Ads[no]

Ads[no]

10 Şubat 2017

Kanada’dan Kürdistan'a 'doğrudan' ağır ve yarı ağır silah silah sevkiyatı!

Kanada, Bağdat'a uğramadan Kürdistan'a silah yardımı yapacaklarını ve teslimatın en kısa sürede gerçekleşeceğini duyurdu.


Kanada Savunma Bakanlığı tarafından yapılan açıklamada, bir dizi ağır silahlardan da oluşan askeri mühimmatları, Bağdat’a gitmeden doğrudan Kürdistan Peşmerge Güçleri'ne göndereceklerini duyurdu.

Kanada Savunma Bakanlığı Sözcüsü Daniel Butler, ülkesinin, 60mm roket, 50 kalibrelik sessiz nişancı tüfeği ve anti tank füzeleri gibi ağır ve yarı ağır silahların da bulunduğu askeri mühimmat yardımını Kürdistan'a yollayacaklarını bildirdi.

Söz konusu silah yardımının, kısa süre içinde adrese teslim edeceklerini belirterek güvenlik gerekçesiyle miktarını açıklamayacaklarını bildirdi.

Başbakan Justin Trudeau da 2016 yılının Şubat ayında yaptığı açıklamada, Peşmerge kuvvetlerine doğrudan askeri yardım yapmaya hazır olduklarını ancak Bağdat’ın buna rıza göstermemesinden ötürü planlarını değiştirmek mecburiyetinde kaldıklarını duyurmuştu. (K24)
Kanada’dan Kürdistan'a 'doğrudan' ağır ve yarı ağır silah silah sevkiyatı! Reviewed by ZEReditor II on 10.2.17 Rating: 5 Kanada, Bağdat'a uğramadan Kürdistan'a silah yardımı yapacaklarını ve teslimatın en kısa ...

Hiç yorum yok:

8 yorumlama seçiminden birini seçerek yorum yapabilirsiniz. En kolayı; YORUMLAMA BİÇİMİ'nden ADI / URL seçimine tıklayın. AD bölümüne sizi ifade eden bir ad yazın URL bölümünü boş bırakabilirsiniz, veya sosyal medya hesabınızın adresini yazabilirsiniz. YORUM YAZIN ÇÜNKÜ DÜŞÜNCELERİNİZ BİZİM İÇİN ÖNEMLİDİR, OKUYUCULAR HABER OKURKEN FARKLI GÖRÜŞLERİ DE MERAK EDİYOR.

Ads[no]

Haberler, Musul Operasyonu, Musul, Rakka Operasyonu, Rakka, Fırat Kalkanı, Operasyon, Fırat'ın Gazabı,Son Dakika, güncel, spor, eğitim, magazin, Türkiye, Kürdistan, Kürtler, Barzani, Futbol, Basketbol, Dersler, Film, Sinema, Dizi, İzlemek, İzle, Peşmerge, PKK, YPG, KDP, PYD, YNK, Goran, AKP, DAEŞ, IŞİD, DAİŞ, Terör, Çatışma, Savaş gibi konular Zernews'te yayınlanıyor.

Diller, Kürt ve Kürtler, dil, kültür, sanat, Kürt dili, Kürt Kültürü, Kürt edebiyatı'nın yanı sıra Erbil, Duhok, Süleymaniye, Diyarbakır, Mahabad, Qamişlo, Rojava, Kuzey, Güney, Rojava, Batı, Doğu, Rojhilat Kürdistanı haberleri ve makaleler, yazılar ZERnews web sitesi'nde yayınlanıyor.

Nerinaazad, ANF, ANHA, Kurdnewshaber, Rudaw, K24, Kurdistan24, Bashaber, Bas-Haber, Basnews, CNN, NTV, Rojnews, Nuçe TV, Mednuçe, Denge TV, ZER TV, Zer, Azernews, War TV, Warmedia, Waar, TV, Canlı Yayın, Video ile ilgili konular ZERnews'te.

Beluc, Beluclar, Belucistan, Pakistan, Hindistan, Afganistan, Ortadoğu, Batı, Avrupa, Amerika, ABD, Asya, Afrika, Filistin, İsrail, Suriye, İran, haberlerini okumak için bizi takip edin.

Teknoloji, telefon, bilgisayar, kulaklık, dijital dünya, Facebook, Twitter, Google+ , Insragram ile bizi takip edebilirsiniz.