Ads[no]

Ads[no]

3 Şubat 2017

ENKS'den 'PYD ve Güvenli Bölge' açıklaması

ENKS Başkanı İbrahim Biro, Suriye’de birkaç güvenli bölge oluşturulacağını ve bu bölgelerden birinin kontrolünün Kürtlere verileceğini belirterek “Kürtlere verilen güvenli bölgede PYD’nin diktatörlüğünü kabul etmeyiz” dedi.


kdp.info’ya konuşan ENKS (Suriye Ulusal Kürt Konseyi) Başkanı İbrahim Biro, edindikleri bilgiler ve öngörüleri çerçevesinde ABD ve ona yakın ülkelerin, Suriye’de birkaç güvenli bölge kuracağını ve bu bölgelerden birinin Kürt topraklarında olacağını belirtti.

ABD’nin henüz nasıl bir projeye sahip olduğunu bilmedikleri için güvenli bölgelerin nereleri kapsayacağını kestiremediklerini söyleyen ENKS lideri İbrahim Biro, söz konusu bölgelerde rejim uçaklarının uçamayacağını ve çatışmaların son bulacağını sözlerine ekledi.

Kürtler dahil Suriye vatandaşlarının büyük kısmının çevre ülkelere ve Avrupa’ya göç ettiğini belirten İbrahim Biro, güvenli bölgelerin, dışarıya göç etmiş Suriye halkının, ülkesine geri gönderilmesi amacıyla kurulduğunu söyledi.

PYD’nin Bastırması Kabul Edilemez

Güvenli bölgelerin kurulmasının uluslararası bir karara bağlanması gerektiğini vurgulayan İbrahim Biro, şunları kaydetti:

"Suriye’de çok sayıda silahlı grup var ve bunların çoğu meşru değil. Eğer Kürtler için bir güvenli bölge kurulursa burada PYD’nin bastırmaları kabul edilemez. Hiçbir taraf da bunu kabul etmez.

Rusya, PYD’yi destekliyordu ancak yavaş yavaş bu desteğini geri çekmeye başladı. Türkiye de buna itiraz ediyor. Bizim kanaatimize göre de PYD gelecekte dostsuz kalacak. Zaten diktatör bir gücün, Rojava’da kendini zorla tutundurması mümkün değil."
ENKS'den 'PYD ve Güvenli Bölge' açıklaması Reviewed by ZEReditor II on 3.2.17 Rating: 5 ENKS Başkanı İbrahim Biro, Suriye’de birkaç güvenli bölge oluşturulacağını ve bu bölgelerden biri...

25 yorum:

 1. Bak kendi ağzınla konuşuyn zaten süryelilerin çoğu başka ülkelere göç etmişler ne kadar güzel eğer sende hazım edemiyorsan sende göç edersin
  Sakın türkiyeye gelmeyiniz zaten burda bir sürü vatanını bırakmış kaçmış süriyeli itler var burda

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Geleceğimiz için mecburen Barzani tarafını desteklemeliyiz.
   Çünkü tüm ülkeler peşmergeye her türlü silah yardımında bulunuyor.
   Artık tarafgirligi bırakıp PKK veya KDP arasında bu iyi bu kötü ayrışmasını bırakmalıyız.
   Belliki PKK terör listesinde bu saatten sonra bize birşey kazandırmaz.
   Tüm 4 bölgenin Barzani etrafında toplanması gerekir.
   Barzani'yi sevmek zorunda değiliz ama 4 bölgenin kontrolü ve yapılanması peşmerge altında olmalı.
   Yoksa onlarca belki içimizdeki savaşlar sayesinde yüz sene daha bağımsızlık için bekleriz.

   Sil
 2. Alçaklar PYD ye kurban olun sizler anca başkalarının güdümünde hareket ederseniz... yok türkü byle diyor bizde buna inanıyoruz... kürtlğnüzden şüphe ederim. Enka.

