Celal Doğan'dan 'referandum' ve 'PKK' açıklaması

HDP İstanbul milletvekili Celal Doğan, 'referandum' ve PKK'ye ilişkin bir takım açıklamalarda bulundu.


HDP İstanbul Milletvekili Celal Doğan, Habertürk'te Didem Arslan Yılmaz'ın sunduğu 'Türkiye'nin Nabzı' programına katıldı.

Referandumla ilgili soruları yanıtlayan Celal Doğan, HDP'nin tavrının 'Hayır' olacağını bir kez daha yineledi.

Didem Yılmaz'ın 'Boykot' sorusunu da yanıtlayan Celal Doğan, "Referanduma katılınmayacak diye bişey yok" dedi.

Bir daha parlamentoda olmayacağını ifade eden Celal Doğan, "Barış ve kardeşliğin tesis konusunda elimden geleni yapacağım ama bir daha milletvekili olmam" dedi.

Sunucu Didem Yılmaz'ın "HDP'yi eleştiriyor musunuz" sorusuna Celal Doğan, "Partimden hiçbir şikayetim yok" dedi.

Celal Doğan'ın açıklamaları şöyle:

"Manzarayı umumiye bakan, biz derdimizi nasıl anlatacağız. Arkadaşlarımızın bildiri dağıtılmasına izin verilmiyor, basın açıklamalarına izin verilmiyor. Allahtan revamı eş başkanlarımız, milletvekilleri, belediye başkanlarımız içeride. Milletvekillerinin asli görevi cezaevinde olmak değil mecliste olmaktır.

7 Haziran seçimlerinden sonra PKK'nin HDP'yi sabote ettiğini düşünmüyorum. Legal bir siyasi partiyiz bunlarla ilgili bir uzantımız varsa dava açsın partiyi kapatsınlar. Türkiye'de şiddetle, hendek savaşıyla bir yere varılmaz dedik defalarca. Feriştah olsaydık bu algı yönetimi bize yüklenecekti öyle de oldu.

HDP Türkiye için bir şanstır. Bizi kimse vesayete alamaz. Ne demek vesayet. Bir tek şeye inanırız demokrasi, insan hakları ve hukuk üstünlüğü. Hukuk birine başka, birine başka uygulanıyor. Arkadaşlarımız tutuksuz yargılanabilir.

HDP tabanı referanduma katılmayacak diye bişey yok....

HDP hayır diyecek. Parti binalarımızı basmaz, taciz etmezlerse orada konuşacağız.

CHP bizden uzak olsun Mısır'a sultan olsun. Bütün hedef şu HDP ile CHP'yi yan yana gösterebilirmiyiz, bunu yapmaya çalışıyorlar. Asla ve kata bir ortaklık yok. Türkiye'deki barışa kardeşliğe oy istiyorum o kadar.

OHAL ilan edildi. Evet çıkarsa Türkiye'de kıyamet kopmaz, karanlıkları aydınlığa çıkarma şansı vardır. Ülkeler demokrasiyi özümsemişlerse verdikleri mücadeleyi kazanırlar. Kürt halkının demokrasi direnci takdire şayandır."
ANASAYFA ve İLGİLİ HABERLER için BURAYI tıklayın

CEPHELER'deki

Gelişmeler

BAĞIMSIZLIK

Süreci

ROJAVA

Haberleri

BARZANİ

Kürdistan

TARİH

Bilinci

ANALİZLER

Ortadoğu

BİLGİ

Kültürel

BİLİM

+Teknoloji

GÖRÜŞ

Yazarlar

Ezidiler

ve Şengal

ANASAYFA

Bütün Haberler