Ads[no]

Ads[no]

15 Şubat 2017

HÜDA PAR referandum kararını açıkladı

HÜDA PAR Genel Başkanı Zekeriya Yapıcıoğlu, parti genel merkezinde yaptığı açıklamada referandumda ki tercihlerinin 'evet' olacağını açıkladı.


HÜDA PAR’ın merakla beklenen Nisan'daki referandum kararı açıklandı.

HÜDA PAR Genel Başkanı Zekeriya Yapıcıoğlu  partisinin genel merkez binasında yaptığı basın açıklamasında, referandumda ki tercihlerinin 'evet' olacağını duyurdu.

Genel Başkan Yapıcıoğlu'nun yaptığı açıklama şöyle:

Değerli basın mensupları,

Malumunuz olduğu üzere Türkiye 16 Nisan tarihinde anayasa değişikliğini oylamak üzere sandık başına gidecek. Anayasa değişiklik teklifi mecliste 367'yi bulamadığı için zorunlu olarak referanduma gidilecek.

Anayasa değişikliğinin gerek komisyonda gerek meclis genel kurulunda görüşülmesi esnasında gerginlikler yaşanmış ve görmek istemediğimiz görüntüler ortaya çıkmıştı. Anayasa değişikliğinin meclis safhası geride kalmış işin asıl sahibi olan halkın sözünü söylemesine sıra gelmiştir.

Hemen belirtmeliyim ki, bizler komisyonda ve meclis genel kurulunda ortaya çıkan görüntülerden rahatsız olduk. Şimdi aynı gerginliğin yeniden oluşturulmaya çalışılmasını da yanlış bulduğumuzu ifade etmeliyim. Herkes halkın tercihine saygı göstermeli, hiç kimse kendisi gibi düşünmeyenleri vatan haini olarak suçlama hakkını kendinde görmemelidir. Evet diyenlerin de hayır diyenlerin de her birinin farklı gerekçelerinin olabileceğini göz ardı etmemek gerekir.

Anayasalar, toplumsal talep ve ihtiyaçlar doğrultusunda vücut bulan mutabakat metinleridir. Bu durum, en önemli hukuk ve siyaset belgesi olan anayasaların, dayatmacı ve vesayetçi olmayan katılımcı bir anlayışla yapılmasını zorunlu kılmaktadır.

1982 Anayasasının belirtilen nitelikleri taşımadığı açıktır. Darbe zihniyetinin tüm olumsuzluklarını bünyesinde barındıran bu anayasa halen de her alanda var olan sorunların, krizlerin temel sebebidir. Her ne kadar farklı tarihlerde birçok kısmi değişiklik yapılmışsa da istenen netice elde edilememiştir. Kapsamı ne olursa olsun yapılacak kısmi değişikliklerin hiçbir zaman yeni bir anayasa ihtiyacını ortadan kaldırmadığı tecrübelerle sabittir. Yapılması gereken tümüyle yeni bir anayasadır. Milletimizin beklentisi ve talebi de bu yöndedir.

Biz de baştan beri parti programımızdaki ilkeler çerçevesinde tümüyle yeni bir anayasanın mümkün olan en fazla katılım ve uzlaşmayla yapılmasının zorunlu olduğunu savunuyoruz. Ancak mevcut siyasal ve sosyal şartlar dikkate alındığında bunun kısa vadede kolaylıkla olamayacağı da ortadadır. Bu sebeple kısmi değişiklikler için yapılacak çalışmaları değerli buluyor, değişim ve dönüşüm için niyet beyanı olarak görüyoruz.

Bu değerlendirmeler ışığında; milletin tercihine sunulan değişikliklere karşı takınılacak olumsuz tavrın, herkesin değiştirilmesi gerektiği noktasında hemfikir olduğu darbe ürünü anayasanın ömrünü uzatmaya sebep olacak bir zemin oluşturabileceğini düşünüyoruz. Bu nedenle yapılacak değişiklikleri eksik ve yetersiz bulmakla birlikte tümüyle yeni, sivil bir anayasa için atılmış bir adım olması temennisiyle referandumdaki tercihimizi "evet" olarak açıklıyoruz.

