"Kadir Güntepe’yi alkışlayanlar neden suskun?"

Beytüşşebap eski Kaymakamı Kadir Güntepe'nin Gülen Cemaati üyesi olmaktan tutuklanmasını değerlendiren HDP Şırnak Milletvekili Faysal Sarıyıldız, “O dönem Güntepe’ye alkış tutanlar şimdi neden susuyor?” dedi.


HDP Şırnak Milletvekili Faysal Sarıyıldız, Gülen Cemaati üyesi (FETÖ) olmaktan dün gece tutuklanan Beytüşşebap eski Kaymakamı Kadir Güntepe’nin bir zamanlar kahraman ilan edildiğine dikkat çekerek, "O dönem Güntepe'ye alkış tutanların şimdi neden susuyor?" diye sordu.

Güntepe'nin üyesi olduğu cemaatin bir dönem iktidarın ortağı olduğunu ifade eden Sarıyıldız, Güntepe'nin kaymakamlık yaptığı dönemi işaret etti.

Sarıyılıdız, "Sürekli olarak 'Şehit' edebiyatı yapmıştır. Bu durum ülke bürokrasisinin durumunu gözler önüne seriyor. Kaymakam olduğu ilçede sivil insanlar öldürülürken, sırf o şehit edebiyatı yaptığı ve bize saldırdığı için herhangi bir soruşturmaya tabi tutulmadı. Tam aksine iktidar tarafından kahraman ilan edildi. Güntepe bize saldırırken onu pohpohlayanlar neden şimdi sessiz kalıyor" dedi.

Güntepe'nin kaymakamlığı esnasında yasal olmayan çok sayıda işlem yaptığını iddia eden Sarıyıldız, şunları söyledi:

"Trol hesap açarak yaşamını yitiren insanların cenaze fotoğraflarını paylaşıyordu. O dönem gündeme getirildi bu durum ancak iktidar bunun karşısında sessiz kaldı. Yüzde 90 oy alan seçilmişlere saldırıp hakaret etti, ancak iktidar yine sessiz kaldı. Psikolojik savaş argümanlarını kullanıyordu. İktidarın 'O kahramanı' şimdi cezaevinde. Faşist iktidarın karakterinde bu durum var. Gerektiğinde kahraman gerektiğinde suçlu ilan ediyorlar." 
ANASAYFA ve İLGİLİ HABERLER için BURAYI tıklayın

CEPHELER'deki

Gelişmeler

BAĞIMSIZLIK

Süreci

ROJAVA

Haberleri

BARZANİ

Kürdistan

TARİH

Bilinci

ANALİZLER

Ortadoğu

BİLGİ

Kültürel

BİLİM

+Teknoloji

GÖRÜŞ

Yazarlar

Ezidiler

ve Şengal

ANASAYFA

Bütün Haberler