Ads[no]

Ads[no]

12 Şubat 2017

Erdoğan'dan 'El Bab, Rakka, Menbic' ve 'Referandum' açıklaması

Cumhurbaşkanı Erdoğan, El Bab sonrasına dair yaptığı açıklamada, "El Bab, hallolmak üzere. Bundan sonrası için Menbic ve Rakka olayı var" dedi.


Bahreyn, Suudi Arabistan ve Katar'a gidecek olan Cumhurbaşkanı Erdoğan, öncesinde açıklama yaparak, "El Bab, hallolmak üzere. Bundan sonrası için Münbic ve Rakka olayı var" dedi.

Tayyip Erdoğan Bahreyn ziyaretiyle ilgili şöyle konuştu:

"Bölgesel dinamikler bağlamında kırılmaların yoğun yaşandığı bir süreçte bu ziyarete çıkıyoruz. İlk durakta Bahreyn bulunuyor. Değerli dostum Bahreyn Kralı geçen yıl ağustos ayında ülkemize resmi ziyarette bulunmuştu. Özellikle 2016 yılında 321 milyon dolar ikili ticaretimizi daha da yukarı taşımayı öngörüyoruz. Savunma sanayi işbirliği de ele alacağımız bir diğer kritik konu. Bahreyn geçtiğimiz aralık ayından bu yana Körfez İşbirliği Konseyi’nin de dönem başkanlığını yürütüyor."

Erdoğan El Bab için ise  şöyle konuştu:

"Şu anda El Bab gerek bizim gerekse ÖSO tarafından dört bir yandan kuşatılmış durumda. Güçlerimiz merkeze inmiş halde. En önemli nokta biliyorsunuz hastane tepesi. Orası alınmış durumda. Şu anda merkeze girilmiş vaziyette. Artık DEAŞ güçleri tamamiyle El Bab’ı terk etme sürecine girdi. Öyle sanıyorum ki bundan sonrası an meselesidir."

Rusya'nın yaptığı hava saldırısında Türk askerlerinin ölmesiyle ilgili olaraksa "bu konuyla ilgili biliyorsunuz açıklamaları zaten yaptık. Bu açıklamalar noktasında benim tabii yapmış olduğum açıklama gerek silahlı kuvvetlerimizin gerekse MİT’in bana verdiği bilgiler çerçevesindedir. Bu çerçevede yaptığımız anlaşma karşılıklı yapılmıştır. Bu açıklamalar bu işin gerçek boyutudur.  unun dışındaki açıklamalar herhalde itibar edilecek açıklamalar değildir.

Bu süreç içinde bizlerin işleri çok daha hassas, dikkatli biçimde götürme gayretlerimiz var. CIA Başkanı’nın gelişiyle, ABD Başkanı ile yaptığımız görüşme ve arzu edilmeyen olay sonrası Sayın Putin ile yaptığımız görüşme, genelkurmay başkanlarımızın yaptığı görüşmeler bu hassasiyetin nereden nereye varması noktasında önemli." şeklinde konuştu.

Cumhurbaşkanı Erdoğan sözlerini şöyle sürdürdü:

"Bizim buradaki hedefimiz nedir? Biz bu bölgeyi terörden arındırmaya çalışıyoruz. Bundan sonraki süreçte doğuya yönelik Mümbiç ve Rakka olayı vardır. Şu anda ABD yeni yönetimi ve CIA ile düşüncelerimizi paylaştık ve bu düşüncelerimizin takipçisi olacağız. Hedef burada 4-5 bin km’lik terörden arındırılmış bir bölgedir. Böylece bizim kamplarımızdaki insanları kendi topraklarına döndürmek. 

Ben bu düşüncelerimi Sayın Trump ile de paylaştım. İkinci bir noktada burada uçuşa yasak bölge konusu. Bu bölgeyi uçuşa yasak bölge olarak ilan etmediğiniz sürece orada güvenlik tesis edilemeyecektir. En önemlisi de eğit donat meselesidir. ÖSO bu eğit donat kapsamında yetiştirilmiş bir ordudur. Onlar da orada oranın insanı olma hasebiyle şu ana kadar çok çok faydalı olmuşlardır. Çok da şehit vermişlerdir ama bu noktada ortaya koydukları çaba inkar edilemez."

Erdoğan, referandum ile ilgili şunları söyledi:

"Şu anda sağlıklı bir anket döneminde değiliz. Anketler gelmiyor desek yalan olur. Asıl anketlerin bize akışı araziye çıkışla birlikte yoğunlaşacaktır. Ben halkımızın henüz cumhurbaşkanlığı sistemini anlama konumuna geldiğine ihtimal vermiyorum. Bunu iyice anlatmamız lazım. Bu konuda halkımızın hassasiyetine inanıyorum.

