Ads[no]

Ads[no]

8 Şubat 2017

KHK ihraçlarına hükümete yakın yazarlardan sert tepki!


Yeni çıkan Kanun Hükmünde Kararname (KHK) ile toplamda 4 bin 464 memur kamudan çıkarılırken, Emniyet Genel Müdürlüğü'nden 417, İçişleri Bakanlığı'ndan 49, Dışişleri Bakanlığı'ndan 48, TRT'den 80 kişi atıldı. Bu isimlerden bir çoğunun Gülen Cemaati ile ilişkisi olmadığı kamuoyunca bilinen profesörler ve sanatçılar üniversitelerden atıldı.

Yaşanan ihraçlara AK Parti'ye yakın üç isimden sert tepki geldi.

Yeni Şafak gazetesi yazarı Yusuf Kaplan, Twitter hesabından ihraç kararlarını eleştirdi.

Yusuf Kaplan'ın yaptığı paylaşımlar şöyle:

 "Şimdi tepem attı! FETÖ'yle ilgisi olmayan tertemiz insanlar ihraç ediliyor!  Olmaz! Kim yapıyor bu temizliği? ERDOĞAN'IN ALTI OYULUYOR!

"Elbette FETÖ temizlenecek! Ama FETÖ'yle hiç ilgisi olmayanların canı yandı! Kriptolar referandum darbesi yapıyor! BÜROKRATİK DARBE BU! 

UYARI/YORUM 3 FETÖcü dilekçe veriyor! Rektör ihraç ediyor! Olmaz! Sinsi bir tezgâh var! REFERANDUM DARBESİ BU! MÜDAHALE EDİLMELİ!" 


Yine hükümete yakın isimlerden Cem Küçük'ün ise Twitter'dan benzer ifadeler kullandığı görüldü. Cem Küçük, "Üniversiteden atılanların listesini inceledim. Çok sayıda haksızlık var. Bu işin içinde bir iş var" dedi.


Yıldıray Oğur da ihraçlara tepki gösteren isimlerdendi. Twitter hesabından, "Bi bildiriyi imzaladıkları için yıllarını akademiye vermiş İbrahim Kaboğlu, Yüksel Taşkın gibi hocaların üniversiteden atılması haksızlıktır" ifadelerini paylaştı.

Bu tweetinin ardından kendisine "Bir bildiri derken? İçeriğinden haberin var değil mi" diyen bir takipçisine Yıldıray Oğur, "Var. O bildiriye karşı yazılar yazdım. Ama bir imza insanların yıllardır emek verdikleri üniversitelerinden atılmalarına gerekçe olamaz" yanıtını verdi.

Yıldıray Oğur bu sözlerinin ardından ise "Haksız bi bildiri devlete hiçbir şey yapmaz ama adaletsizlik yapar. Adalet devletin ziynetidir, devlete adalet yakışır..." diye yazdı.


KHK ihraçlarına hükümete yakın yazarlardan sert tepki! Reviewed by ZEReditor II on 8.2.17 Rating: 5 Yeni çıkan Kanun Hükmünde Kararname (KHK) ile toplamda 4 bin 464 memur kamudan çıkarılırken, Emni...

Hiç yorum yok:

8 yorumlama seçiminden birini seçerek yorum yapabilirsiniz. En kolayı; YORUMLAMA BİÇİMİ'nden ADI / URL seçimine tıklayın. AD bölümüne sizi ifade eden bir ad yazın URL bölümünü boş bırakabilirsiniz, veya sosyal medya hesabınızın adresini yazabilirsiniz. YORUM YAZIN ÇÜNKÜ DÜŞÜNCELERİNİZ BİZİM İÇİN ÖNEMLİDİR, OKUYUCULAR HABER OKURKEN FARKLI GÖRÜŞLERİ DE MERAK EDİYOR.

Ads[no]

Haberler, Musul Operasyonu, Musul, Rakka Operasyonu, Rakka, Fırat Kalkanı, Operasyon, Fırat'ın Gazabı,Son Dakika, güncel, spor, eğitim, magazin, Türkiye, Kürdistan, Kürtler, Barzani, Futbol, Basketbol, Dersler, Film, Sinema, Dizi, İzlemek, İzle, Peşmerge, PKK, YPG, KDP, PYD, YNK, Goran, AKP, DAEŞ, IŞİD, DAİŞ, Terör, Çatışma, Savaş gibi konular Zernews'te yayınlanıyor.

Diller, Kürt ve Kürtler, dil, kültür, sanat, Kürt dili, Kürt Kültürü, Kürt edebiyatı'nın yanı sıra Erbil, Duhok, Süleymaniye, Diyarbakır, Mahabad, Qamişlo, Rojava, Kuzey, Güney, Rojava, Batı, Doğu, Rojhilat Kürdistanı haberleri ve makaleler, yazılar ZERnews web sitesi'nde yayınlanıyor.

Nerinaazad, ANF, ANHA, Kurdnewshaber, Rudaw, K24, Kurdistan24, Bashaber, Bas-Haber, Basnews, CNN, NTV, Rojnews, Nuçe TV, Mednuçe, Denge TV, ZER TV, Zer, Azernews, War TV, Warmedia, Waar, TV, Canlı Yayın, Video ile ilgili konular ZERnews'te.

Beluc, Beluclar, Belucistan, Pakistan, Hindistan, Afganistan, Ortadoğu, Batı, Avrupa, Amerika, ABD, Asya, Afrika, Filistin, İsrail, Suriye, İran, haberlerini okumak için bizi takip edin.

Teknoloji, telefon, bilgisayar, kulaklık, dijital dünya, Facebook, Twitter, Google+ , Insragram ile bizi takip edebilirsiniz.