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Peki ya pyd nin ve pkk nin iran aşkına ne demeli, daha geçen hafta müslim yine biz ulus devlet yani bağımsız kurt devleti istemiyoruz diye söyledi . Sorarım sana tirek, 40 yildir kürtler oluyor ne için . Kime sorsan bağımsızlık yanıtını alırsın ama kürtleri yönetenler istemiyor. Buna en çok kürtlere düşman devletler seviniyor kürtler dışında. Ulus devlet istemiyorlar ama ulus olan devletlerin toprak bütünlüğünü savunuyorlar NEDEN, gidip sengali karton veya lanet olası özerklik adi altında kürdistandan ayırmak NİYE, kendi bünyesinde kendi bayrağıyla ve rengiyle savaşan arap gurupları kabul ediyor da NEDEN kardeşi peşmergenin gelmesi savaş sebebidir NEDEN, kobaniyi peşmerge yardımıyla mi kurtardı yoksa içinde barındırdığı arap çeteleriyle mi kurtardı ki bugün peşmergenin gelişi savaş sebebidir NEDEN, peşmerge kobaniyi yardim ederek kurtardı ve geri çekildi sorun çıkarmadı ama pkk sengalden NEDEN CİKMİYOR VE İRANA HEŞDİ ŞABİ İLE BİRLİKTE GİDİP NASİL ELE GECİREBiLİRİZ HESABİNİ YAPİYOR NEDEN KARDEŞ NEDEN. ANLARSAN BU SOYLEDİKLERİM SANA YETER. BU SİYLEDİKLERİMİ ARASTİRABİLİRSİN. DOGRU DEGİLSE NAMERDİM.

   Sil
  2. Bu pkk lı beyinsizler hep aynı şeyi yazıyor sanki tek elden twitterda heryerde aynı yalanı söylüyor Mürid beyinsizine bak ulan geri zekalı alçak pyd nin kontrölümde dediği yerde esad ın askeri ne geziyor beyinsiz mürid arap kadın birliğide kuruyormuş şimdi arabımsı pkk lı beyinsiz esad merkezde bu köpekler sınırda Peşmerge ye karşı savaşırız diyor hain pyd o zaman dogrudan esadın köpegi esad merezde yönetsin bu köpekler sınırda Kürd gelirse iç savaş çıkar desin bunu ançak sizi gibi alçaklar yapar mollorın köpegi esadın köpegi KDP ye turküsi diyor KDP bu iranın ve esadın köpeklerini ABD ye anlatmalı ve şıkıştırmalı zaten esad direnişçilere yeniliyor eger ABD alçak pynin korudugu merkezde bulun esadı vurursa bu alçaklarıda vursun anlaşma yok bunlar iranın köpekleri zaten ypgnin oldugu heryerde hizbullah ndf esad hepsi var bir terör örgütü ABD ye diretmeliyiz vursun bu iranın köpeklerini.

   Sil
 3. İbrahim BIRO değil asıl Adı İbrahim TIRO olmalı bu PEZEWENK adamın.

  YanıtlaSil
 4. Kobaniyi peşmerge kurtardı. urfa dolaylarında kaç tanesi kaçtı veya kaçmaya çalıştı. Kelin ilacı olsa başına sürer yahu. işid erbile 30 km kadar dayanmıştı. peşmerge şengali bıraktı. madem peşmerge çok iyi şengali bir kısmı halen işidin elinde orayı neden almıyor :) hazırcılık yapmayın emek verin sonra konuşun. yahu siz bağımsızlık istediniz de adamlar alın mı diyorlar çok boş konuşuyorsunuz.

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Bu pkklılar ne kadar geri zekalı ulan bir santim yeriniz yok tsk yı vurup KDP ye sıgınıyorsunuz neden şırnagı kurtaramadınız ulan fistan giyip kaçan siz milletin evini başına yıkan desteklemedi diye köylüleri et yıgına yapan alçaklar siz onlarca il yıkıldı hani nerde pkklı yoksa kaçtılar mı hani özgürlük olaçaktı zafer nerde kaçtılar mı yoksa KDP nin bölgesinde zıkkımlanıyorlarmı KDP yanlış yapıyor bu alçaklara bırak alma bu alçakları bırak tsk yı yenecekler mi alsın bir bölge oraya yerlessinler ne işleri var KDP nin bölgesinde çıkarın.

