Ads[no]

Ads[no]

5 Şubat 2017

İran ile ABD arasındaki tehdit düellosu sürüyor: Çizgiyi aşarlarsa füzeleri yerler!

ABD ile İran'ın karşılıklı yaptırım kararları iki ülke arasında ipleri daha da germeye devam ediyor. İran Devrim Muhafızları komutanı, İran'ın düşmanlarının hata yapmaları halinde tepelerine füze yağdıracaklarını söyledi.


ABD ile İran'ın karşılıklı yaptırım kararları iki ülke arasındaki ipleri daha da gererken, ABD Savunma Bakanı James Mattis, "terörizmin en büyük destekçisinin İran" olduğunu savunmuştu.

İran ise bugünkü Devrim Muhafızları tatbikatında yeni füze denemeleri gerçekleştireceğini duyurdu.

Ayrıca bir Devrim Muhafızları komutanı, İran'ın düşmanlarının hata yapmaları halinde, tepelerine füze yağdıracaklarını söyledi. İki ülke arasındaki son gerginliğin sebebi, İran'ın geçen haftaki balistik füze denemesinin ardından tırmanmıştı.

İran Devrim Muhafızları'nın üst düzey komutanlarından Emir Ali Hacızade, İran'ın düşmanlarının yanlış bir adım atmaları halinde, "tepelerine füze yağdıracaklarını" söyledi. General Hacızade, "Eğer düşman çizgiyi aşarsa, füzelerimiz tepelerine iner" dedi.
İran ile ABD arasındaki tehdit düellosu sürüyor: Çizgiyi aşarlarsa füzeleri yerler! Reviewed by ZEReditor II on 5.2.17 Rating: 5 ABD ile İran'ın karşılıklı yaptırım kararları iki ülke arasında ipleri daha da germeye devam ...

2 yorum:

  1. ulan yalan söylemekte komşularını arkadan vurmakta decalın ordusu şimdiye kadar ne yaptın biraz daha havla göreceksin ama eyer gerçek havluyorsan söz ateist olacağım

    YanıtlaSil
  2. Hep aynı hikaye abd İsrail'in köpeği iran allahin izniyle Peşmerge ve beluciler irani içten vuracak lar o günler yakindir

    YanıtlaSil

8 yorumlama seçiminden birini seçerek yorum yapabilirsiniz. En kolayı; YORUMLAMA BİÇİMİ'nden ADI / URL seçimine tıklayın. AD bölümüne sizi ifade eden bir ad yazın URL bölümünü boş bırakabilirsiniz, veya sosyal medya hesabınızın adresini yazabilirsiniz. YORUM YAZIN ÇÜNKÜ DÜŞÜNCELERİNİZ BİZİM İÇİN ÖNEMLİDİR, OKUYUCULAR HABER OKURKEN FARKLI GÖRÜŞLERİ DE MERAK EDİYOR.

Ads[no]

Haberler, Musul Operasyonu, Musul, Rakka Operasyonu, Rakka, Fırat Kalkanı, Operasyon, Fırat'ın Gazabı,Son Dakika, güncel, spor, eğitim, magazin, Türkiye, Kürdistan, Kürtler, Barzani, Futbol, Basketbol, Dersler, Film, Sinema, Dizi, İzlemek, İzle, Peşmerge, PKK, YPG, KDP, PYD, YNK, Goran, AKP, DAEŞ, IŞİD, DAİŞ, Terör, Çatışma, Savaş gibi konular Zernews'te yayınlanıyor.

Diller, Kürt ve Kürtler, dil, kültür, sanat, Kürt dili, Kürt Kültürü, Kürt edebiyatı'nın yanı sıra Erbil, Duhok, Süleymaniye, Diyarbakır, Mahabad, Qamişlo, Rojava, Kuzey, Güney, Rojava, Batı, Doğu, Rojhilat Kürdistanı haberleri ve makaleler, yazılar ZERnews web sitesi'nde yayınlanıyor.

Nerinaazad, ANF, ANHA, Kurdnewshaber, Rudaw, K24, Kurdistan24, Bashaber, Bas-Haber, Basnews, CNN, NTV, Rojnews, Nuçe TV, Mednuçe, Denge TV, ZER TV, Zer, Azernews, War TV, Warmedia, Waar, TV, Canlı Yayın, Video ile ilgili konular ZERnews'te.

Beluc, Beluclar, Belucistan, Pakistan, Hindistan, Afganistan, Ortadoğu, Batı, Avrupa, Amerika, ABD, Asya, Afrika, Filistin, İsrail, Suriye, İran, haberlerini okumak için bizi takip edin.

Teknoloji, telefon, bilgisayar, kulaklık, dijital dünya, Facebook, Twitter, Google+ , Insragram ile bizi takip edebilirsiniz.