Ads[no]

Ads[no]

13 Şubat 2017

İsrail'in Suriye planı: Şam'da 'Şii hegemonyası' engellenecek!

İsrail Güvenlik Kabinesi, Suriye hakkında 16 sayfalık bir rapor hazırladı. Raporda, Şam'da "Şii hegemonyasına" izin verilmemesi gerektiği vurgu yapılırken, Golan Tepeleri'nin de İsrail toprağı olarak tanınması için mücadele edileceği belirtildi.


Yedioth Ahronoth'tan Itamar Eichner'in haberine göre, dün toplanan İsrail Güvenlik Kabinesi'ne Bakan Yoav Galant tarafından 16 sayfalık bir Suriye planı sunuldu.

Hazırlanan 16 sayfalık planın amacı, "İsrail'in kuzey sınırında büyüyen İran tehdidini engellemek" olduğu belirtiliyor.

İran-Suriye-Hizbullah ittifakı için "şer ekseni" diyen Bakan Galant, 3 hedefi ortaya koyarak şöyle sıraladı:

* Şam'da "Şii hegemonyasını" engellemek

* İran ile Hizbullah arasında bir koridor oluşmasına ket vurmak

* Gelecekteki bir Suriye anlaşmasında, Golan Tepeleri'nin İsrail toprağı olarak tanınmasını sağlamak

Bakan'a göre plan, planın icrasında önemli parçalar olarak görülen ABD, Rusya, Avrupa ve ılımlı Sünniler'in çıkarına olacak.

Plana göre ABD, şu veya bu biçimde bir "görev gücü"ne liderlik edecek ve bu görev gücü, Suriye'yi 10 milyarlarca dolarlık bir yatırımla rehabilite edecek.

Ruslar, bu planın uluslararası meşruiyetini sağlayacak ve aynı zamanda, Moskova'nın Ortadoğu'daki varlığı garanti altına alınmış olacak.

İsrail, Suriye'nin uluslararası yatırım planı ile rehabilite edilmesi karşılığında, Şam yönetiminden Golan Tepeleri'ni İsrail toprağı olarak tanımasını isteyecek.
İsrail'in Suriye planı: Şam'da 'Şii hegemonyası' engellenecek! Reviewed by ZEReditor II on 13.2.17 Rating: 5 İsrail Güvenlik Kabinesi, Suriye hakkında 16 sayfalık bir rapor hazırladı. Raporda, Şam'da &q...

Hiç yorum yok:

8 yorumlama seçiminden birini seçerek yorum yapabilirsiniz. En kolayı; YORUMLAMA BİÇİMİ'nden ADI / URL seçimine tıklayın. AD bölümüne sizi ifade eden bir ad yazın URL bölümünü boş bırakabilirsiniz, veya sosyal medya hesabınızın adresini yazabilirsiniz. YORUM YAZIN ÇÜNKÜ DÜŞÜNCELERİNİZ BİZİM İÇİN ÖNEMLİDİR, OKUYUCULAR HABER OKURKEN FARKLI GÖRÜŞLERİ DE MERAK EDİYOR.

Ads[no]

Haberler, Musul Operasyonu, Musul, Rakka Operasyonu, Rakka, Fırat Kalkanı, Operasyon, Fırat'ın Gazabı,Son Dakika, güncel, spor, eğitim, magazin, Türkiye, Kürdistan, Kürtler, Barzani, Futbol, Basketbol, Dersler, Film, Sinema, Dizi, İzlemek, İzle, Peşmerge, PKK, YPG, KDP, PYD, YNK, Goran, AKP, DAEŞ, IŞİD, DAİŞ, Terör, Çatışma, Savaş gibi konular Zernews'te yayınlanıyor.

Diller, Kürt ve Kürtler, dil, kültür, sanat, Kürt dili, Kürt Kültürü, Kürt edebiyatı'nın yanı sıra Erbil, Duhok, Süleymaniye, Diyarbakır, Mahabad, Qamişlo, Rojava, Kuzey, Güney, Rojava, Batı, Doğu, Rojhilat Kürdistanı haberleri ve makaleler, yazılar ZERnews web sitesi'nde yayınlanıyor.

Nerinaazad, ANF, ANHA, Kurdnewshaber, Rudaw, K24, Kurdistan24, Bashaber, Bas-Haber, Basnews, CNN, NTV, Rojnews, Nuçe TV, Mednuçe, Denge TV, ZER TV, Zer, Azernews, War TV, Warmedia, Waar, TV, Canlı Yayın, Video ile ilgili konular ZERnews'te.

Beluc, Beluclar, Belucistan, Pakistan, Hindistan, Afganistan, Ortadoğu, Batı, Avrupa, Amerika, ABD, Asya, Afrika, Filistin, İsrail, Suriye, İran, haberlerini okumak için bizi takip edin.

Teknoloji, telefon, bilgisayar, kulaklık, dijital dünya, Facebook, Twitter, Google+ , Insragram ile bizi takip edebilirsiniz.