'Kürdistan Bayrağı' Devlet Bahçeli'yi de gerdi!

Milliyetçi Hareket Partisi (MHP) Genel Başkanı Devlet Bahçeli, İstanbul ve Ankara’da Kürdistan bayrağının göndere çekilmesine dair yaptığı konuşmasında, "Bu bayrağın asılması skandaldır, aymazlıktır, rezalettir" diye konuştu.


Başkan Mesud Barzani’nin Türkiye ziyaretinde İstanbul Atatürk Havalimanı ile Ankara Esenboğa Havalimanı'nda ilk kez Kürdistan bayrağı göndere çekilmişti.

Partisinin grup toplantısında konuşan Devlet Bahçeli, Kürdistan bayrağının göndere çekilmesini eleştirdi.

Devlet Bahçeli, "Barzani'nin ziyareti üzerine Atatürk Havalimanı'nın bayrak direğine sözde Kürdistan bayrağı asılmıştır. IKBY adı altında Irak bayrağı ile asıldığı görülmüştür. Bu Irak'ın kendi iç meselesidir" ifadelerini kullandı.

"Bu bayrağın asılması skandaldır, aymazlıktır, rezalettir" diyen Bahçeli, konuşmasına şöyle devam etti:

"İstanbul'da bu sözde bayrağın dalgalanmasına kim izin vermiştir. Bir bürokrat şuursuzluğu mudur yoksa bir komplo mudur? Peşmerge ne zaman bayrağa sahip olmuştur?

Bizim Barzani'nin bayrağını görmeye kesinlikle tahammülümüz yoktur. Türkiye'ye kefen biçen çürümüşün ağırlanması milli vicdanı rahatsız etmiştir. Sonuna kadar devlet, sonuna kadar millet, irade ve yeminimiz evet diyoruz."

Başkan Mesud Barzani'nin ziyareti sırasında İstanbul ve Ankara havalimanlarında göndere çekilen Kürdistan Bayrağı'na, Türkiye'de bir çok çevreden 'hazımsız' tepkiler geldi.

Kimi gazeteler 'Sözde Kürdistan Bayrağı' ifadesine yer verirken, sosyal medyadan birçok milliyetçi ve ulusalcı yazarlardan da Kürt düşmanlığı kokan ifadeler paylaşıldı.
ANASAYFA ve İLGİLİ HABERLER için BURAYI tıklayın

CEPHELER'deki

Gelişmeler

BAĞIMSIZLIK

Süreci

ROJAVA

Haberleri

BARZANİ

Kürdistan

TARİH

Bilinci

ANALİZLER

Ortadoğu

BİLGİ

Kültürel

BİLİM

+Teknoloji

GÖRÜŞ

Yazarlar

Ezidiler

ve Şengal

ANASAYFA

Bütün Haberler