Mesrur Barzani: Kürtler, Iraklılaştırılmanın cezasını çekiyor

Kürdistan Güvenlik Konseyi Müsteşarı Mesrur Barzani, ABD Başkanı Donald Trump’ın vize yasağına tepki gösterdi.

ABD Başkanı Donald Trump’ın Irak’ın da içinde bulunduğu yedi ülkeye getirdiği 90 günlük vize yasağına tepki göstererek “Kürtler, Iraklılaştırılmanın cezasını çekiyor.” dedi.

KÜRTLER IRAKLILAŞTIRILMANIN CEZASINI ÇEKİYOR

Kürtlerin zorla Iraklılaştırıldığını ve yine de bununla cezalandırıldıklarını söyleyerek Irak ve otomatikman Kürdistan’ı kapsayan vize yasağına tepki gösteren Mesrur Barzani, “Kürtler ABD’nin en yakın müttefikidir.” diyerek yasağın Kürdistan’ı da kapsamasından duyduğu rahatsızlığını dile getirdi.

Kürtler, zorla Irakla bırakılarak cezalandırıldı.” diyen Mesrur Barzani, ABD’nin, sık sık Kürtleri en yakın dostları olarak gördüklerini ifade eden açıklamalarını hatırlatarak teröre karşı en büyük bedeli ödeyen Kürt halkının, zorla yaptırıldığı Iraklılığın cezasını çektiğini dile getirdi.

BİR MİLLET BİRKAÇ KİŞİNİN HATALARINI BEDELİNİ ÖDEYEMEZ

ABD basınına konuşan Mesruru Barzani, Peşmerge güçlerinin ABD askerleriyle birlikte aynı cephede omuz omuza ortak düşmana karşı savaştığını ve terörle mücadele eden en etkili güç olduğunu ifade ederek “Bir devletin veya bir milletin, birkaç kişinin hatalarının bedelini ödemesinin doğru bir şey olmadığına inanıyorum.” ifadesini kullandı.

VİZE YASAĞI BİZİ RAHATSIZ ETTİ

ABD Başkanı Donald Trump’ın imzaladığı vize yasağı kararını yorumlayan Mesrur Barzani, “Peşmerge, ABD’nin DAİŞ ile mücadelesinde en yakın müttefikidir. Vize yasağı kapsamına alınmamız bizi rahatsız etti.” dedi. (K24)
ANASAYFA ve İLGİLİ HABERLER için BURAYI tıklayın

CEPHELER'deki

Gelişmeler

BAĞIMSIZLIK

Süreci

ROJAVA

Haberleri

BARZANİ

Kürdistan

TARİH

Bilinci

ANALİZLER

Ortadoğu

BİLGİ

Kültürel

BİLİM

+Teknoloji

GÖRÜŞ

Yazarlar

Ezidiler

ve Şengal

ANASAYFA

Bütün Haberler