Ads[no]

Ads[no]

10 Şubat 2017

Kürdistan Bölgesi'nde IŞİD'e katılımın son bilançosu

Kürdistan Vakıflar ve Din İşleri Bakanlığı Basın Sözcüsü Merivan Nakşibendi, Kürdistan Bölgesi'nden IŞİD'e katılanların sayısının 500 civarı olduğunu ve bunların 300'ünün etkisiz hale getirildiğini açıkladı.


Merivan Nakşibendi, yaptığı açıklamada, "Bakanlığımızın verilerine göre, 2014'ten bu yana  Kürdistan'da IŞİD'in saflarına katılan Kürtlerin sayısının 500 olduğu tespit edilmiştir." dedi.

Irak,Suriye ve Kürdistan bölgelerinde çatışmalarda ölen IŞİD'in Kürt üyelerinin sayısının 300 olduğunu söyleyen Nakşibendi, 150'sinin ise ailelerinin girişimleri sonucu evlerine geri döndüğü bilgisini paylaştı.

Nakşibendi, bakanlık verilerine göre halen 50 kişinin IŞİD saflarında yer aldığını ifade ederken bu kişilerin akıbetiyle ilgili ellerinde hiçbir bilginin bulunmadığını söyledi.

Kürdistan'da toplamda 5 bin 500 kadar caminin olduğunu söyleyen Nakşibendi, "Mart ayından itibaren tüm camilerde bakanlık tarafından belirlenen ortak hutbelerin okutulup, sürenin ise 30 dakikayı geçmemesi kararlaştırıldı." dedi.
Kürdistan Bölgesi'nde IŞİD'e katılımın son bilançosu Reviewed by ZEReditor II on 10.2.17 Rating: 5 Kürdistan Vakıflar ve Din İşleri Bakanlığı Basın Sözcüsü Merivan Nakşibendi, Kürdistan Bölgesi...

1 yorum:

  1. FARK NE?
    Ha kürdü,ha türkü,ha arabı,ha persi,ha afganı,ha çeçeni,ha sunnisi,ha şiisi,ha alevisi bunların hepsi aynı.Bunlara kuranda (4.sure-89 ayet örnek olarak) gidin sizin gibi olmayanları öldürün diye emrediliyor.Dün muhammed, ali,muaviye ve hüseyin için savaşanlar Bugün IŞİD için savaşıyor.FARK NE?

    YanıtlaSil

8 yorumlama seçiminden birini seçerek yorum yapabilirsiniz. En kolayı; YORUMLAMA BİÇİMİ'nden ADI / URL seçimine tıklayın. AD bölümüne sizi ifade eden bir ad yazın URL bölümünü boş bırakabilirsiniz, veya sosyal medya hesabınızın adresini yazabilirsiniz. YORUM YAZIN ÇÜNKÜ DÜŞÜNCELERİNİZ BİZİM İÇİN ÖNEMLİDİR, OKUYUCULAR HABER OKURKEN FARKLI GÖRÜŞLERİ DE MERAK EDİYOR.

Ads[no]

Haberler, Musul Operasyonu, Musul, Rakka Operasyonu, Rakka, Fırat Kalkanı, Operasyon, Fırat'ın Gazabı,Son Dakika, güncel, spor, eğitim, magazin, Türkiye, Kürdistan, Kürtler, Barzani, Futbol, Basketbol, Dersler, Film, Sinema, Dizi, İzlemek, İzle, Peşmerge, PKK, YPG, KDP, PYD, YNK, Goran, AKP, DAEŞ, IŞİD, DAİŞ, Terör, Çatışma, Savaş gibi konular Zernews'te yayınlanıyor.

Diller, Kürt ve Kürtler, dil, kültür, sanat, Kürt dili, Kürt Kültürü, Kürt edebiyatı'nın yanı sıra Erbil, Duhok, Süleymaniye, Diyarbakır, Mahabad, Qamişlo, Rojava, Kuzey, Güney, Rojava, Batı, Doğu, Rojhilat Kürdistanı haberleri ve makaleler, yazılar ZERnews web sitesi'nde yayınlanıyor.

Nerinaazad, ANF, ANHA, Kurdnewshaber, Rudaw, K24, Kurdistan24, Bashaber, Bas-Haber, Basnews, CNN, NTV, Rojnews, Nuçe TV, Mednuçe, Denge TV, ZER TV, Zer, Azernews, War TV, Warmedia, Waar, TV, Canlı Yayın, Video ile ilgili konular ZERnews'te.

Beluc, Beluclar, Belucistan, Pakistan, Hindistan, Afganistan, Ortadoğu, Batı, Avrupa, Amerika, ABD, Asya, Afrika, Filistin, İsrail, Suriye, İran, haberlerini okumak için bizi takip edin.

Teknoloji, telefon, bilgisayar, kulaklık, dijital dünya, Facebook, Twitter, Google+ , Insragram ile bizi takip edebilirsiniz.