Fildişi Sahilli futbolcu Djiehoua: Cizre'yi Rize sandım!

Daha önce Antalyaspor ve Boluspor takımlarında top koşturan Serge Djiehoua, Cizrespor'a transferine ilişkin ilginç itirafta bulundu.


2014-15 sezonunda Cizrespor'da oynayan Serge Pacome Djiehoua, transfer sürecinde ve sonrasında yaşadıklarını anlattı.

Kariyerini Türkiye Bölgesel Amatör Lig ekibi Çorluspor'da sürdüren Fildişili golcü Serge Pacome Djiehoua, Türkiye'deki yaşantısını anlattı.

Kramponlu Pisagor sitesine röportaj veren 33 yaşındaki oyuncu, Serge Pacome Djiehoua'nın o röportajı:

Yunanistan'ın Gylfadas takımında forma giyerken, Olympiakos maçında oyuna girdikten 10 saniye sonra kırmızı kart görmüştünüz ve dayanamayıp saha içerisinde gülmeye başlamıştınız. Bizlere o pozisyonu ve o an neler hissettiğini anlatır mısınız?

Djiehoua: O an inanamadım çünkü hiçbirşey yapmamıştım. Benim için büyük bir sürpriz oldu, hiçbir şey yapmadığım içinde gülmeye başladım. Çok haksız bir karardı.

Malumunuz Türkiye'de birçok takımda forma giydiniz. Önce Antalyaspor, ardından Boluspor. Bu Türkiye macerasından sonra Tunus ve Yunanistan Ligi'nde kısa bir macera geçirdikten sonra Türkiye'ye geri döndünüz ve Cizrespor'a transfer oldunuz. Özellikle bizlere bu transferi ve Cizre halkının sizi üstü açık arabalarla karşılama merasimini anlatır mısınız? O an neler hissettiniz?

Djiehoua: Antalyaspor'da oynarken Cizre'yi hiç duymamıştım. Tunus'ta oynadığım dönemde Giresun ile anlaşmıştım ancak kulübüm evrakları yetiştiremediği için transfer olamadım. Daha sonra bir menajer beni aradı ve Türkiye'den Cizre isminde bir kulübün beni istediğini söyledi bende teklifi kabul ettim çünkü Cizre'yi Rize anlamıştım.

Fil dişili futbolcu Cizre'de Okey oynarken...

Havaalanına geldiğimde uçuş kartıma bakınca Rize değil Cizre olduğunu anladım. Neresi olduğuna dair en ufak bir fikrim yoktu. Oraya gittiğimde beni çok büyük bir futbolcu gibi karşıladılar. Ancak oradaki kariyerim kısa sürdü çünkü Kobane olayları başlamıştı ve ben korkmuştum. Bu yüzden oradan kısa sürede ayrıldım.
ANASAYFA ve İLGİLİ HABERLER için BURAYI tıklayın

CEPHELER'deki

Gelişmeler

BAĞIMSIZLIK

Süreci

ROJAVA

Haberleri

BARZANİ

Kürdistan

TARİH

Bilinci

ANALİZLER

Ortadoğu

BİLGİ

Kültürel

BİLİM

+Teknoloji

GÖRÜŞ

Yazarlar

Ezidiler

ve Şengal

ANASAYFA

Bütün Haberler