Darbe anayasası temel felsefesi ve kurumlarıyla varlığını koruyorken sadece hükümet sisteminin değişmesi her derde deva olmayacaktır. Ayrıca başta Siyasi Partiler Kanunu ve Seçim Kanunları olmak üzere diğer bazı yasalarda da en kısa sürede değişiklik yapılması zorunlu hale gelmiştir.

Referandum sürecinde yeni bir toplumsal kamplaşma ve çatışmaya zemin hazırlayacak tarzdaki tutumların halkımızın menfaatine olmadığını da belirterek tabanımıza, halkımıza ve tüm taraflara bu vesileyle kampanya sürecinde sağduyulu davranmaları çağrısında bulunuyoruz.
HÜDA PAR referandum kararını açıkladı Reviewed by ZEReditor II on 15.2.17 Rating: 5 HÜDA PAR Genel Başkanı Zekeriya Yapıcıoğlu, parti genel merkezinde yaptığı açıklamada referandumd...

16 yorum:

 1. Zaten tersi sasirtirdi!!
  Xeftan yalayici zulum destekcileri

  YanıtlaSil
 2. Allahın 99 adı, Hizbullah(hizb=parti) Hak-par,Allah-par,rab-par ve hüda-par
  Kerim,kadir,hak,rab,vs,vs,hüda,arabcılık dininde allahın 99 adından bazıları.Bunların kitablarının 4.suresi 89.ayetinde başka düşüncede olan ve o düşünceyi savunan herkesin nerede bulunulursa bulunsun öldürülmeleri emredilir.Bunların arab,kürd,türk,sunni şii,alevi olmaları fark etmez.Bunlar güclü oldukları an etraflarını kana bularlar.Kürdistanda arabcılık dininin ve arabcılığın kesin kes yerleleşmesi için kendi annelerini bile muhammed denen adamın sünnetidir diye pazar pazar satarlar.Bunlarin alevi olanları hüda veya hudey-hudey kelimelerini xwede (tanrı)kelimesi yerine kullanırlar ki;kürd oldukları anlaşılmasın.

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. bilmediğin konu hakkında yorum yapma islam dini hoşgörü dinidir. senin gibi dinsiz (dini boş ver insaniyetden nasipsiz) kişiler anlamaz. islam peygamberi ben güzel ahlakı tamamlamak için gönderildim. eğer islamiyetin yüceliğini örmek istersen (gerçeği göremezsin nasipsizler göremez) islamiyet öncesi ve sonrasına bakmalısın. şu anda dini afyon gibi kullanan örgüt ve gruplara değil eğer insan olsan insanların inançlarına saygılı olmalısın. ve selam....

   Sil
  2. Senin gibi saygisiz fitneciler hizbusseytan hudaparlilar kadar tehlikelidirler,Kurdlerin ve Kurdistanin birligine zarardirlar.Once inanmasan bile senden daha fazla Kurdistanci olan ve tum Kurdleri seven kucaklayan nice Kurd'un dini olan islama dil uzatmayi birak.Burda siyasi bir haber var siyasi yorum yap.Din konusundaki dusunceni ya kendine sakla yada dini muhabbetlerde dost ortamlarinda dinlemek isteyen varsa anlat.Senin gibi tipler hizbussettandanda ziyade Kurdlerin birligine dinamit koyuyuor maalesef.

