Goran, PDKS lideri Muhammed Hacı Mahmud'a dava açtı; PDKS yönetiminden açıkalama

PDKS Partisi yöneticisi Bahtiyar Kerim, Goran Hareketi'nin liderlerine dava açmasına değinerek "Liderimiz Muhammed Haci Mahmud'un elinde belgeler var ki konuştu, konuşmaları temelsiz değildi" dedi.

Kürdistan Sosyalist Demokrat Partisi (PDKS) lider Muhammed Hacı Mahmut geçtiğimiz gün yaptığı açıklamada, Goran, YNK, Yekgirto İslami ve Komala İslami partilerinin de petrol şirketleri olduğunu kendilerini muhalif gösterdiklerini ancak halka verdikleri sözü yerine getirmediklerini söylemişti.

PDKS'li yönetici Bahtiyar Kerim açıklamasında "Goran fikir özgürlüğü perdesi altında saklanıyordu, ancak bu söylemden uzaklaşarak bir eleştiri karşısında bir eleştiriye dayanamadılar" dedi.

Kerim açıklamasında Goran için "Seçmenlerine büyük sözler verdi, halkın durumunu iyileştireceklerini söylediler, ancak bunu yapamadılar işte onun için mahkemeye koşarak Sayın Muhammed'e dava açtılar" ifadesini kullandı.

Bahtiyar Kerim "Mahkeme Kürdistan'ın sorunlarını çözebilir, bu dava hakkında uygun bir karar verebilir ve biz mahkemenin her türlü kararına razıyız" dedi.
ANASAYFA ve İLGİLİ HABERLER için BURAYI tıklayın

CEPHELER'deki

Gelişmeler

BAĞIMSIZLIK

Süreci

ROJAVA

Haberleri

BARZANİ

Kürdistan

TARİH

Bilinci

ANALİZLER

Ortadoğu

BİLGİ

Kültürel

BİLİM

+Teknoloji

GÖRÜŞ

Yazarlar

Ezidiler

ve Şengal

ANASAYFA

Bütün Haberler