Ads[no]

Ads[no]

15 Şubat 2017

Irak Başbakanı Abadi'den 'iç savaş' ve 'Trump' açıklaması

Irak Başbakanı Haydar Abadi, Sadr Hareketi lideri Mukteda Sadr yanlılarına ülkede 'iç savaş' çıkarmamalarına yönelik uyarıda bulunurken, ABD başkanı Donald Trump ile yaptığı telefon görüşmesine de değindi.


Irak Başbakanı Haydar Abadi, Bakanlar Kurulu toplantısının ardından düzenlediği basın toplantısında Sadr yanlılarının Bağdat’ta yapılan gösteriler ve yaşanan şiddet olaylarına ilişkin, "Göstericilere, ülkeyi iç savaşla ateşe vermemeye ve en önemli hedefimiz IŞİD ile mücadeleyi unutmamaya çağırıyorum" şeklinde konuştu.

Abadi, gösterileri kullanan bazı gruplar olduğunu belirterek, "Güvenlik güçlerini tedirgin etmek, kentlerin kurtarılması operasyonları için harcanan çabaları olumsuz etkiler" dedi.

ABD Başkanı Donald Trump ile telefon görüşmesi yaptığını bildiren Abadi, Trump'ın IŞİD ile mücadelede Irak'a destek verdiğini vurguladığını söyledi.

Irak Başbakanı Haydar Abadi, Trump'a ABD'ye giriş yasağının Irak vatandaşlarını kapsamasının uygun olmadığını dile getirdiğini, Trump’ın ise bu meselenin yeniden ele alınacağına yönelik söz verdiğini belirtti.
Irak Başbakanı Abadi'den 'iç savaş' ve 'Trump' açıklaması Reviewed by ZEReditor II on 15.2.17 Rating: 5 Irak Başbakanı Haydar Abadi, Sadr Hareketi lideri Mukteda Sadr yanlılarına ülkede 'iç savaş&#...

Hiç yorum yok:

8 yorumlama seçiminden birini seçerek yorum yapabilirsiniz. En kolayı; YORUMLAMA BİÇİMİ'nden ADI / URL seçimine tıklayın. AD bölümüne sizi ifade eden bir ad yazın URL bölümünü boş bırakabilirsiniz, veya sosyal medya hesabınızın adresini yazabilirsiniz. YORUM YAZIN ÇÜNKÜ DÜŞÜNCELERİNİZ BİZİM İÇİN ÖNEMLİDİR, OKUYUCULAR HABER OKURKEN FARKLI GÖRÜŞLERİ DE MERAK EDİYOR.

Ads[no]

Haberler, Musul Operasyonu, Musul, Rakka Operasyonu, Rakka, Fırat Kalkanı, Operasyon, Fırat'ın Gazabı,Son Dakika, güncel, spor, eğitim, magazin, Türkiye, Kürdistan, Kürtler, Barzani, Futbol, Basketbol, Dersler, Film, Sinema, Dizi, İzlemek, İzle, Peşmerge, PKK, YPG, KDP, PYD, YNK, Goran, AKP, DAEŞ, IŞİD, DAİŞ, Terör, Çatışma, Savaş gibi konular Zernews'te yayınlanıyor.

Diller, Kürt ve Kürtler, dil, kültür, sanat, Kürt dili, Kürt Kültürü, Kürt edebiyatı'nın yanı sıra Erbil, Duhok, Süleymaniye, Diyarbakır, Mahabad, Qamişlo, Rojava, Kuzey, Güney, Rojava, Batı, Doğu, Rojhilat Kürdistanı haberleri ve makaleler, yazılar ZERnews web sitesi'nde yayınlanıyor.

Nerinaazad, ANF, ANHA, Kurdnewshaber, Rudaw, K24, Kurdistan24, Bashaber, Bas-Haber, Basnews, CNN, NTV, Rojnews, Nuçe TV, Mednuçe, Denge TV, ZER TV, Zer, Azernews, War TV, Warmedia, Waar, TV, Canlı Yayın, Video ile ilgili konular ZERnews'te.

Beluc, Beluclar, Belucistan, Pakistan, Hindistan, Afganistan, Ortadoğu, Batı, Avrupa, Amerika, ABD, Asya, Afrika, Filistin, İsrail, Suriye, İran, haberlerini okumak için bizi takip edin.

Teknoloji, telefon, bilgisayar, kulaklık, dijital dünya, Facebook, Twitter, Google+ , Insragram ile bizi takip edebilirsiniz.