   Sil
 5. Şengali bırakıp gidin diyorsunuz sonrada rojavaya girecez diyorsunuz. savaş esnasında neden gitmediniz. derdiniz o değil sizin asıl derdiniz orda bölge kapmak özellikle petrol bölgesi. aklınız fikri parada. berzani azıcık demokrat olsa seçim sonucuna riayet eder. yahu asıl diktatör aramak gerekirse berzani ailesidir. yahu hep berzan hep berzan ailesi başta, bu koltuk para aşkı nedir. birde hele size bir soru sorayım. sait kırmızıtoprak meselesini anlatın onu yok ettiniz para için. sormazlar mı adama kaç yıldır yönetiyorsunuz orda dönen yolsuzluk hiç bir yerde yok. hikaye anlatmayın akıllı olun. insan olma bilincini yaşatın.

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Evet demoratik pyde gibi olmalı degil mi neydi başkanınızın adı şammar aşiretinde dört kars var adamın cariyeleride nede olsa demoratik yönetim ha petrol saih müslim esadı veriyor petrölü sonra esadda ona bekçili haraçı veriyor demokrasi pyde büyük demokrasi sonra tanrıyım diyen apo nun ideolijisi var sapkın bu demokrasi biji demokrasi ha buralarda birde hizbullah var oda demorasi hayranı pyd nin dostu.

   Sil
  2. Demokrasinin kurucusu ABD Avrupa KDP yi destekliyor.KDP her zaman seçilmiştir sen kendini tanrı ilan eden aponun müridisin anlaşılan.Çünkü yazdıkların boş ve aynı pkk yı anlatmışın hani pkk nın ermenilerini yalçın küçük yerleştirdiği ermeni kemalistleri tecavüzcü hdp li hırsız hdp li cocuk tecavüzü sabıklı gazeteci pkk lı dbp li kim bunlar yazalım mı eroin tiçarete yapan pkk yı yazalım mı tanrıyım kadınları yarattım Kürd kadınları pis kokar diyen sapkının apo nun müridleri siz demokrasyi bırak işidden gericisiniz ve beyinsizsiniz aç imralı notları oku tabi okuma biliyosan çünkü tanrı apo okumaya günah sayabilir olmadı kurşuna dizer pkk da olmadık degil hala ayrılmak isteynleri kurşuna diziyor.

   Sil
 6. kobaniyi abd desteği olmasa peşmergenin kralı gelse kurtaramazdı. peşmerge arka bölümde savaşmıştır doğrudur sembolikte olsa yardıma gelmiştir bunu kimse inkar etmemeli. ama malesef hantal bir yapı haline gelmiştir.

  YanıtlaSil
 7. sikkkinnnn birbiriniziii israill oğulları allah size devlet yüzü göstermesin zaten mehdi turump indi kürtler birbirini sikkeeecceekller iranı da sikecccekkler sonra israil konut koparatif yerleri yapılacak toki turkiye inşa edecek ihalesi yapılmış gidin evinizde rahat oturun bari birbirinizi öldürmeyin ibneler biri pkk savunur biri enks biri pyd biri barzani ulan ibneler kaç devlet kuracaksız? dedim amerika rusya dedi gidin önce anlaşın sonra biz devreye gireriz demek olmuyor pkk pyd enks dsg peşmerge hasdi şabi ulan kaç devlet olacak garıban suriye en iyi sikişiiiin sonra israil gelir cuma namazı kılar

  YanıtlaSil
 8. şimdi akıl sahibi olan herkes çok iyi biliyorki türkiye sınırları içinde yaşayan kürtlere karşı başlatılmış bi savaş var. ben bir kürt olarak erdoğan denen caniden nefret ediyorum. ve suriyedeki pyd nin de türkiyenin dostu olmasını ve buna göre hareket etmesini ve dahası kürtleri türkiyenin emrine bağlanmasını istiyorsunuz. pyd bu sizin istediğinizi kabul etmiyor. ama siz enks olarak türkiyenin istediği şekilde hareket etmesini istiyorsunuz. türkiye çekil diyecek çekileceksiniz. sus diyecek susacaksınız. enks nin ve barzani mantığının allah bin belasını versin. biz erdoğanın biz kürtlere uyguladığı vahşeti asla unutmayacaz. barzani ve kölesi enks ancak ırakta barzanicilik yaparlar. rojava da boğulursunuz. bide bu barzanicilerin öcalana niye kin beslediğini bilen varsa söylesin. barzani dört barça kürdistana hükmetmek istiyor. ama dikkat etsin şimdiki kürdistan parçasınıda kaybetmesin. biji serok apo...

