Ads[no]

Ads[no]

6 Şubat 2017

İran Parlamentosu'nun Kürt vekil sayısında yeni gelişme

İran Parlamentosu Kürt milletvekili Muhsin Begleri Kurdpress’e verdiği mülakatta, Sine eyaletinin milletvekili sayısının artırılacağını belirtti.


İran'ın Kürt Parlamenteri Muhsin Begleri, milletvekili sayısının hangi Kürt ilinden artırılacağının henüz belirlenmediğini, ancak kendisinin Seqiz kentinin milletvekili sayısının artırılmasını önerdiğini söyledi.

290 milletvekilinden oluşan İran Parlamentosu’nda Kürtler, Kirmaşan 8, Urmiye 12, Sine 6, İlam 3 milletvekili ile temsil ediliyor.
İran Parlamentosu'nun Kürt vekil sayısında yeni gelişme Reviewed by ZEReditor II on 6.2.17 Rating: 5 İran Parlamentosu Kürt milletvekili Muhsin Begleri Kurdpress’e verdiği mülakatta, Sine eyalet...

3 yorum:

 1. bu kürtler kadar ucuz satılan bir millet yok

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Sait nursi kurdi hazretlerin şöyle bir sözü var biz kürtler alranırız ama aldatmayız bizre şeytani düşünceler yoktur islamı çok sevdiğimiz için bizi en zayıf olan yerden voriyorlar biz kürt milleti olarık bundan dolayı aldanıyoruz

   Sil
 2. Bizim imanımız aklımızın önünden gelir

  YanıtlaSil

8 yorumlama seçiminden birini seçerek yorum yapabilirsiniz. En kolayı; YORUMLAMA BİÇİMİ'nden ADI / URL seçimine tıklayın. AD bölümüne sizi ifade eden bir ad yazın URL bölümünü boş bırakabilirsiniz, veya sosyal medya hesabınızın adresini yazabilirsiniz. YORUM YAZIN ÇÜNKÜ DÜŞÜNCELERİNİZ BİZİM İÇİN ÖNEMLİDİR, OKUYUCULAR HABER OKURKEN FARKLI GÖRÜŞLERİ DE MERAK EDİYOR.

Ads[no]

Haberler, Musul Operasyonu, Musul, Rakka Operasyonu, Rakka, Fırat Kalkanı, Operasyon, Fırat'ın Gazabı,Son Dakika, güncel, spor, eğitim, magazin, Türkiye, Kürdistan, Kürtler, Barzani, Futbol, Basketbol, Dersler, Film, Sinema, Dizi, İzlemek, İzle, Peşmerge, PKK, YPG, KDP, PYD, YNK, Goran, AKP, DAEŞ, IŞİD, DAİŞ, Terör, Çatışma, Savaş gibi konular Zernews'te yayınlanıyor.

Diller, Kürt ve Kürtler, dil, kültür, sanat, Kürt dili, Kürt Kültürü, Kürt edebiyatı'nın yanı sıra Erbil, Duhok, Süleymaniye, Diyarbakır, Mahabad, Qamişlo, Rojava, Kuzey, Güney, Rojava, Batı, Doğu, Rojhilat Kürdistanı haberleri ve makaleler, yazılar ZERnews web sitesi'nde yayınlanıyor.

Nerinaazad, ANF, ANHA, Kurdnewshaber, Rudaw, K24, Kurdistan24, Bashaber, Bas-Haber, Basnews, CNN, NTV, Rojnews, Nuçe TV, Mednuçe, Denge TV, ZER TV, Zer, Azernews, War TV, Warmedia, Waar, TV, Canlı Yayın, Video ile ilgili konular ZERnews'te.

Beluc, Beluclar, Belucistan, Pakistan, Hindistan, Afganistan, Ortadoğu, Batı, Avrupa, Amerika, ABD, Asya, Afrika, Filistin, İsrail, Suriye, İran, haberlerini okumak için bizi takip edin.

Teknoloji, telefon, bilgisayar, kulaklık, dijital dünya, Facebook, Twitter, Google+ , Insragram ile bizi takip edebilirsiniz.