Ads[no]

Ads[no]

7 Şubat 2017

HDP'li vekillere yönelik istenen hapis cezası: Toplamda 3 bin 126 yıl!

HDP'li vekillere yönelik hazırlanan soruşturmalar kapsamında, toplamda 3 bin 126 yıl hapis isteniyor.


TBMM'de Milletvekili dokunulmazlığının kaldırılmasının ardından HDP'li 55 vekil hakkında soruşturma başlatıldı, 12 vekil tutuklandı.

55 vekil hakkında 645 farklı suçtan toplam 18 müebbet ve 3 bin 126 yıl hapis isteniyor.

510 ayrı fezlekeye konu edilen 645 farklı suç kapsamında HDP'liler hakkında toplam 3 bin 126 yıl hapis ve 18 kez müebbet isteniyor.

CNN Türk'te yer alan habere göre, fezlekelerdeki gerekçelere göre, istinat edilen suçlamalarla ilgili olarak hakkında en çok hapis istenen isim ise Eş Genel Başkan Selahattin Demirtaş.

Selahattin Demirtaş hakkında toplamda 486 yıl hapis ve 2 müebbet hapis cezası isteniyor.

Partinin diğer Eş Genel Başkanı Figen Yüksekdağ hakkında ise 192 yıl hapis ve 1 müebbet hapis talep ediliyor.

Grupta 59 milletvekili bulunan HDP'nin sadece 4 vekili hakkında herhangi bir fezleke bulunmuyordu.

Dokunulmazlıklar kaldırıldığında Meclis'teki fezlekelerin 510'u HDP'li, 145'i CHP'li, 46'sı AK Parti ve 20'si de MHP'li milletvekilleri hakkında düzenlenmişti.
HDP'li vekillere yönelik istenen hapis cezası: Toplamda 3 bin 126 yıl! Reviewed by ZEReditor II on 7.2.17 Rating: 5 HDP'li vekillere yönelik hazırlanan soruşturmalar kapsamında, toplamda 3 bin 126 yıl hapis is...

Hiç yorum yok:

8 yorumlama seçiminden birini seçerek yorum yapabilirsiniz. En kolayı; YORUMLAMA BİÇİMİ'nden ADI / URL seçimine tıklayın. AD bölümüne sizi ifade eden bir ad yazın URL bölümünü boş bırakabilirsiniz, veya sosyal medya hesabınızın adresini yazabilirsiniz. YORUM YAZIN ÇÜNKÜ DÜŞÜNCELERİNİZ BİZİM İÇİN ÖNEMLİDİR, OKUYUCULAR HABER OKURKEN FARKLI GÖRÜŞLERİ DE MERAK EDİYOR.

Ads[no]

Haberler, Musul Operasyonu, Musul, Rakka Operasyonu, Rakka, Fırat Kalkanı, Operasyon, Fırat'ın Gazabı,Son Dakika, güncel, spor, eğitim, magazin, Türkiye, Kürdistan, Kürtler, Barzani, Futbol, Basketbol, Dersler, Film, Sinema, Dizi, İzlemek, İzle, Peşmerge, PKK, YPG, KDP, PYD, YNK, Goran, AKP, DAEŞ, IŞİD, DAİŞ, Terör, Çatışma, Savaş gibi konular Zernews'te yayınlanıyor.

Diller, Kürt ve Kürtler, dil, kültür, sanat, Kürt dili, Kürt Kültürü, Kürt edebiyatı'nın yanı sıra Erbil, Duhok, Süleymaniye, Diyarbakır, Mahabad, Qamişlo, Rojava, Kuzey, Güney, Rojava, Batı, Doğu, Rojhilat Kürdistanı haberleri ve makaleler, yazılar ZERnews web sitesi'nde yayınlanıyor.

Nerinaazad, ANF, ANHA, Kurdnewshaber, Rudaw, K24, Kurdistan24, Bashaber, Bas-Haber, Basnews, CNN, NTV, Rojnews, Nuçe TV, Mednuçe, Denge TV, ZER TV, Zer, Azernews, War TV, Warmedia, Waar, TV, Canlı Yayın, Video ile ilgili konular ZERnews'te.

Beluc, Beluclar, Belucistan, Pakistan, Hindistan, Afganistan, Ortadoğu, Batı, Avrupa, Amerika, ABD, Asya, Afrika, Filistin, İsrail, Suriye, İran, haberlerini okumak için bizi takip edin.

Teknoloji, telefon, bilgisayar, kulaklık, dijital dünya, Facebook, Twitter, Google+ , Insragram ile bizi takip edebilirsiniz.