Ads[no]

Ads[no]

10 Şubat 2017

KDP, Irak seçimlerine katılmayı düşünmüyor!

Kürdistan Demokrat Partisi, (KDP) Irak’tan ayrı adımlar atabilmek adına Irak genelinde yeni seçimlerin hiç birine katılmama yönünde yönetim kurulunda fikir birliği oluşturulduğu belirtildi.


KDP Politbüro üyesi Cafer İbrahim, "KDP ciddi bir şekilde Irak seçimlerine katılıp katılmamayı ele alıyor çünkü parti içerisinde Irak seçimlerine katılmama yönünde güçlü bir ses var" açıklamasında bulundu.

Şiilerin ılımlı lideri olarak bilinen Ammar Hekim, Erbil ziyareti sırasında, KDP’den Irak’a bir şans daha vermesini istediği öne sürülmüştü.

Irak seçimlerine katılmamak, Kürt partileriden sadece KDP’nin düşüncesi olarak görünüyor. Diğer Kürt partiler ise seçimlere katılmamak için bir nedenin olmadığını düşünüyor.

Kürdistan Yurtseverler Birliği (YNK) Politbüro üyesi Arez Abdullah, "Irak’tan bir parça olduğumuz sürece muhakkak seçimlere katılacağız ve katılmak zorunda olduğumuzu da düşünüyoruz. Kendi alimiz içinde kendimizi yok saymamalıyız, üstelik şu an Erbil-Bağdat ilişkilerinin düzelmesi için adımlar atılıyor" diye konuştu.
KDP, Irak seçimlerine katılmayı düşünmüyor! Reviewed by ZEReditor II on 10.2.17 Rating: 5 Kürdistan Demokrat Partisi, (KDP) Irak’tan ayrı adımlar atabilmek adına Irak genelinde yeni seçim...

Hiç yorum yok:

8 yorumlama seçiminden birini seçerek yorum yapabilirsiniz. En kolayı; YORUMLAMA BİÇİMİ'nden ADI / URL seçimine tıklayın. AD bölümüne sizi ifade eden bir ad yazın URL bölümünü boş bırakabilirsiniz, veya sosyal medya hesabınızın adresini yazabilirsiniz. YORUM YAZIN ÇÜNKÜ DÜŞÜNCELERİNİZ BİZİM İÇİN ÖNEMLİDİR, OKUYUCULAR HABER OKURKEN FARKLI GÖRÜŞLERİ DE MERAK EDİYOR.

Ads[no]

Haberler, Musul Operasyonu, Musul, Rakka Operasyonu, Rakka, Fırat Kalkanı, Operasyon, Fırat'ın Gazabı,Son Dakika, güncel, spor, eğitim, magazin, Türkiye, Kürdistan, Kürtler, Barzani, Futbol, Basketbol, Dersler, Film, Sinema, Dizi, İzlemek, İzle, Peşmerge, PKK, YPG, KDP, PYD, YNK, Goran, AKP, DAEŞ, IŞİD, DAİŞ, Terör, Çatışma, Savaş gibi konular Zernews'te yayınlanıyor.

Diller, Kürt ve Kürtler, dil, kültür, sanat, Kürt dili, Kürt Kültürü, Kürt edebiyatı'nın yanı sıra Erbil, Duhok, Süleymaniye, Diyarbakır, Mahabad, Qamişlo, Rojava, Kuzey, Güney, Rojava, Batı, Doğu, Rojhilat Kürdistanı haberleri ve makaleler, yazılar ZERnews web sitesi'nde yayınlanıyor.

Nerinaazad, ANF, ANHA, Kurdnewshaber, Rudaw, K24, Kurdistan24, Bashaber, Bas-Haber, Basnews, CNN, NTV, Rojnews, Nuçe TV, Mednuçe, Denge TV, ZER TV, Zer, Azernews, War TV, Warmedia, Waar, TV, Canlı Yayın, Video ile ilgili konular ZERnews'te.

Beluc, Beluclar, Belucistan, Pakistan, Hindistan, Afganistan, Ortadoğu, Batı, Avrupa, Amerika, ABD, Asya, Afrika, Filistin, İsrail, Suriye, İran, haberlerini okumak için bizi takip edin.

Teknoloji, telefon, bilgisayar, kulaklık, dijital dünya, Facebook, Twitter, Google+ , Insragram ile bizi takip edebilirsiniz.