Ads[no]

Ads[no]

14 Şubat 2017

İlham Ahmed: Menbic'e saldırı olursa halk direnişe geçer

TSK'nın El Bab'dan sonra Menbic'e yöneleceğine ilişkin iddiaları değerlendiren Demokratik Suriye Meclisi Eş Başkanı İlham Ahmed, Menbic Halkı'nın saldırı karşısında direnişe geçeceğini ifade etti.


TSK ve ÖSO, El Bab'ın alınmasından sonra, Demokratik Suriye Güçleri'nin (DSG) elindeki Menbic'i almak için operasyon yapacağı iddia ediliyor.

Sputnik'e açıklamalarda bulunan ÖSO Halep Tümeni Komutanı Taha Atraç, " Menbic büyük bir yerdir. El Bab kadar büyük bir yerdir. IŞİD nerede varsa oraya müdahale ederiz. Hedefimiz El Bab, Menbic ve Rakka'dır. El Bab'ın alınmasından sonra ne zaman Menbic'e saldırı olur, onu bilemeyiz. " dedi.


Demokratik Suriye Meclisi Eş Başkanı İlham Ahmed, Menbic'e yapılacak olası saldırı ile ilgili Sputnik'e konuştu.

Menbic'e saldırıyı kabul etmeyeceklerini belirten İlham Ahmed şöyle konuştu:

"Türkiye, Suriye'nin kuzeyinde oluşan bir yönetimi direkt hedef alıyor. Türkiye açıkça söylüyor, 'nerede Kürt varsa oraya müdahale ederiz' diyor.

Bütün herkese, kamuoyuna da IŞİD ile mücadeleyi gerekçe gösteriyor. Menbic’te IŞİD yoktur. Türkiye diyor ki, El Bab'dan sonra Menbic ve Afrin'e saldırırım.

Türkiye'nin amacı bölgede istikrarın olmamasıdır. İnsanların birbirinden korkmasını sağlamaktır. İstikrarın olmaması, bölgede gerçek bir sistemin yaşam bulmaması için uğraşıyor. Türkiye, Menbic veya başka yerleri alarak tüm Suriye'yi kontrol altına almak istiyor.

Suriye'deki yönetimde karar sahibi olmak istiyor. Kendini öyle görüyor. Bundan dolayı her yere müdahale ediyor. Destek de istiyor. ABD ve Rusya'dan destek istiyor."

"Saldırı Karşısında Menbic Halkı Direnişe Geçer"

Menbic’e saldırı olduğu takdirde halkın direneceğini aktaran Ahmed, "Tepki çok açıktır. Menbic Meclisi’nin açıklamaları oluyor saldırıyı kabul etmeyecekleri yönünde. Menbic halkı da kabul etmeyecektir. Direnişe geçer." açıklamasında bulundu.
İlham Ahmed: Menbic'e saldırı olursa halk direnişe geçer Reviewed by ZEReditor II on 14.2.17 Rating: 5 TSK'nın El Bab'dan sonra Menbic'e yöneleceğine ilişkin iddiaları değerlendiren Demokr...

4 yorum:

 1. moğol istilacı güçleri.kürtleri öldürmekten başka bir amacı yoktur.şu anda hedef pkk gibi görünsede aslında bütün dört parçadaki kürtlerin düjmanıdır.tabi kürtlerin parçalı duruşu bi türlü ulusal kongrenin toplanmaması ulusal bir ordunun kurulmaması düjmanın saldrılarına zemin sonuyor.bunun temel nedenide barzaninin düjmanla olan haşır neşir polikasıdır.ailesel aşiretsel çıkarlarıdır.bunun başka bir izahı yoktur ve bu politika kürtlere kaybetirmekten başka bir işe yaramamaktadır.bunları anlamaktan gercekten zorluk çekiyorum.bu ne biçim kürtlük ne biçim kürt önderliğidir.faşist erdoğanla nereye varacaktır barzani.herhalde bunu anlamıyor.faşist erdoğan bugün kürt katliamını tamamlamak istiyor.biz kahaaltıyız bu gidişle sende akşam yemeyi olursun.hani kürtçede bir söz vardır.ez te hezdıkım lı ez diya bırayı te kutım.sanırım yeterlidir

  YanıtlaSil
 2. Ypg membici rojava peşmerge lerine devr etsin bakalım Tc saldıra bilirmi bir nedeni kalmaz hemde uluslar arası tepki alır

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. bawo ne içtin akşam akşam.rojava peşmergesi diye bişey yok ki...

   Sil
 3. Ypg membici rojava peşmerge lerine devr etsin bakalım Tc saldıra bilirmi bir nedeni kalmaz hemde uluslar arası tepki alır

  YanıtlaSil

8 yorumlama seçiminden birini seçerek yorum yapabilirsiniz. En kolayı; YORUMLAMA BİÇİMİ'nden ADI / URL seçimine tıklayın. AD bölümüne sizi ifade eden bir ad yazın URL bölümünü boş bırakabilirsiniz, veya sosyal medya hesabınızın adresini yazabilirsiniz. YORUM YAZIN ÇÜNKÜ DÜŞÜNCELERİNİZ BİZİM İÇİN ÖNEMLİDİR, OKUYUCULAR HABER OKURKEN FARKLI GÖRÜŞLERİ DE MERAK EDİYOR.

Ads[no]

Haberler, Musul Operasyonu, Musul, Rakka Operasyonu, Rakka, Fırat Kalkanı, Operasyon, Fırat'ın Gazabı,Son Dakika, güncel, spor, eğitim, magazin, Türkiye, Kürdistan, Kürtler, Barzani, Futbol, Basketbol, Dersler, Film, Sinema, Dizi, İzlemek, İzle, Peşmerge, PKK, YPG, KDP, PYD, YNK, Goran, AKP, DAEŞ, IŞİD, DAİŞ, Terör, Çatışma, Savaş gibi konular Zernews'te yayınlanıyor.

Diller, Kürt ve Kürtler, dil, kültür, sanat, Kürt dili, Kürt Kültürü, Kürt edebiyatı'nın yanı sıra Erbil, Duhok, Süleymaniye, Diyarbakır, Mahabad, Qamişlo, Rojava, Kuzey, Güney, Rojava, Batı, Doğu, Rojhilat Kürdistanı haberleri ve makaleler, yazılar ZERnews web sitesi'nde yayınlanıyor.

Nerinaazad, ANF, ANHA, Kurdnewshaber, Rudaw, K24, Kurdistan24, Bashaber, Bas-Haber, Basnews, CNN, NTV, Rojnews, Nuçe TV, Mednuçe, Denge TV, ZER TV, Zer, Azernews, War TV, Warmedia, Waar, TV, Canlı Yayın, Video ile ilgili konular ZERnews'te.

Beluc, Beluclar, Belucistan, Pakistan, Hindistan, Afganistan, Ortadoğu, Batı, Avrupa, Amerika, ABD, Asya, Afrika, Filistin, İsrail, Suriye, İran, haberlerini okumak için bizi takip edin.

Teknoloji, telefon, bilgisayar, kulaklık, dijital dünya, Facebook, Twitter, Google+ , Insragram ile bizi takip edebilirsiniz.