Ads[no]

Ads[no]

6 Şubat 2017

Katalan lider 'Bağımsızlık Referandumu' için yargılanacak

İspanya’nın Katalonya Özerk Yönetimi eski Başkanı Artur Mas, 2014’teki bağımsızlık referandumu sebebiyle bugün mahkemeye çıkıyor.


Katalonya Özerk Yönetimi eski Başkanı Artur Mas, Anayasa Mahkemesi’nin iptal kararına rağmen Katalonya’nın İspanya’dan bağımsızlığı için referandum düzenlemek ve bu yolla yasaları çiğnemekle suçlanıyor.

Bağlayıcılığı olmayan Katalonya'daki referandumda yüzde 80 bağımsızlık lehine oy çıkmıştı.


Duruşma öncesi basın toplantısında "özür dileyecek bir şey yapmadığını" kaydeden Artur Mas, mahkemenin bağımsızlık yanlılarını yıpratma amaçlı olduğunu savundu.

Artur Mas, Suçlu bulunması halinde 10 yıla kadar kamu görevlerinden men edilebilir.
Katalan lider 'Bağımsızlık Referandumu' için yargılanacak Reviewed by ZEReditor II on 6.2.17 Rating: 5 İspanya’nın Katalonya Özerk Yönetimi eski Başkanı Artur Mas, 2014’teki bağımsızlık referandumu se...

Hiç yorum yok:

8 yorumlama seçiminden birini seçerek yorum yapabilirsiniz. En kolayı; YORUMLAMA BİÇİMİ'nden ADI / URL seçimine tıklayın. AD bölümüne sizi ifade eden bir ad yazın URL bölümünü boş bırakabilirsiniz, veya sosyal medya hesabınızın adresini yazabilirsiniz. YORUM YAZIN ÇÜNKÜ DÜŞÜNCELERİNİZ BİZİM İÇİN ÖNEMLİDİR, OKUYUCULAR HABER OKURKEN FARKLI GÖRÜŞLERİ DE MERAK EDİYOR.

Ads[no]

Haberler, Musul Operasyonu, Musul, Rakka Operasyonu, Rakka, Fırat Kalkanı, Operasyon, Fırat'ın Gazabı,Son Dakika, güncel, spor, eğitim, magazin, Türkiye, Kürdistan, Kürtler, Barzani, Futbol, Basketbol, Dersler, Film, Sinema, Dizi, İzlemek, İzle, Peşmerge, PKK, YPG, KDP, PYD, YNK, Goran, AKP, DAEŞ, IŞİD, DAİŞ, Terör, Çatışma, Savaş gibi konular Zernews'te yayınlanıyor.

Diller, Kürt ve Kürtler, dil, kültür, sanat, Kürt dili, Kürt Kültürü, Kürt edebiyatı'nın yanı sıra Erbil, Duhok, Süleymaniye, Diyarbakır, Mahabad, Qamişlo, Rojava, Kuzey, Güney, Rojava, Batı, Doğu, Rojhilat Kürdistanı haberleri ve makaleler, yazılar ZERnews web sitesi'nde yayınlanıyor.

Nerinaazad, ANF, ANHA, Kurdnewshaber, Rudaw, K24, Kurdistan24, Bashaber, Bas-Haber, Basnews, CNN, NTV, Rojnews, Nuçe TV, Mednuçe, Denge TV, ZER TV, Zer, Azernews, War TV, Warmedia, Waar, TV, Canlı Yayın, Video ile ilgili konular ZERnews'te.

Beluc, Beluclar, Belucistan, Pakistan, Hindistan, Afganistan, Ortadoğu, Batı, Avrupa, Amerika, ABD, Asya, Afrika, Filistin, İsrail, Suriye, İran, haberlerini okumak için bizi takip edin.

Teknoloji, telefon, bilgisayar, kulaklık, dijital dünya, Facebook, Twitter, Google+ , Insragram ile bizi takip edebilirsiniz.