Ads[no]

Ads[no]

9 Şubat 2017

IŞİD'in Kürt Emiri öldürüldü

IŞİD'in adli işlerden sorumlu Kürt Emiri Ebu Ali Kurdi'nin öldürüldüğü belirtildi.


Kürdistan Bölgesi Güvenlik Konseyi'nden yapılan açıklamaya göre, Koalisyon Güçleri'ne ait savaş uçaklarının dün saat 16.00 sıralarında Musul'un doğu yakasında Zencil Mahallesi'nde düzenlediği saldırıda Ebu Ali Kurdi kod adlı Velid Serhan el Kurdi'nin öldürüldüğü belirtildi.

Hava saldırısında Ebu Ali Kurdi'nin yanındaki 4 yardımcısının da öldüğü aktarıldı.

IŞİD’in Kürt Emiri Ebu Ali Kurdi, Musul'un Saddam Mahallesi'nde ikamet ettiği ve Tılkef bölgesinde IŞİD'in adli işlerinden sorumlu olduğu söylendi.

2014 Haziran'ında Musul'u ele geçiren IŞİD'in Kürt olanlarının büyük bir bölümü etkisiz hale getirildi.

Kürt asıllı IŞİD'lilerin bazıları örgüt tarafında infaz edilirken, bazıları da Kürdistan Bölgesi'nin verdiği istihbaratlar üzerine hava saldırıları sonucu öldürüldü.
IŞİD'in Kürt Emiri öldürüldü Reviewed by ZEReditor II on 9.2.17 Rating: 5 IŞİD'in adli işlerden sorumlu Kürt Emiri Ebu Ali Kurdi'nin öldürüldüğü belirtildi. Kürd...

1 yorum:

  1. Mehmed Ziya Amedi (Ziya Gökalp) de kürd idi.Ama türkcülük yapardı,Bu güruh da kürdmüş ama arabcılık yapıyormuş.Bunların tek derdi öldürmek.Demokrasilerde yaşam hakkı ve düşünceyi ifade hakkı dokunulmazdır.Bunların kitabının 4.suresi 89.aytinde bunlara emredilenleri bir okuyun (tabii cesaretiniz varsa) bunların nasıl mahluklar olduklarını anlarsınız.Babası köy imamı olan ÖCALAN denilen mahluk Demokrasi ve islam kelimelerini yan yana getirecek kadar aptal olabiliyor.Ortadoğuda ha solcu ha dinci ha vs vs fark yok

    YanıtlaSil

8 yorumlama seçiminden birini seçerek yorum yapabilirsiniz. En kolayı; YORUMLAMA BİÇİMİ'nden ADI / URL seçimine tıklayın. AD bölümüne sizi ifade eden bir ad yazın URL bölümünü boş bırakabilirsiniz, veya sosyal medya hesabınızın adresini yazabilirsiniz. YORUM YAZIN ÇÜNKÜ DÜŞÜNCELERİNİZ BİZİM İÇİN ÖNEMLİDİR, OKUYUCULAR HABER OKURKEN FARKLI GÖRÜŞLERİ DE MERAK EDİYOR.

Ads[no]

Haberler, Musul Operasyonu, Musul, Rakka Operasyonu, Rakka, Fırat Kalkanı, Operasyon, Fırat'ın Gazabı,Son Dakika, güncel, spor, eğitim, magazin, Türkiye, Kürdistan, Kürtler, Barzani, Futbol, Basketbol, Dersler, Film, Sinema, Dizi, İzlemek, İzle, Peşmerge, PKK, YPG, KDP, PYD, YNK, Goran, AKP, DAEŞ, IŞİD, DAİŞ, Terör, Çatışma, Savaş gibi konular Zernews'te yayınlanıyor.

Diller, Kürt ve Kürtler, dil, kültür, sanat, Kürt dili, Kürt Kültürü, Kürt edebiyatı'nın yanı sıra Erbil, Duhok, Süleymaniye, Diyarbakır, Mahabad, Qamişlo, Rojava, Kuzey, Güney, Rojava, Batı, Doğu, Rojhilat Kürdistanı haberleri ve makaleler, yazılar ZERnews web sitesi'nde yayınlanıyor.

Nerinaazad, ANF, ANHA, Kurdnewshaber, Rudaw, K24, Kurdistan24, Bashaber, Bas-Haber, Basnews, CNN, NTV, Rojnews, Nuçe TV, Mednuçe, Denge TV, ZER TV, Zer, Azernews, War TV, Warmedia, Waar, TV, Canlı Yayın, Video ile ilgili konular ZERnews'te.

Beluc, Beluclar, Belucistan, Pakistan, Hindistan, Afganistan, Ortadoğu, Batı, Avrupa, Amerika, ABD, Asya, Afrika, Filistin, İsrail, Suriye, İran, haberlerini okumak için bizi takip edin.

Teknoloji, telefon, bilgisayar, kulaklık, dijital dünya, Facebook, Twitter, Google+ , Insragram ile bizi takip edebilirsiniz.