Ads[no]

Ads[no]

7 Şubat 2017

IŞİD'e yönelik gözaltı sayısı 748'e çıktı; Örgütün hedefi valiler ve kayyumlar!

IŞİD'e yönelik düzenlene en kapsamlı operasyonda gözaltıların sayısı 748’e ulaştı. Örgütün Türkiye’ye yönelik eylem planlarının hedefine kritik illerdeki valileri, çeşitli kurumlara atanan kayyumları ve kamuoyunda İslami kimliği ön plana çıkan kişileri aldığı öne sürüldü.


IŞİD'e yönelik önceki gün Türkiye genelinde eşzamanlı olarak gerçekleştirilen operasyonlarda 748 kişi gözaltına alındı. IŞİD'in, Türkiye'ye yönelik eylem planlarının hedefinde kritik illerdeki valiler ve bazı belediyelere atanan kayyumların olduğu, sofistike eylemlere yönelebilecekleri istihbaratı alındığı akarıldı.

29 İlde Operasyon Düzenlendi

Türkiye genelinde IŞİD'e yönelik 29 ilde eşzamanlı gerçekleştirilen operasyonlarda, 748 kişi gözaltına alındığı belirtildi.

Emniyet Genel Müdürlüğü'nden yapılan açıklamada, IŞİD'in sansasyonel eylem arayışında olduğu, kadro teminine yönelik propaganda faaliyetlerine hız verdiği, özellikle yayın organlarında Türkiye'yi en önemli eylem hedefi olarak belirlediği ifade edildi.

Açıklamada, çatışma bölgeleri ile irtibatlı olduğu değerlendirilen kişi ve gruplara yönelik Emniyet Genel Müdürlüğü koordinasyonunda uzun zamandır yürütülen planlı operasyonel çalışmalar neticesinde; ülke genelinde 29 ilde eşzamanlı olarak çalışma başlatıldığı ifade edildi.

Habertürk'ten Helin Şahin'in aktardığına göre, güvenlik yetkililerinden edinilen bilgilere göre, IŞİD, Türkiye'ye yönelik eylem planlarının hedefine kritik illerdeki valiler, çeşitli kurumlara atanan kayyumlar ve kamuoyunda İslami kimliği ön plana çıkan kişileri koydu.

Örgüt, sansasyonel eylem hazırlığını, geçen hafta TSK tarafından yapılan operasyon sonucu sözde El Bab Valisi Ebu Halid Ürdüni'nin öldürülmesinin intikamı olarak gerekçelendirdi.

Örgütün bu olayın ardından 'intikam' yemini ederek, Türkiye'de çeşitli eylem ve suikast planları yaptığı kaydedildi.

Gecekonduları Tercih Ediyorlar

Eşzamanlı büyük operasyonun ardından ulaşılan bilgilere göre, IŞİD son dönemlerde çeşitli yayın organları üzerinden eylem talimatı vererek militanlarını harekete geçiriyor. Talimatı alan hücrelerin ise derhal eylem için planlamaya gittiği vurgulanıyor.

Hücre yapılanması ve örgütlenmeye giderken kendilerini gizlemek amacıyla kırsal kesimleri tercih eden IŞİD'in, eylem talimatları alma ve iletişim sağlamak için de ‘ulak' ve tek kullanımlık cep telefonu hatları kullandığı belirtildi.

Şehir merkezlerindeki yoğun güvenlik önlemlerine takılmamak amacıyla örgüt militanlarının özellikle Suriyelilerin bulunduğu bölgelerdeki gecekonduları tercih ettikleri saptandı.
IŞİD'e yönelik gözaltı sayısı 748'e çıktı; Örgütün hedefi valiler ve kayyumlar! Reviewed by ZEReditor II on 7.2.17 Rating: 5 IŞİD'e yönelik düzenlene en kapsamlı operasyonda gözaltıların sayısı 748’e ulaştı. Örgütün Tü...

Hiç yorum yok:

8 yorumlama seçiminden birini seçerek yorum yapabilirsiniz. En kolayı; YORUMLAMA BİÇİMİ'nden ADI / URL seçimine tıklayın. AD bölümüne sizi ifade eden bir ad yazın URL bölümünü boş bırakabilirsiniz, veya sosyal medya hesabınızın adresini yazabilirsiniz. YORUM YAZIN ÇÜNKÜ DÜŞÜNCELERİNİZ BİZİM İÇİN ÖNEMLİDİR, OKUYUCULAR HABER OKURKEN FARKLI GÖRÜŞLERİ DE MERAK EDİYOR.

Ads[no]

Haberler, Musul Operasyonu, Musul, Rakka Operasyonu, Rakka, Fırat Kalkanı, Operasyon, Fırat'ın Gazabı,Son Dakika, güncel, spor, eğitim, magazin, Türkiye, Kürdistan, Kürtler, Barzani, Futbol, Basketbol, Dersler, Film, Sinema, Dizi, İzlemek, İzle, Peşmerge, PKK, YPG, KDP, PYD, YNK, Goran, AKP, DAEŞ, IŞİD, DAİŞ, Terör, Çatışma, Savaş gibi konular Zernews'te yayınlanıyor.

Diller, Kürt ve Kürtler, dil, kültür, sanat, Kürt dili, Kürt Kültürü, Kürt edebiyatı'nın yanı sıra Erbil, Duhok, Süleymaniye, Diyarbakır, Mahabad, Qamişlo, Rojava, Kuzey, Güney, Rojava, Batı, Doğu, Rojhilat Kürdistanı haberleri ve makaleler, yazılar ZERnews web sitesi'nde yayınlanıyor.

Nerinaazad, ANF, ANHA, Kurdnewshaber, Rudaw, K24, Kurdistan24, Bashaber, Bas-Haber, Basnews, CNN, NTV, Rojnews, Nuçe TV, Mednuçe, Denge TV, ZER TV, Zer, Azernews, War TV, Warmedia, Waar, TV, Canlı Yayın, Video ile ilgili konular ZERnews'te.

Beluc, Beluclar, Belucistan, Pakistan, Hindistan, Afganistan, Ortadoğu, Batı, Avrupa, Amerika, ABD, Asya, Afrika, Filistin, İsrail, Suriye, İran, haberlerini okumak için bizi takip edin.

Teknoloji, telefon, bilgisayar, kulaklık, dijital dünya, Facebook, Twitter, Google+ , Insragram ile bizi takip edebilirsiniz.