Ads[no]

Ads[no]

2 Şubat 2017

Dr. Macit Şengali: Irak PKK'ye yardım ettiği sürece, Şengal'den çıkmayacaklar

Irak Temsilciler Meclisi Üyesi Dr. Macit Şengali yaptığı açıklamada "Irak hükümeti halen Şengal'deki PKK birliklerine silah ve para desteğini gönderiyor, bu yüzden Bağdat desteğini sürdürdükçe onlar Şengal'den çıkmayacaktır" dedi.

Şengali açıklamasında PKK'nin (YBŞŞengal'deki varlığı bölgesel ve uluslararası düzeyde sorun çıkardığını, Şengal'in inşa çalışmalarına engel teşkil ettiğini ve bu yüzden Ezidi halkının yuvalarına geri dönemediğini söyledi.

Dr. Macit Şengali açıklamasında PKK'ye Haşdi Şabi bütçesinden verilen destekten Irak Başbakanı Haydar el İbadi'nin haberi olduğunu söyledi.
Dr. Macit Şengali: Irak PKK'ye yardım ettiği sürece, Şengal'den çıkmayacaklar Reviewed by ZEReditor I on 2.2.17 Rating: 5 Irak Temsilciler Meclisi Üyesi Dr. Macit Şengali yaptığı açıklamada " Irak hükümeti halen Şen...

1 yorum:

  1. feto bitti pkk bitti ne ırak ne iran taşıma su ile değirmen dönmez iran ırak turkiye gibi merhametli değil sonunda maaş veren ırak iran pkkk sırayla yağlı kazığa oturtur kürlerin bash düşmanı serefsiz kürtlerdir

    YanıtlaSil

8 yorumlama seçiminden birini seçerek yorum yapabilirsiniz. En kolayı; YORUMLAMA BİÇİMİ'nden ADI / URL seçimine tıklayın. AD bölümüne sizi ifade eden bir ad yazın URL bölümünü boş bırakabilirsiniz, veya sosyal medya hesabınızın adresini yazabilirsiniz. YORUM YAZIN ÇÜNKÜ DÜŞÜNCELERİNİZ BİZİM İÇİN ÖNEMLİDİR, OKUYUCULAR HABER OKURKEN FARKLI GÖRÜŞLERİ DE MERAK EDİYOR.

Ads[no]

Haberler, Musul Operasyonu, Musul, Rakka Operasyonu, Rakka, Fırat Kalkanı, Operasyon, Fırat'ın Gazabı,Son Dakika, güncel, spor, eğitim, magazin, Türkiye, Kürdistan, Kürtler, Barzani, Futbol, Basketbol, Dersler, Film, Sinema, Dizi, İzlemek, İzle, Peşmerge, PKK, YPG, KDP, PYD, YNK, Goran, AKP, DAEŞ, IŞİD, DAİŞ, Terör, Çatışma, Savaş gibi konular Zernews'te yayınlanıyor.

Diller, Kürt ve Kürtler, dil, kültür, sanat, Kürt dili, Kürt Kültürü, Kürt edebiyatı'nın yanı sıra Erbil, Duhok, Süleymaniye, Diyarbakır, Mahabad, Qamişlo, Rojava, Kuzey, Güney, Rojava, Batı, Doğu, Rojhilat Kürdistanı haberleri ve makaleler, yazılar ZERnews web sitesi'nde yayınlanıyor.

Nerinaazad, ANF, ANHA, Kurdnewshaber, Rudaw, K24, Kurdistan24, Bashaber, Bas-Haber, Basnews, CNN, NTV, Rojnews, Nuçe TV, Mednuçe, Denge TV, ZER TV, Zer, Azernews, War TV, Warmedia, Waar, TV, Canlı Yayın, Video ile ilgili konular ZERnews'te.

Beluc, Beluclar, Belucistan, Pakistan, Hindistan, Afganistan, Ortadoğu, Batı, Avrupa, Amerika, ABD, Asya, Afrika, Filistin, İsrail, Suriye, İran, haberlerini okumak için bizi takip edin.

Teknoloji, telefon, bilgisayar, kulaklık, dijital dünya, Facebook, Twitter, Google+ , Insragram ile bizi takip edebilirsiniz.