Ads[no]

Ads[no]

4 Şubat 2017

Lavrov: Anayasa taslağı 'istişareye davet' niteliğinde

Fransız Dışişleri Bakanı Jean-Marc Ayrault ile telefonda görüşen Rusya Dışişleri Bakanı Sergey Lavrov'un, Suriye anayasası taslağı için 'istişareye davet' tanımlaması yaptığı aktarıldı.


Rusya Dışişleri Bakanlığı'ndan yapılan açıklamaya göre, Astana'daki Suriye barış görüşmelerinin sonucu hakkında bilgi veren Rusya Dışişleri Bakanı Sergey Lavrov, "Birçok fikir ayrılığı bulunmasına rağmen, Astana'da Suriye hükümeti ile sahadaki durumu gerçek anlamda kontrol eden muhalifleri ilk kez bir araya getirmeyi, tarafları diyaloga yöneltmeyi ve ateşkes rejimini güçlendirmeyi başardık" dediği belirtildi.

Sputnik Türkiye'de yer alan habere göre taraflar, Rusya'nın hazırladığı Suriye anayasası taslağı hakkında da konuştu.

'Hükümet Ve Muhalefet Arasındaki Ortak Noktaları Bulmaya Çalışıyoruz'

Anayasa taslağının 'istişareye davet' olduğunu belirten Sergey Lavrov, Suriyelilerin ülkenin kaderini tayin etmeleri için gereken koşulların oluşması hükümet ve muhalefet arasındaki ortak noktaları bulmaya çalıştıklarına vurgu yaptı.
Lavrov: Anayasa taslağı 'istişareye davet' niteliğinde Reviewed by ZEReditor II on 4.2.17 Rating: 5 Fransız Dışişleri Bakanı Jean-Marc Ayrault ile telefonda görüşen Rusya Dışişleri Bakanı Sergey La...

Hiç yorum yok:

8 yorumlama seçiminden birini seçerek yorum yapabilirsiniz. En kolayı; YORUMLAMA BİÇİMİ'nden ADI / URL seçimine tıklayın. AD bölümüne sizi ifade eden bir ad yazın URL bölümünü boş bırakabilirsiniz, veya sosyal medya hesabınızın adresini yazabilirsiniz. YORUM YAZIN ÇÜNKÜ DÜŞÜNCELERİNİZ BİZİM İÇİN ÖNEMLİDİR, OKUYUCULAR HABER OKURKEN FARKLI GÖRÜŞLERİ DE MERAK EDİYOR.

Ads[no]

Haberler, Musul Operasyonu, Musul, Rakka Operasyonu, Rakka, Fırat Kalkanı, Operasyon, Fırat'ın Gazabı,Son Dakika, güncel, spor, eğitim, magazin, Türkiye, Kürdistan, Kürtler, Barzani, Futbol, Basketbol, Dersler, Film, Sinema, Dizi, İzlemek, İzle, Peşmerge, PKK, YPG, KDP, PYD, YNK, Goran, AKP, DAEŞ, IŞİD, DAİŞ, Terör, Çatışma, Savaş gibi konular Zernews'te yayınlanıyor.

Diller, Kürt ve Kürtler, dil, kültür, sanat, Kürt dili, Kürt Kültürü, Kürt edebiyatı'nın yanı sıra Erbil, Duhok, Süleymaniye, Diyarbakır, Mahabad, Qamişlo, Rojava, Kuzey, Güney, Rojava, Batı, Doğu, Rojhilat Kürdistanı haberleri ve makaleler, yazılar ZERnews web sitesi'nde yayınlanıyor.

Nerinaazad, ANF, ANHA, Kurdnewshaber, Rudaw, K24, Kurdistan24, Bashaber, Bas-Haber, Basnews, CNN, NTV, Rojnews, Nuçe TV, Mednuçe, Denge TV, ZER TV, Zer, Azernews, War TV, Warmedia, Waar, TV, Canlı Yayın, Video ile ilgili konular ZERnews'te.

Beluc, Beluclar, Belucistan, Pakistan, Hindistan, Afganistan, Ortadoğu, Batı, Avrupa, Amerika, ABD, Asya, Afrika, Filistin, İsrail, Suriye, İran, haberlerini okumak için bizi takip edin.

Teknoloji, telefon, bilgisayar, kulaklık, dijital dünya, Facebook, Twitter, Google+ , Insragram ile bizi takip edebilirsiniz.