"Fethullah Gülen, 'Darbe kansız ve güzel olacak' diyordu"

Cemaat itirafçısı olduğu söylenen ve 'mahrem' imamlardan olduğu belirtilen Haluk S.’nin, "Fethullah Gülen 5. Kat toplantılarında ‘Darbe kansız ve güzel olacak’ diyordu" dediği öne sürüldü.


İzmir Cumhuriyet Başsavcılığı’nın Gülen Cemaati'nin TSK yapılanmasına yönelik yürüttüğü soruşturma kapsamında itirafçı olduğu iddia edilen Haluk S.’nin Ankara Başsavcılığı’nın yürüttüğü Cemaat soruşturmalarında da "bilgi sahibi" sıfatıyla ifadesi alındı.

Habertürk'ten Fevzi Çakır'ın haberine göre, Haluk S., 1993 yılında Ankara Hukuk Fakültesi’ni kazandıktan sonra örgütün askeri öğrencilerle ilgilenen "hususi sorumlusu" olarak görevlendirildiğini iddia etti.

Ankara’da Cemaat tarafından açılan hususi hizmete ait bir eve yerleştirildiğini belirten Haluk S. 2014’e kadar İzmir’de mütevelli heyetinde yer aldığını anlatırken Fethullah Gülen’in yaptığı toplantılara ilişkin şunları anlattı:

"İmamlarla ile yaptığım görüşmelerin birinde, 'Kardelenler uyandığında bahar gelmiştir' sözüne atfen, 'Kardelenler uyanıyor, bahar çok yakın' lafını duyunca endişelendim.

Bende askeri birimlerde yetişen elemanların kansız darbe ile yönetimi ele alacakları kanısı uyandı. 90’lı yıllarda 'Darbe kanlı mı olacak kansız mı olacak' lafları gazetelerde çıkarken, Fethullah Gülen 5. Kat toplantılarında 'Darbe kansız ve güzel olacak' diyordu.”
ANASAYFA ve İLGİLİ HABERLER için BURAYI tıklayın

CEPHELER'deki

Gelişmeler

BAĞIMSIZLIK

Süreci

ROJAVA

Haberleri

BARZANİ

Kürdistan

TARİH

Bilinci

ANALİZLER

Ortadoğu

BİLGİ

Kültürel

BİLİM

+Teknoloji

GÖRÜŞ

Yazarlar

Ezidiler

ve Şengal

ANASAYFA

Bütün Haberler