Ads[no]

Ads[no]

7 Şubat 2017

Celal Doğan'dan 'referandum' ve 'PKK' açıklaması

HDP İstanbul milletvekili Celal Doğan, 'referandum' ve PKK'ye ilişkin bir takım açıklamalarda bulundu.


HDP İstanbul Milletvekili Celal Doğan, Habertürk'te Didem Arslan Yılmaz'ın sunduğu 'Türkiye'nin Nabzı' programına katıldı.

Referandumla ilgili soruları yanıtlayan Celal Doğan, HDP'nin tavrının 'Hayır' olacağını bir kez daha yineledi.

Didem Yılmaz'ın 'Boykot' sorusunu da yanıtlayan Celal Doğan, "Referanduma katılınmayacak diye bişey yok" dedi.

Bir daha parlamentoda olmayacağını ifade eden Celal Doğan, "Barış ve kardeşliğin tesis konusunda elimden geleni yapacağım ama bir daha milletvekili olmam" dedi.

Sunucu Didem Yılmaz'ın "HDP'yi eleştiriyor musunuz" sorusuna Celal Doğan, "Partimden hiçbir şikayetim yok" dedi.

Celal Doğan'ın açıklamaları şöyle:

"Manzarayı umumiye bakan, biz derdimizi nasıl anlatacağız. Arkadaşlarımızın bildiri dağıtılmasına izin verilmiyor, basın açıklamalarına izin verilmiyor. Allahtan revamı eş başkanlarımız, milletvekilleri, belediye başkanlarımız içeride. Milletvekillerinin asli görevi cezaevinde olmak değil mecliste olmaktır.

7 Haziran seçimlerinden sonra PKK'nin HDP'yi sabote ettiğini düşünmüyorum. Legal bir siyasi partiyiz bunlarla ilgili bir uzantımız varsa dava açsın partiyi kapatsınlar. Türkiye'de şiddetle, hendek savaşıyla bir yere varılmaz dedik defalarca. Feriştah olsaydık bu algı yönetimi bize yüklenecekti öyle de oldu.

HDP Türkiye için bir şanstır. Bizi kimse vesayete alamaz. Ne demek vesayet. Bir tek şeye inanırız demokrasi, insan hakları ve hukuk üstünlüğü. Hukuk birine başka, birine başka uygulanıyor. Arkadaşlarımız tutuksuz yargılanabilir.

HDP tabanı referanduma katılmayacak diye bişey yok....

HDP hayır diyecek. Parti binalarımızı basmaz, taciz etmezlerse orada konuşacağız.

CHP bizden uzak olsun Mısır'a sultan olsun. Bütün hedef şu HDP ile CHP'yi yan yana gösterebilirmiyiz, bunu yapmaya çalışıyorlar. Asla ve kata bir ortaklık yok. Türkiye'deki barışa kardeşliğe oy istiyorum o kadar.

OHAL ilan edildi. Evet çıkarsa Türkiye'de kıyamet kopmaz, karanlıkları aydınlığa çıkarma şansı vardır. Ülkeler demokrasiyi özümsemişlerse verdikleri mücadeleyi kazanırlar. Kürt halkının demokrasi direnci takdire şayandır."
Celal Doğan'dan 'referandum' ve 'PKK' açıklaması Reviewed by ZEReditor II on 7.2.17 Rating: 5 HDP İstanbul milletvekili Celal Doğan, 'referandum' ve PKK'ye ilişkin bir takım açıkl...

Hiç yorum yok:

8 yorumlama seçiminden birini seçerek yorum yapabilirsiniz. En kolayı; YORUMLAMA BİÇİMİ'nden ADI / URL seçimine tıklayın. AD bölümüne sizi ifade eden bir ad yazın URL bölümünü boş bırakabilirsiniz, veya sosyal medya hesabınızın adresini yazabilirsiniz. YORUM YAZIN ÇÜNKÜ DÜŞÜNCELERİNİZ BİZİM İÇİN ÖNEMLİDİR, OKUYUCULAR HABER OKURKEN FARKLI GÖRÜŞLERİ DE MERAK EDİYOR.

Ads[no]

Haberler, Musul Operasyonu, Musul, Rakka Operasyonu, Rakka, Fırat Kalkanı, Operasyon, Fırat'ın Gazabı,Son Dakika, güncel, spor, eğitim, magazin, Türkiye, Kürdistan, Kürtler, Barzani, Futbol, Basketbol, Dersler, Film, Sinema, Dizi, İzlemek, İzle, Peşmerge, PKK, YPG, KDP, PYD, YNK, Goran, AKP, DAEŞ, IŞİD, DAİŞ, Terör, Çatışma, Savaş gibi konular Zernews'te yayınlanıyor.

Diller, Kürt ve Kürtler, dil, kültür, sanat, Kürt dili, Kürt Kültürü, Kürt edebiyatı'nın yanı sıra Erbil, Duhok, Süleymaniye, Diyarbakır, Mahabad, Qamişlo, Rojava, Kuzey, Güney, Rojava, Batı, Doğu, Rojhilat Kürdistanı haberleri ve makaleler, yazılar ZERnews web sitesi'nde yayınlanıyor.

Nerinaazad, ANF, ANHA, Kurdnewshaber, Rudaw, K24, Kurdistan24, Bashaber, Bas-Haber, Basnews, CNN, NTV, Rojnews, Nuçe TV, Mednuçe, Denge TV, ZER TV, Zer, Azernews, War TV, Warmedia, Waar, TV, Canlı Yayın, Video ile ilgili konular ZERnews'te.

Beluc, Beluclar, Belucistan, Pakistan, Hindistan, Afganistan, Ortadoğu, Batı, Avrupa, Amerika, ABD, Asya, Afrika, Filistin, İsrail, Suriye, İran, haberlerini okumak için bizi takip edin.

Teknoloji, telefon, bilgisayar, kulaklık, dijital dünya, Facebook, Twitter, Google+ , Insragram ile bizi takip edebilirsiniz.