Ads[no]

Ads[no]

5 Şubat 2017

Goran, PDKS lideri Muhammed Hacı Mahmud'a dava açtı; PDKS yönetiminden açıkalama

PDKS Partisi yöneticisi Bahtiyar Kerim, Goran Hareketi'nin liderlerine dava açmasına değinerek "Liderimiz Muhammed Haci Mahmud'un elinde belgeler var ki konuştu, konuşmaları temelsiz değildi" dedi.

Kürdistan Sosyalist Demokrat Partisi (PDKS) lider Muhammed Hacı Mahmut geçtiğimiz gün yaptığı açıklamada, Goran, YNK, Yekgirto İslami ve Komala İslami partilerinin de petrol şirketleri olduğunu kendilerini muhalif gösterdiklerini ancak halka verdikleri sözü yerine getirmediklerini söylemişti.

PDKS'li yönetici Bahtiyar Kerim açıklamasında "Goran fikir özgürlüğü perdesi altında saklanıyordu, ancak bu söylemden uzaklaşarak bir eleştiri karşısında bir eleştiriye dayanamadılar" dedi.

Kerim açıklamasında Goran için "Seçmenlerine büyük sözler verdi, halkın durumunu iyileştireceklerini söylediler, ancak bunu yapamadılar işte onun için mahkemeye koşarak Sayın Muhammed'e dava açtılar" ifadesini kullandı.

Bahtiyar Kerim "Mahkeme Kürdistan'ın sorunlarını çözebilir, bu dava hakkında uygun bir karar verebilir ve biz mahkemenin her türlü kararına razıyız" dedi.
Goran, PDKS lideri Muhammed Hacı Mahmud'a dava açtı; PDKS yönetiminden açıkalama Reviewed by ZEReditor I on 5.2.17 Rating: 5 PDKS Partisi yöneticisi Bahtiyar Kerim , Goran Hareketi 'nin liderlerine dava açmasına değine...

Hiç yorum yok:

8 yorumlama seçiminden birini seçerek yorum yapabilirsiniz. En kolayı; YORUMLAMA BİÇİMİ'nden ADI / URL seçimine tıklayın. AD bölümüne sizi ifade eden bir ad yazın URL bölümünü boş bırakabilirsiniz, veya sosyal medya hesabınızın adresini yazabilirsiniz. YORUM YAZIN ÇÜNKÜ DÜŞÜNCELERİNİZ BİZİM İÇİN ÖNEMLİDİR, OKUYUCULAR HABER OKURKEN FARKLI GÖRÜŞLERİ DE MERAK EDİYOR.

Ads[no]

Haberler, Musul Operasyonu, Musul, Rakka Operasyonu, Rakka, Fırat Kalkanı, Operasyon, Fırat'ın Gazabı,Son Dakika, güncel, spor, eğitim, magazin, Türkiye, Kürdistan, Kürtler, Barzani, Futbol, Basketbol, Dersler, Film, Sinema, Dizi, İzlemek, İzle, Peşmerge, PKK, YPG, KDP, PYD, YNK, Goran, AKP, DAEŞ, IŞİD, DAİŞ, Terör, Çatışma, Savaş gibi konular Zernews'te yayınlanıyor.

Diller, Kürt ve Kürtler, dil, kültür, sanat, Kürt dili, Kürt Kültürü, Kürt edebiyatı'nın yanı sıra Erbil, Duhok, Süleymaniye, Diyarbakır, Mahabad, Qamişlo, Rojava, Kuzey, Güney, Rojava, Batı, Doğu, Rojhilat Kürdistanı haberleri ve makaleler, yazılar ZERnews web sitesi'nde yayınlanıyor.

Nerinaazad, ANF, ANHA, Kurdnewshaber, Rudaw, K24, Kurdistan24, Bashaber, Bas-Haber, Basnews, CNN, NTV, Rojnews, Nuçe TV, Mednuçe, Denge TV, ZER TV, Zer, Azernews, War TV, Warmedia, Waar, TV, Canlı Yayın, Video ile ilgili konular ZERnews'te.

Beluc, Beluclar, Belucistan, Pakistan, Hindistan, Afganistan, Ortadoğu, Batı, Avrupa, Amerika, ABD, Asya, Afrika, Filistin, İsrail, Suriye, İran, haberlerini okumak için bizi takip edin.

Teknoloji, telefon, bilgisayar, kulaklık, dijital dünya, Facebook, Twitter, Google+ , Insragram ile bizi takip edebilirsiniz.