Ads[no]

Ads[no]

13 Şubat 2017

Fildişi Sahilli futbolcu Djiehoua: Cizre'yi Rize sandım!

Daha önce Antalyaspor ve Boluspor takımlarında top koşturan Serge Djiehoua, Cizrespor'a transferine ilişkin ilginç itirafta bulundu.


2014-15 sezonunda Cizrespor'da oynayan Serge Pacome Djiehoua, transfer sürecinde ve sonrasında yaşadıklarını anlattı.

Kariyerini Türkiye Bölgesel Amatör Lig ekibi Çorluspor'da sürdüren Fildişili golcü Serge Pacome Djiehoua, Türkiye'deki yaşantısını anlattı.

Kramponlu Pisagor sitesine röportaj veren 33 yaşındaki oyuncu, Serge Pacome Djiehoua'nın o röportajı:

Yunanistan'ın Gylfadas takımında forma giyerken, Olympiakos maçında oyuna girdikten 10 saniye sonra kırmızı kart görmüştünüz ve dayanamayıp saha içerisinde gülmeye başlamıştınız. Bizlere o pozisyonu ve o an neler hissettiğini anlatır mısınız?

Djiehoua: O an inanamadım çünkü hiçbirşey yapmamıştım. Benim için büyük bir sürpriz oldu, hiçbir şey yapmadığım içinde gülmeye başladım. Çok haksız bir karardı.

Malumunuz Türkiye'de birçok takımda forma giydiniz. Önce Antalyaspor, ardından Boluspor. Bu Türkiye macerasından sonra Tunus ve Yunanistan Ligi'nde kısa bir macera geçirdikten sonra Türkiye'ye geri döndünüz ve Cizrespor'a transfer oldunuz. Özellikle bizlere bu transferi ve Cizre halkının sizi üstü açık arabalarla karşılama merasimini anlatır mısınız? O an neler hissettiniz?

Djiehoua: Antalyaspor'da oynarken Cizre'yi hiç duymamıştım. Tunus'ta oynadığım dönemde Giresun ile anlaşmıştım ancak kulübüm evrakları yetiştiremediği için transfer olamadım. Daha sonra bir menajer beni aradı ve Türkiye'den Cizre isminde bir kulübün beni istediğini söyledi bende teklifi kabul ettim çünkü Cizre'yi Rize anlamıştım.

Fil dişili futbolcu Cizre'de Okey oynarken...

Havaalanına geldiğimde uçuş kartıma bakınca Rize değil Cizre olduğunu anladım. Neresi olduğuna dair en ufak bir fikrim yoktu. Oraya gittiğimde beni çok büyük bir futbolcu gibi karşıladılar. Ancak oradaki kariyerim kısa sürdü çünkü Kobane olayları başlamıştı ve ben korkmuştum. Bu yüzden oradan kısa sürede ayrıldım.
Fildişi Sahilli futbolcu Djiehoua: Cizre'yi Rize sandım! Reviewed by ZEReditor II on 13.2.17 Rating: 5 Daha önce Antalyaspor ve Boluspor takımlarında top koşturan Serge Djiehoua, Cizrespor'a trans...

Hiç yorum yok:

8 yorumlama seçiminden birini seçerek yorum yapabilirsiniz. En kolayı; YORUMLAMA BİÇİMİ'nden ADI / URL seçimine tıklayın. AD bölümüne sizi ifade eden bir ad yazın URL bölümünü boş bırakabilirsiniz, veya sosyal medya hesabınızın adresini yazabilirsiniz. YORUM YAZIN ÇÜNKÜ DÜŞÜNCELERİNİZ BİZİM İÇİN ÖNEMLİDİR, OKUYUCULAR HABER OKURKEN FARKLI GÖRÜŞLERİ DE MERAK EDİYOR.

Ads[no]

Haberler, Musul Operasyonu, Musul, Rakka Operasyonu, Rakka, Fırat Kalkanı, Operasyon, Fırat'ın Gazabı,Son Dakika, güncel, spor, eğitim, magazin, Türkiye, Kürdistan, Kürtler, Barzani, Futbol, Basketbol, Dersler, Film, Sinema, Dizi, İzlemek, İzle, Peşmerge, PKK, YPG, KDP, PYD, YNK, Goran, AKP, DAEŞ, IŞİD, DAİŞ, Terör, Çatışma, Savaş gibi konular Zernews'te yayınlanıyor.

Diller, Kürt ve Kürtler, dil, kültür, sanat, Kürt dili, Kürt Kültürü, Kürt edebiyatı'nın yanı sıra Erbil, Duhok, Süleymaniye, Diyarbakır, Mahabad, Qamişlo, Rojava, Kuzey, Güney, Rojava, Batı, Doğu, Rojhilat Kürdistanı haberleri ve makaleler, yazılar ZERnews web sitesi'nde yayınlanıyor.

Nerinaazad, ANF, ANHA, Kurdnewshaber, Rudaw, K24, Kurdistan24, Bashaber, Bas-Haber, Basnews, CNN, NTV, Rojnews, Nuçe TV, Mednuçe, Denge TV, ZER TV, Zer, Azernews, War TV, Warmedia, Waar, TV, Canlı Yayın, Video ile ilgili konular ZERnews'te.

Beluc, Beluclar, Belucistan, Pakistan, Hindistan, Afganistan, Ortadoğu, Batı, Avrupa, Amerika, ABD, Asya, Afrika, Filistin, İsrail, Suriye, İran, haberlerini okumak için bizi takip edin.

Teknoloji, telefon, bilgisayar, kulaklık, dijital dünya, Facebook, Twitter, Google+ , Insragram ile bizi takip edebilirsiniz.