, K24, Kurdistan24, Bashaber, Bas-Haber, Basnews, CNN, NTV, Rojnews, Nuçe TV, Mednuçe, Denge TV, ZER TV, Zer, Azernews, War TV, Warmedia, Waar, TV, Canlı Yayın, Video ile ilgili konular ZERnews'te.

Beluc, Beluclar, Belucistan, Pakistan, Hindistan, Afganistan, Ortadoğu, Batı, Avrupa, Amerika, ABD, Asya, Afrika, Filistin, İsrail, Suriye, İran, haberlerini okumak için bizi takip edin.

Teknoloji, telefon, bilgisayar, kulaklık, dijital dünya, Facebook, Twitter, Google+ , Insragram ile bizi takip edebilirsiniz.