Ads[no]

Ads[no]

13 Şubat 2017

HDP'li vekil Ziya Pir: 'Hayır' çıkarsa AKP masaya oturacak

HDP Diyarbakır Milletvekili Ziya Pir, sandıktan "Hayır" çıkması halinde AK Parti’nin masaya gelmek zorunda kalacağını belirterek "masayı artık istedikleri gibi deviremeyecekler" dedi.


HDP Diyarbakır Milletvekili Ziya Pir, sandıktan "Hayır" çıkması halinde AK Parti'nin masaya gelmek zorunda kalacağını belirterek "masayı artık istedikleri gibi deviremeyecekler" dedi.

Sağlık ve Sosyal Hizmet Emekçileri Sendikası (SES) Diyarbakır kongresinde konuşan Pir, ülkenin OHAL ve KHK'lerle bir şirket gibi yönetildiğini söyledi.

Anayasa taslağının referandumda geçmesi halinde yönetim şeklinin kurumsallaşacağını kaydeden Ziya Pir, "Bir kişi gücü eline aldığı zaman bütün güçleri elinde toplamak ister" şeklinde konuştu.

"Taslakta Kürtler Yok"

Hazırlanan anayasa taslağında Kürtlerin olmadığının vurgulayan Ziya Pir, neden "Hayır" dediklerini şöyle sıraladı:

"Şuan Kürdistan’ın başkentindeyiz ancak milliyetçi cephenin hazırladığı taslakta Kürtler yok, Kürtler öz benlikleri Türkiye Cumhuriyeti'nde hiçbir zaman olmadılar. Neden 'Hayır' diyoruz, biz demokratız demokratik bir sistem istiyoruz. Biz 'Hayır' dersek AKP dizginlenecek.

Eğer 'Hayır' dersek başkanlık sistemi rafa kalkacak ve artık önümüze konulamayacaktır. Eğer 'Hayır' dersek masaya gelmek zorundalar ve masayı artık istedikleri gibi deviremeyecekler."
HDP'li vekil Ziya Pir: 'Hayır' çıkarsa AKP masaya oturacak Reviewed by ZEReditor II on 13.2.17 Rating: 5 HDP Diyarbakır Milletvekili Ziya Pir, sandıktan "Hayır" çıkması halinde AK Parti’nin ma...

Hiç yorum yok:

8 yorumlama seçiminden birini seçerek yorum yapabilirsiniz. En kolayı; YORUMLAMA BİÇİMİ'nden ADI / URL seçimine tıklayın. AD bölümüne sizi ifade eden bir ad yazın URL bölümünü boş bırakabilirsiniz, veya sosyal medya hesabınızın adresini yazabilirsiniz. YORUM YAZIN ÇÜNKÜ DÜŞÜNCELERİNİZ BİZİM İÇİN ÖNEMLİDİR, OKUYUCULAR HABER OKURKEN FARKLI GÖRÜŞLERİ DE MERAK EDİYOR.

Ads[no]

Haberler, Musul Operasyonu, Musul, Rakka Operasyonu, Rakka, Fırat Kalkanı, Operasyon, Fırat'ın Gazabı,Son Dakika, güncel, spor, eğitim, magazin, Türkiye, Kürdistan, Kürtler, Barzani, Futbol, Basketbol, Dersler, Film, Sinema, Dizi, İzlemek, İzle, Peşmerge, PKK, YPG, KDP, PYD, YNK, Goran, AKP, DAEŞ, IŞİD, DAİŞ, Terör, Çatışma, Savaş gibi konular Zernews'te yayınlanıyor.

Diller, Kürt ve Kürtler, dil, kültür, sanat, Kürt dili, Kürt Kültürü, Kürt edebiyatı'nın yanı sıra Erbil, Duhok, Süleymaniye, Diyarbakır, Mahabad, Qamişlo, Rojava, Kuzey, Güney, Rojava, Batı, Doğu, Rojhilat Kürdistanı haberleri ve makaleler, yazılar ZERnews web sitesi'nde yayınlanıyor.

Nerinaazad, ANF, ANHA, Kurdnewshaber, Rudaw, K24, Kurdistan24, Bashaber, Bas-Haber, Basnews, CNN, NTV, Rojnews, Nuçe TV, Mednuçe, Denge TV, ZER TV, Zer, Azernews, War TV, Warmedia, Waar, TV, Canlı Yayın, Video ile ilgili konular ZERnews'te.

Beluc, Beluclar, Belucistan, Pakistan, Hindistan, Afganistan, Ortadoğu, Batı, Avrupa, Amerika, ABD, Asya, Afrika, Filistin, İsrail, Suriye, İran, haberlerini okumak için bizi takip edin.

Teknoloji, telefon, bilgisayar, kulaklık, dijital dünya, Facebook, Twitter, Google+ , Insragram ile bizi takip edebilirsiniz.