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. bozan gewar bu yorumu okumadın ?sikkkinnnn birbiriniziii israill oğulları allah size devlet yüzü göstermesin zaten mehdi turump indi kürtler birbirini sikkeeecceekller iranı da sikecccekkler sonra israil konut koparatif yerleri yapılacak toki turkiye inşa edecek ihalesi yapılmış gidin evinizde rahat oturun bari birbirinizi öldürmeyin ibneler biri pkk savunur biri enks biri pyd biri barzani ulan ibneler kaç devlet kuracaksız? dedim amerika rusya dedi gidin önce anlaşın sonra biz devreye gireriz demek olmuyor pkk pyd enks dsg peşmerge hasdi şabi ulan kaç devlet olacak garıban suriye en iyi sikişiiiin sonra israil gelir cuma namazı kılar

   Sil
 9. Pkk tabanı neden acaba iran,iran ve besar esası hic eleştirmiyor, özellikle irani. Konami için söylüyorum abd olmasa isis ypg yi de ve herma kurdistani de yıkardı alacaktı. Belki barzani yönetimde akılcılık var , yolsuzluk da olabilir ama bu demek olmuyor bağımsız devlet istemiyoruz. Adam enazindan bağımsızlık için mücadele ediyor. Birisi desin pkk bağımsızlık için mücadele ediyor bunu diyende ne dünyada haberi var nede savunduğu örgütten. Bu arada Barzaniye türkiyecidir diyenler. Eşme ruhu projesini barzani değil apo ürünü, 2013 yılında misali milliyle kaynaşalım diyen apo idi. Kısacası pkk yi kim kurduysa bi geçmişe baksınlar. Ve pkk turkiye güneydoğusunu harabeye çevirip ne isteğini bi araştırın.halkalarım kardesligiymis singi kimse güneydoğu özelliğinden bahsediyor mu. Milletin anasını sıktık et ve sucu yine millete atıyorlar. Barzani diyorsunuz da barzani bir devlet başkanıdır ve düşman ülkeleriyle ekonomik anlamda ilişki kurabilirler bunu yapmasa irak düşman,suriye düşman, iran zaten düşman, eeee ne yapsın. Sonra ekonomik kotu olunca barzani boyle yaptı yok şöyle yaptı diyeceksiniz. Ne kadar berzani kotu olursa olsun yine kürtlere düşman devletlerden daha iyidir. Pkk de bağımsızlık istiyorum desin ve varsanız en daha iyi şeyler istesin bakalım nasıl destek bulur. Kalkıp kürt mücadelesini veriyorum diyorsun yaptıkların her hal ve hareket kürtlere zarar veriyor bu ne biçim.mücadele. Kalkıp barzaninin eksikliklerini söyleyebilirsiniz ama söylediklerimiz ekonomik anlamda hep oluyor. Ama pkk ye yöneltilen eleştiriler ise ulusal düzeydeki kürt menfaatleridir. Madem pkk iyidir o zaman çıksın desin bağımsızlık kürtlerin hakkıdır ve sonuna kadar arkasındayız desin bas göz üstüne. Avrupa kürtlere destek veriyor ama salih müslim gidip avrupada biz devlet istemiyoruz diyor ve ordakiler donup kalıyor ve salih müslime bakıyorlar. Enks politikasını pek sevmem ve ama istedikleri pyd de daha çoktur kürtler için. Acaba neden pyd esad güçlerini adamımıza muhafaza etti ve cikartmadi, esad kürtleri sevdiği için mi yoksa ..... Allah aşkına biraz araştırmacı olun hangi kürt partisi olursa olsun eğer kürtlerin aleyhine ve menfaatlerine karşıysa teshir edin ve destek vermeyin. Ama bunu yaparken de araştırın öyle yapın, bakalım ne çıkacak. Eğer amacımız kürt kürdistan ise bağımsızlık kürtlerin kırmızı çizgisi olmali, gidip kardeşlik edebiyatıyla kendi tabanını kandırmamalıyız

