Ads[no]

Ads[no]

11 Şubat 2017

Konsensus'un 'referandum' ve 'genel seçim' anket sonuçları!

Konsensus Araştırma şirketi, 16 Nisan'da yapılacak olan referandumla ilgili son anket sonuçları ve bugün seçim olması durumunda hangi partinin yüzde kaç oy alacağına ilişkin sonuçları açıkladı. 


T24'te yer alan habere göre Konsensus'ün referandum ve genel seçim anketi sonuçları açıklandı.

Ankete katılanların yüzde 42'si 'evet' oyu kullanacağını söylerken, yüzde 39'luk bir kesim ise 'hayır' diyeceğini belirtti.

Ankete göre, yüzde 14 oranında bir kararsız seçmen kitlesi var. Kararsızların dağıtılması sonucunda referandumda yüzde 52'ye yüzde 48 'evet' oyu önde çıkıyor.

Araştırmada Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın seçmenin üzerindeki etkisi de ölçülmüş. "Anayasa referandumuna kadar Erdoğan, ilk yapılacak Cumhurbaşkanlığı seçiminde aday olmayacağını açıklasa, yapılacak referandumda 'evet' oyu mu verirsiniz, 'hayır' oyu mu verirsiniz?" sorusuna katılımcıların yüzde 59'u 'hayır' cevabını veriyor.

Ankete katılanların yüzde 90'ı nisan ayına kadar tercihlerinin değişmeyeceğini ifade ederken, 'evet' oyu verenlerin yüzde 29'u sistem değişikliğinin "Türkiye'nin yararına olacağı" görüşünü savunduğu için bu tercihte bulunduğunu belirtiyor.

Yüzde 27'lik bir kesim de 'Erdoğan sevgisi'nden dolayı evet' diyeceğini söylüyor.

'Hayır' diyenlerin yüzde 31'i "Tek adam iktidarına karşıyım", yüzde 16'sı da "Başkanlık sistemini istemiyorum" ifadesini kullanıyor.

Anket sonuçlarına ilişkin infografik görseller şöyle;

Konsensus'un 'referandum' ve 'genel seçim' anket sonuçları! Reviewed by ZEReditor II on 11.2.17 Rating: 5 Konsensus Araştırma şirketi, 16 Nisan'da yapılacak olan referandumla ilgili son anket sonuçla...

1 yorum:

  1. 1. tablodaki oranlara bakarsanız. Oynamaları görürsünüz :)

    YanıtlaSil

8 yorumlama seçiminden birini seçerek yorum yapabilirsiniz. En kolayı; YORUMLAMA BİÇİMİ'nden ADI / URL seçimine tıklayın. AD bölümüne sizi ifade eden bir ad yazın URL bölümünü boş bırakabilirsiniz, veya sosyal medya hesabınızın adresini yazabilirsiniz. YORUM YAZIN ÇÜNKÜ DÜŞÜNCELERİNİZ BİZİM İÇİN ÖNEMLİDİR, OKUYUCULAR HABER OKURKEN FARKLI GÖRÜŞLERİ DE MERAK EDİYOR.

Ads[no]

Haberler, Musul Operasyonu, Musul, Rakka Operasyonu, Rakka, Fırat Kalkanı, Operasyon, Fırat'ın Gazabı,Son Dakika, güncel, spor, eğitim, magazin, Türkiye, Kürdistan, Kürtler, Barzani, Futbol, Basketbol, Dersler, Film, Sinema, Dizi, İzlemek, İzle, Peşmerge, PKK, YPG, KDP, PYD, YNK, Goran, AKP, DAEŞ, IŞİD, DAİŞ, Terör, Çatışma, Savaş gibi konular Zernews'te yayınlanıyor.

Diller, Kürt ve Kürtler, dil, kültür, sanat, Kürt dili, Kürt Kültürü, Kürt edebiyatı'nın yanı sıra Erbil, Duhok, Süleymaniye, Diyarbakır, Mahabad, Qamişlo, Rojava, Kuzey, Güney, Rojava, Batı, Doğu, Rojhilat Kürdistanı haberleri ve makaleler, yazılar ZERnews web sitesi'nde yayınlanıyor.

Nerinaazad, ANF, ANHA, Kurdnewshaber, Rudaw, K24, Kurdistan24, Bashaber, Bas-Haber, Basnews, CNN, NTV, Rojnews, Nuçe TV, Mednuçe, Denge TV, ZER TV, Zer, Azernews, War TV, Warmedia, Waar, TV, Canlı Yayın, Video ile ilgili konular ZERnews'te.

Beluc, Beluclar, Belucistan, Pakistan, Hindistan, Afganistan, Ortadoğu, Batı, Avrupa, Amerika, ABD, Asya, Afrika, Filistin, İsrail, Suriye, İran, haberlerini okumak için bizi takip edin.

Teknoloji, telefon, bilgisayar, kulaklık, dijital dünya, Facebook, Twitter, Google+ , Insragram ile bizi takip edebilirsiniz.