   Sil
 3. hizbul kontradan beklenen duruş buydu.tarihsel olarak düjman tarafından beslenen ve kürt özgürlük haraketine karşı kulanılan.bir güç olduğu zaten bilmeyen yoktur.bide utanmadan sıkılmadan kürtlükten bahsetmeleri gerçekten çok alçakçadır.bu gruh yani çete gruhu birkezdaha bizi şaşırtmadı.yüzlerce kürt yurtseverinin kanına girmiş bu çeteşunu iyi bilmelilerki alçaklığın evrensel tarihine adlarını altın harflerle yazmışlardı ve yazmaya devam ediyorlar.bunların kürtlükle islamiyetle bir alakaları yoktur.tamamen kendilerine biçilen misyonun gereklerini yerine getiriyorlar.yani din maskesine bürünerek tabi yanınada kürtlük yaftasınıda yapıştırarak kürtlerin kanlarını dökmekten başka bir roleri yoktur

  YanıtlaSil
 4. bu serefsiler işid adam bile göderdiler

  YanıtlaSil
 5. Kansız pezevenkler.bunların hepsi allahsızdır

  YanıtlaSil
 6. Islam (tesliumiyet,teslim olmak)
  Sokakta bir yaşlı kadın yere düşse,inanın insanların % 99 u yardıma koşar.Bu insanların karakterleri hakkında ancak teke tek analizler ipucları verır. Bu insanların arasında belki tecavüzcü de vardı belki bir katil de vardı.Bu insanların .KADINA.yardım etmiş olmaları onları suclarından arındırmaz.Aradaki katillerin ve tecavüzcülerin vs.bir iyilik yapmış şlmaları,onlarıyargılamamıza engel değildir.Iyi yönleri onları melek yapmaz.Ben sana aç kuranın 4.suresi 89.ayetini oku diyorum.Sen şimdi bu katillerin söylemiyle aynı fikirdemisin ?Yani beni nerede bulursan bulsan öldürecek misin? Aslında cevabi biliyorum.Dedim ya "siz hepiniz aynı katillersiniz.Sizin alevi olanınız utanmadan alinin o cani iki başlı korkunç kılıcını boynunda taşır.Siz arabcılar zekatın orucun bazı iyi şeylerin KAŞİFİ olduüunuzu zannediyorsunuz.Sizin gibi tecavüzcüler ve katiller pazar pazar kürd kadınlarını satıyor.Sizin peygamberiniz tacirdi nade olsa.

  YanıtlaSil
 7. Iyi ahlak ve evlatlığın hanımı
  Az buçuk çesaretin varsa açarsın Ahzab (33.sure)suresi 37.ayti okursun.Ulan ahlaklı adam evlatlığının karısı ile evlenirmi ??Ulan öldürür belki amaaaaaa ev-len-mez.Yine ahzab 51.Ulan ahlaklı adam istedigini alır -istemediğini boşarmı <??

  YanıtlaSil
 8. Enfal 67
  Yeryüzünde tam hakimiyeti sağlayıncaya kadar savaşta "ESIR edinme"...Sen "esir edinme"ne demek biliyormusun?Yani öldür.Hangi ahlaklı adam esirini oldürür söylermisin ??

  YanıtlaSil
 9. Para ile saadet olmaz. Birgün onlarda hakikati öğrenecekler.
  Hiç şaşırmadım ki AKP nin ikinci şubesi bunlar.

  YanıtlaSil
 10. barzani ve talabani saddamla savaşırken erbilde, duhokda,süleymaniyede,kerkükte...saddamın Allah ın seçilmiş kulu ilan eden bu yapılara benzer onlarca siyasi yapı ırak da vardı.bu tip yapılar sadece yeşil kemalist akp nin arka bahçesi değil, 90 larda türk solununda maşası olmuşlar, kck da Türk soluna sempatiyle bakıyor...Kürdlere en büyük zulmü türk dindar/dinsiz kemalizmi yaptı.

