Ads[no]

Ads[no]

6 Şubat 2017

Kathimerini: Yunanistan tedirgin, Ordu Türkiye'ye karşı tetikte!

Yunanistan ile Türkiye arasında yaşanan 'Kardak' gerginliği Yunan medyasında yer almaya devam ediyor.


Yunanistan ile Türkiye arasında yaşanan gerginlik, Yunan medyasında geniş yer almaya devam ediyor.

"Atina, Ege gerilimleri konusunda tetikte" diyen Kathimerini gazetesine göre, Yunan ordusu "özellikle Türk Deniz Kuvvetlerinin Ege’deki olası bir sürpriz hareketinden kaygılı" başlığıyla okurlarının karşısına çıktı. 

Kathimeriri, Yunanistan ile Türkiye arasındaki gerginliği irdelediği analize, "Ankara ile Atina arasındaki bağlar hafta sonunda gergin olmaya devam etti" sözleriyle girdi.

Gazete, "Ege’de tırmanan söz savaşının ardından Yunan ordusuna tetikte ol ama serinkanlı ol talimatının verildiğini" yazdı.

"Türkiye’nin provokasyonlarında görülmemiş ani bir artış" olduğu iddiasına yer verildiği analizde "Kaynaklara göre, Yunan ordusu özellikle Türk Deniz Kuvvetlerinin Ege’de gerilimleri daha da artıracak olası bir sürpriz hareketinden kaygı duyuyor" denildikten sonra Türkiye’nin "olası hareketinin bir Türk gemisinin yeniden Kardak kayalıklarına yaklaşma girişimi yada da Ankara’nın bölgede arama ve kurtarma iddiası" şeklinde gerçekleşebileceği savunuluyor.

"Washington'daki İkdidar Boşluğu Nedeniyle..."

Kathimerini, Yunan mahkemesinin 15 Temmuz darbe girişiminin ardından Yunanistan’a kaçan 8 darbeci askerin Türkiye’ye iadesini reddetmesinden sonra iki ülke arasındaki karşılıklı sert açıklamalara değindi.

"Diplomatların Washington’daki bir iktidar boşluğu nedeniyle (Ege'deki) gerilimlerin daha da tırmanması durumunda tepkilerin gecikmesinden kaygılandıklarını" belirten gazete, yeni ABD Başkanı Donald Trump'ın, Dışişleri ve Savunma Bakanlıkları'ndaki boşalan "kilit görevlere henüz atama yapmadığına" dikkat çekti. (Odatv)
Kathimerini: Yunanistan tedirgin, Ordu Türkiye'ye karşı tetikte! Reviewed by ZEReditor II on 6.2.17 Rating: 5 Yunanistan ile Türkiye arasında yaşanan 'Kardak' gerginliği Yunan medyasında yer almaya d...

Hiç yorum yok:

8 yorumlama seçiminden birini seçerek yorum yapabilirsiniz. En kolayı; YORUMLAMA BİÇİMİ'nden ADI / URL seçimine tıklayın. AD bölümüne sizi ifade eden bir ad yazın URL bölümünü boş bırakabilirsiniz, veya sosyal medya hesabınızın adresini yazabilirsiniz. YORUM YAZIN ÇÜNKÜ DÜŞÜNCELERİNİZ BİZİM İÇİN ÖNEMLİDİR, OKUYUCULAR HABER OKURKEN FARKLI GÖRÜŞLERİ DE MERAK EDİYOR.

Ads[no]

Haberler, Musul Operasyonu, Musul, Rakka Operasyonu, Rakka, Fırat Kalkanı, Operasyon, Fırat'ın Gazabı,Son Dakika, güncel, spor, eğitim, magazin, Türkiye, Kürdistan, Kürtler, Barzani, Futbol, Basketbol, Dersler, Film, Sinema, Dizi, İzlemek, İzle, Peşmerge, PKK, YPG, KDP, PYD, YNK, Goran, AKP, DAEŞ, IŞİD, DAİŞ, Terör, Çatışma, Savaş gibi konular Zernews'te yayınlanıyor.

Diller, Kürt ve Kürtler, dil, kültür, sanat, Kürt dili, Kürt Kültürü, Kürt edebiyatı'nın yanı sıra Erbil, Duhok, Süleymaniye, Diyarbakır, Mahabad, Qamişlo, Rojava, Kuzey, Güney, Rojava, Batı, Doğu, Rojhilat Kürdistanı haberleri ve makaleler, yazılar ZERnews web sitesi'nde yayınlanıyor.

Nerinaazad, ANF, ANHA, Kurdnewshaber, Rudaw, K24, Kurdistan24, Bashaber, Bas-Haber, Basnews, CNN, NTV, Rojnews, Nuçe TV, Mednuçe, Denge TV, ZER TV, Zer, Azernews, War TV, Warmedia, Waar, TV, Canlı Yayın, Video ile ilgili konular ZERnews'te.

Beluc, Beluclar, Belucistan, Pakistan, Hindistan, Afganistan, Ortadoğu, Batı, Avrupa, Amerika, ABD, Asya, Afrika, Filistin, İsrail, Suriye, İran, haberlerini okumak için bizi takip edin.

Teknoloji, telefon, bilgisayar, kulaklık, dijital dünya, Facebook, Twitter, Google+ , Insragram ile bizi takip edebilirsiniz.