Şu anda araziye inilmemesine rağmen halkın birçoğu da kapmış, tabiki evet diyor. Sıkıntıları halkımız da hakikaten neler olduğunu, işin ucunun nereye vardığını iyi biliyor. Bir tarafta bölücü terör örgütü var, bölücü terör örgütüyle hareket eden var. Bölücü terör örgütü hayır diyor. Şu anda Kandil'de olanlarla hareket edenler, onların uzantılarıyla hareket edenler hayır diyor. Benim milletim o Kandil'dekilerle birlikte 248 şehidimi, 2 bin 193 gazimi; öldürenler yaralayanlar var, onlarla birlikte hareket etmeyecektir. 16 Nisan'da evet diyerek gereken cevabı verecektir. 16 Nisan 15 Temmuz'un bir cevabı olacaktır. Hayır diyenlerin konumu, 15 Temmuz'un yanında yer almaktır"
Erdoğan'dan 'El Bab, Rakka, Menbic' ve 'Referandum' açıklaması Reviewed by ZEReditor II on 12.2.17 Rating: 5 Cumhurbaşkanı Erdoğan, El Bab sonrasına dair yaptığı açıklamada, "El Bab, hallolmak üzere. B...

5 yorum:

 1. Zer news.. siz kime çalışıyorsunuz. Bu nasıl birşey. Ayıp size. Simdi bana objektif gazetecilik falan demeyin. Kimin propagandası veya yandaşı. Bence yanliyanlis.

  YanıtlaSil
 2. Bahsettiği benim milletim dediği türk milletini kastediyor. Kürt milleti diye birşeyi kabul etmiyor. Aslında türk milleti derken de kürtleri de içine katiyormus yutarsan.tek millet tek millet demesinden anlaşılıyor. Bu nasıl birşey nasıl bir din. Benim inandığım ıslam da olmayan ama kendisine müslüman diyenlerin inanılmaz inandığı birşey. Peki o zaman ıslam ı carpitma kim.
  Tek millet tek millet deyip beni onlar edeni peygamber efendimiz inşallah siz benim ümmeti değilsiniz der. Allah büyüktür.

  YanıtlaSil
 3. MIT haber vermis diyor
  Darbe oldugunda MIT niye Haber vermedi
  Acaba
  Bu politikacilar milleti kandirmayi iyi biliyor
  Millet Esek gibi inaniyorlar bunlara

  YanıtlaSil
 4. Karşımıza kürdistanın yararına yayın yapacak bi medya çıkacağını sanmıyorum. Bu zamanda parayı verenin istediği olur.

  YanıtlaSil
 5. Merak ettiğim bi konu daha var. Bu barzaniciler yani ypg ve pyd ye düşmanlık besleyen Enks adı altındaki satılmış kürtler, tc münbiçe girdiğindi yolmu verecekler, kalkan mı olacaklar...

  YanıtlaSil

8 yorumlama seçiminden birini seçerek yorum yapabilirsiniz. En kolayı; YORUMLAMA BİÇİMİ'nden ADI / URL seçimine tıklayın. AD bölümüne sizi ifade eden bir ad yazın URL bölümünü boş bırakabilirsiniz, veya sosyal medya hesabınızın adresini yazabilirsiniz. YORUM YAZIN ÇÜNKÜ DÜŞÜNCELERİNİZ BİZİM İÇİN ÖNEMLİDİR, OKUYUCULAR HABER OKURKEN FARKLI GÖRÜŞLERİ DE MERAK EDİYOR.

Ads[no]

Haberler, Musul Operasyonu, Musul, Rakka Operasyonu, Rakka, Fırat Kalkanı, Operasyon, Fırat'ın Gazabı,Son Dakika, güncel, spor, eğitim, magazin, Türkiye, Kürdistan, Kürtler, Barzani, Futbol, Basketbol, Dersler, Film, Sinema, Dizi, İzlemek, İzle, Peşmerge, PKK, YPG, KDP, PYD, YNK, Goran, AKP, DAEŞ, IŞİD, DAİŞ, Terör, Çatışma, Savaş gibi konular Zernews'te yayınlanıyor.

Diller, Kürt ve Kürtler, dil, kültür, sanat, Kürt dili, Kürt Kültürü, Kürt edebiyatı'nın yanı sıra Erbil, Duhok, Süleymaniye, Diyarbakır, Mahabad, Qamişlo, Rojava, Kuzey, Güney, Rojava, Batı, Doğu, Rojhilat Kürdistanı haberleri ve makaleler, yazılar ZERnews web sitesi'nde yayınlanıyor.

Nerinaazad, ANF, ANHA, Kurdnewshaber, Rudaw, K24, Kurdistan24, Bashaber, Bas-Haber, Basnews, CNN, NTV, Rojnews, Nuçe TV, Mednuçe, Denge TV, ZER TV, Zer, Azernews, War TV, Warmedia, Waar, TV, Canlı Yayın, Video ile ilgili konular ZERnews'te.

Beluc, Beluclar, Belucistan, Pakistan, Hindistan, Afganistan, Ortadoğu, Batı, Avrupa, Amerika, ABD, Asya, Afrika, Filistin, İsrail, Suriye, İran, haberlerini okumak için bizi takip edin.

Teknoloji, telefon, bilgisayar, kulaklık, dijital dünya, Facebook, Twitter, Google+ , Insragram ile bizi takip edebilirsiniz.