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Katılıyorum
   Aynen katılıyorum.Türklerin en devrimcisi Deniz Gezmiş idi.Oda babasına 29 ocak 1971 tarihinde yazdığı mektupta ;kendisini KEMALIST yetiştirdiği için teşekkür ediyor.Bunların devrimciliği veya müslümanlıkları bölgede türk egemenliğıni oluşturmaya dayanıyor.Kürdlerin en devrincisi de APO dur.O da "ben iyi bir kemalistim "demesiyle ünlü.Birde Deniz Gezmiş "bizim önderimizdir "der hep.Arapların en devrimcisi Mumammed idi.O da ,ya yaşlı kadınlarla evlenir zengin olur,yada 9 yaşında çocuklarla evlenir.

   Sil
 11. Hizbusseytanin islamla alakasi hirsizlarin maske ile ile alakasi munasebeti kadardir.Bu Kurd ve Kurdistan dusmanlarinin dini turkluge hizmetkarlik turk devletine itliktir.Nasilki akp ve diger partiler islami gorunup asadece turkluk denilen seytani yalana hizmet ediyorlarsa hudapar da ayni sekilde islami maske olarak kullanip turkluk dneilen seytani dine hizmet ediyor.Kararlari tabiki sasirtmadi beni...seytanlardan baska ne beklenirdiki zaten.Canlarini veriyorlar dunyalarini ahiretlerini turkluk dininin hizmetine veriyorlar oylarinimi vermiyecekler.

  YanıtlaSil
 12. adsız, te şermezar dikim.

  YanıtlaSil

8 yorumlama seçiminden birini seçerek yorum yapabilirsiniz. En kolayı; YORUMLAMA BİÇİMİ'nden ADI / URL seçimine tıklayın. AD bölümüne sizi ifade eden bir ad yazın URL bölümünü boş bırakabilirsiniz, veya sosyal medya hesabınızın adresini yazabilirsiniz. YORUM YAZIN ÇÜNKÜ DÜŞÜNCELERİNİZ BİZİM İÇİN ÖNEMLİDİR, OKUYUCULAR HABER OKURKEN FARKLI GÖRÜŞLERİ DE MERAK EDİYOR.

Ads[no]

Haberler, Musul Operasyonu, Musul, Rakka Operasyonu, Rakka, Fırat Kalkanı, Operasyon, Fırat'ın Gazabı,Son Dakika, güncel, spor, eğitim, magazin, Türkiye, Kürdistan, Kürtler, Barzani, Futbol, Basketbol, Dersler, Film, Sinema, Dizi, İzlemek, İzle, Peşmerge, PKK, YPG, KDP, PYD, YNK, Goran, AKP, DAEŞ, IŞİD, DAİŞ, Terör, Çatışma, Savaş gibi konular Zernews'te yayınlanıyor.

Diller, Kürt ve Kürtler, dil, kültür, sanat, Kürt dili, Kürt Kültürü, Kürt edebiyatı'nın yanı sıra Erbil, Duhok, Süleymaniye, Diyarbakır, Mahabad, Qamişlo, Rojava, Kuzey, Güney, Rojava, Batı, Doğu, Rojhilat Kürdistanı haberleri ve makaleler, yazılar ZERnews web sitesi'nde yayınlanıyor.

Nerinaazad, ANF, ANHA, Kurdnewshaber, Rudaw, K24, Kurdistan24, Bashaber, Bas-Haber, Basnews, CNN, NTV, Rojnews, Nuçe TV, Mednuçe, Denge TV, ZER TV, Zer, Azernews, War TV, Warmedia, Waar, TV, Canlı Yayın, Video ile ilgili konular ZERnews'te.

Beluc, Beluclar, Belucistan, Pakistan, Hindistan, Afganistan, Ortadoğu, Batı, Avrupa, Amerika, ABD, Asya, Afrika, Filistin, İsrail, Suriye, İran, haberlerini okumak için bizi takip edin.

Teknoloji, telefon, bilgisayar, kulaklık, dijital dünya, Facebook, Twitter, Google+ , Insragram ile bizi takip edebilirsiniz.