  YanıtlaSil
 10. Gewer denen melet apo ideolojili pkk geweri yerle bir ettirdi karşılığında ne istedi ki bunu yapti peki bu savaş herkes biliyordu pkk kazanamyacak neden ısrar etii ve buraları harabeye dönüşmesine vesile oldu. Hafif silahlarla o eğitimsiz gencecik gençleri donanımlı ve silah bakımından ustun olan bi orduya karşı savaştırdi ve kazanamayacağını bile bile savaşı sürdürdü neden. Kimin adına yaptı diyorum çünkü kürtler bu savaşı kazanmadı tersine daha da perişan oldu. Şuanda pkk bu evi yıkılmış insanlara sahip çıkıyor mu diyor mu ki gewer %90 civarinda destek veriyordu bana. Yani çok uzatabilirim ama yine Omuzlamış kafanla saçmalarsın çünkü anlamıyorsunuz ki, pkk kanallarını izlersiniz pkk ne dese o, kafa zombilesmis ne yapsan boş

  YanıtlaSil
 11. yeri geldiğinde hangi örgüt yanlış yaparsa eleştirmek lazım. ama gün artık eleştirme günü değildir. hiç bir örgüt pak değil bunu bilin. ama eleştiriyi kabul etmek gerekir. İyi valla kdp bölgesinde yolsuzluk var hırsızlık var ama adam bağımsızlık istiyor bunu kabul etmek şerefsizliktir.
  Kdp eskiden pkk çok eleştirirdi derdi ki adım adım git direk bağımsızlık isteme diyordu. şimdi ise diyor bağımsızlık iste diyor :))) gülerler adama. yahu koltuk tehlikeye girince bağımsızlık nidaları başlıyor. kim bağımsızlık istemez geri zekalı beyinler herkes ister ama sizde azcık beyin yok siyaset ve politika bir tek size mi kalmış siz yapınca siyaset oluyor başkası yapınca ihanet oluyor. bide suriye de savaş zamanı ses yok savaş bitimine bizde geliyoruz diyorsunuz. kdp yi savunanlar bakın bir kez daha soruyorum. Dr. şiwan olayını aydınlatın. adamı yok ettiniz. geçmişinizi bilin ki ona göre yorum ve değerlendirmeleriniz daha aydınlık olur. ha pkk nin en büyük hatası hendekler olmuştur bunun için büyük bir özeleştiri yapmalıdır.

  YanıtlaSil
 12. Lan isimsiz bana laf çakan itler... gö tünüz yine kalktı. Pkk ve öcalan düşmanlarına. Barzani türkiye sınırları içerisinde kürtlere karşı başlatılan şavaşa ve pkk yı bitirmek isteyen erdoğana her türlü destek çıkacaklarını söylemedi mi. Barzaninin izni olmadan kandilde tek bir kurşun bile atamaz türkiye. Ama barzani tc nin istediği zaman sınırları geçmesine müsade etti. Irak hükümeti bile buna karşı çıkarken niye barzani türkiye yi durdurmaya çalışmıyor. Ee erdoğana diş geçiremez çünkü. Barzani erdoğanla iyi geçinmek zorunda yoksa türkiye barzaniyi bitirir. Barzani pkk kadar güçlü değil. Tc istese 1 günde barzaniyi bitirir. Bu korkuyla barzani tc nin her zaman kölesi olarak kalacaktır. Şimdi yıllardır pkk savaşında türkiyeyi destekleyen bi devlete niye izin verelim. Barzani şuanda kendisine tapmayan her kürdü düşman bellemiş. Bide düşünsenize bağımsız kürdistanın başına geçse neler olur. Ben söyliym. Pkk ve öcalan cıları ortadan kaldırır.tc ve iran sınırları içerisindeki kürdistan topraklarından vazgeçer. Rojava dada pyd ypg ye karşı savaş açar. Kimse demesin sakın bağımsız kürdistan istemediğimi. Herkesten çok ben bağımsız devlet istiyorum. Ypg pkk pjak ve peşmergesiyle birlikte... Bide şu bana velet diyen ibne sen benim veledimsin itsuyu. Yüksekovalıysan ve bu savaşta seninde evin yıkılmışsa bana tam adını söyle. Bi araştıriym bakalım. Sen pkk ve hdp için ne yapmışsın. Ne hizmet vermişsin. Ondan sonra sana gereken cevabı veririm. Hani bazıları diyor ya pyd yanlış siyaset yapıyor. Şimdi çok iyi biliyoruz ki erdoğan pyd den baya rahatsız. Pyd ise şimdiye kadar tc ye karşı tek bir kurşun bile atmamıştır. Pyd rojava da devlet istemiyormuş. Buna hepiniz inanmışsınız. Ama yinede türkiye buna inanmıyor. Ve her fırsatta saldırmaya çalışıyor. Ama siz türkiyeye yine karşı çıkmıyorsunuz. Enks olsa bağımsız kürdistanı kurar diyorsunuz. Tc yide hesaba kattıkları kesin. Erdoğan devlet istemeyen pyd ye karşı böyleyken enks devlet kursa erdoğan razımı olacak. Niye ve neden. Buna da biraz kafanızı yorunda mantıklı bi cvp bulun...

