Ads[no]

Ads[no]

9 Şubat 2017

Hoca Erbil'deki Cuma hutbesi'nde Hristiyanları selamladı; Müslümanları sahiplendiniz, minnettarız

Kürdistan Bölgesi Başkenti Erbil’in Bahtiyari Camii imamı Osman Halebceyi, Müslümanlara destek çıkan Amerikalı vatandaşlara minnettarlığını ifade etmek için Cuma hutbesini okuduğu sırada sarığını çıkararak teşekkür etti.


Selahattin Üniversitesi İslam Bilimleri Enstitüsü Öğretim Görevlisi ve Bahtiyari Camii imamı Osman Halebceyi, geçtiğimiz Cuma, hutbesinde ABD Başkanı Donald Trump’ın İslam karşıtı kararlarının ardından Müslümanlara destek olan Amerikalı vatandaşlara teşekkürlerini iletmek adına başındaki sarığı çıkardı.

Konuya ilişkin Rudaw’a konuşan Osman Halebceyi, "Cuma hutbesinde yapmış olduğum hareket, Amerika ve Avrupalı vatandaşların havalimanı ve farklı yerlerde, çıkarılan şiddet ve ırkçılık içerikli kararlara karşı gösterdiği duruşa karşılıktı" açıklamasında bulundu.

Halebceyi, "Peygamber Efendimiz Bedir Savaşı'nda, arkadaşlarına, inançsız birinin hatırına 70 esiri serbest bırakmaya hazır olduğunu buyurmuştu ve o şahsın hayatta kalmamasına rağmen esirleri serbest bırakmıştı. Buna benzer çok örnek var. Yine Bedir Savaşında Efendimiz, arkadaşlarına inançsız birini gösterir ve buyurur, 'Savaşta karşılaşırsanız öldürmeyin çünkü müslumanlara iyiliği dokunmuştur" diye konuştu.

Kürt Alim, Trump’ın kararlarına karşı tepki gösteren Amerikalı ve Avrupalı vatandaşlara saygı duyduğunu belirterek, "Hristiyanlar, birisine saygı göstermek istediklerinde kafalarındaki şapkayı çıkarıp öne eğerler. Ben de Cuma hutbesinde bu nedenle onlara saygı gösterdiğimi belirtmek amacıyla sarığımı çıkarıp teşekkür ettim" dedi.

Osman Halebceyi'nin Cuma hutbesi;


Hoca Erbil'deki Cuma hutbesi'nde Hristiyanları selamladı; Müslümanları sahiplendiniz, minnettarız Reviewed by ZEReditor II on 9.2.17 Rating: 5 Kürdistan Bölgesi Başkenti Erbil’in Bahtiyari Camii imamı Osman Halebceyi, Müslümanlara destek çı...

Hiç yorum yok:

8 yorumlama seçiminden birini seçerek yorum yapabilirsiniz. En kolayı; YORUMLAMA BİÇİMİ'nden ADI / URL seçimine tıklayın. AD bölümüne sizi ifade eden bir ad yazın URL bölümünü boş bırakabilirsiniz, veya sosyal medya hesabınızın adresini yazabilirsiniz. YORUM YAZIN ÇÜNKÜ DÜŞÜNCELERİNİZ BİZİM İÇİN ÖNEMLİDİR, OKUYUCULAR HABER OKURKEN FARKLI GÖRÜŞLERİ DE MERAK EDİYOR.

Ads[no]

Haberler, Musul Operasyonu, Musul, Rakka Operasyonu, Rakka, Fırat Kalkanı, Operasyon, Fırat'ın Gazabı,Son Dakika, güncel, spor, eğitim, magazin, Türkiye, Kürdistan, Kürtler, Barzani, Futbol, Basketbol, Dersler, Film, Sinema, Dizi, İzlemek, İzle, Peşmerge, PKK, YPG, KDP, PYD, YNK, Goran, AKP, DAEŞ, IŞİD, DAİŞ, Terör, Çatışma, Savaş gibi konular Zernews'te yayınlanıyor.

Diller, Kürt ve Kürtler, dil, kültür, sanat, Kürt dili, Kürt Kültürü, Kürt edebiyatı'nın yanı sıra Erbil, Duhok, Süleymaniye, Diyarbakır, Mahabad, Qamişlo, Rojava, Kuzey, Güney, Rojava, Batı, Doğu, Rojhilat Kürdistanı haberleri ve makaleler, yazılar ZERnews web sitesi'nde yayınlanıyor.

Nerinaazad, ANF, ANHA, Kurdnewshaber, Rudaw, K24, Kurdistan24, Bashaber, Bas-Haber, Basnews, CNN, NTV, Rojnews, Nuçe TV, Mednuçe, Denge TV, ZER TV, Zer, Azernews, War TV, Warmedia, Waar, TV, Canlı Yayın, Video ile ilgili konular ZERnews'te.

Beluc, Beluclar, Belucistan, Pakistan, Hindistan, Afganistan, Ortadoğu, Batı, Avrupa, Amerika, ABD, Asya, Afrika, Filistin, İsrail, Suriye, İran, haberlerini okumak için bizi takip edin.

Teknoloji, telefon, bilgisayar, kulaklık, dijital dünya, Facebook, Twitter, Google+ , Insragram ile bizi takip edebilirsiniz.