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Ulan beyinsiz kimse sizden daha hain olamaz bak rojovada esadın kadın birlikleri arap milliyetçiliği bayraga dalgalandırıyor esadın köpekleride Rojova ismi Kürdleri cagrıştırıyor diye kaldırıyor köpek gelmiş burda Barzaniyi eleştiriyor ulan köpek soysuz halepte esadın bayragını dalgalındar orayı esad bırak pyd degilmi ulan şii milisler esad herkesin köpegi olmuşunuz.

   Sil
  2. ulan ibne pkk kürt gençlerini öldürüyor pkk kürtleri savunmuyor pkk kürt soykırım yapıyor senin yarı tanırı dediğin ibne turkiye mit kuranın eniştesi ve asıl kürtleri beka vadisine gömüyorlar pkk fetocular besliyordu feto gitti şimdi sırtını ırak ve iran çevirdi maaş alıyor angut ve devamlı hamle yapıyor pkk önde gelen kürtlerin ölümüne sebeb oluyor pkk 96 deşifre oldu sen neyi savunuyorsun şemdin sakık med tv konuşmasını biliyorsun 33 askerin şehit olduğu zaman apo ve senin gibi biçler kürt kanıyla boğulacak birgün apo şemdin sakık dediki git pkk seni iğdam etsin semdin ıraka geçti turkiye gitti getirdi itirafçı yaptı ve gerçek vatan severleri cezaevine attı ergenekon duymuşsun sonra ne oldu fetoş bitti senin anlayacağın apo bitti az kaldı sonuz yakındır inşallah kürtlerin kanında boğulursunuz asıl kürtlere en büyük desteği turkiye veriyor kürtlere hain olduğunuz için turkiye düşman ilan ediyorsunuz şimdi sali müslüm ibnesi kürt devleti suriye kurulmasın diye turkiye haber göndermiş konuşalım anlaşalım suriye haber göndermiş ne özerklik ne kürt bölgesi ulus devlet demiş senin anlayacağın dille konuşayım allah kürtlere devlet nasip etmesin devamlı kürtler satılsın saf değiştirsin kim çok para verirse onun bunun uşağı olsun be ibneler amerika rusya bile dedi gidin birbirizle anlaşın ibneler ters anladı birbiriziiiii sssssiiikkkin öldürüün kalan kolay satarız suriye göçtü kürtler birbirini öldürsün 2 plan devre girecek israil için geniş boş topraklar kalsın turkiye konut toki evi seviyor israile güvenli bölge kursunlar herşey hazır senin gibi ırkçılarda zırlasın bize zulum yapıldı göç ettik yerlerimizde desin önce adam olun ırak iran suriye yarağını seveceğine kendi yarağızı sevin barzani destek olun sikecekse barzani siksin

   Sil
 13. Bi başka biri ise pkk nın iran aşkından bahsediyor. Peki bende sana soruyorum. Barzanicisin belli. Barzaninin türkiye aşkı niye. Türkiye de niye peşmerge yok. Türkiyede de kürtlere haksızlık yapılmıyormu. Barzaniciler ırak iran suriyeden bahsedersiniz. Ama kürdistanın en büyük parçası tc sınırları içerisinde. O kadar uzak değil. Şimdi barzani sadece bi laf etsin. Dört parça kürdistanı birleştirecez diye. Bizde anlayalım bakalım. Barzani tc nin uşağımı yada gerçek bir lider mi... Şu bana velet diyen iti de unutmadım. Lan şimdi bana gerçek adını söyle yüksekovalıysan. Bakalım sen pkk ve hdp için ne faaliyetlerde bulunmuşsun. Evinde yıkımda nasibini almışmı. Bi araştıriym seni bakiym. Ona göre sana güzel cevaplar veririm...

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Cahil hain PDK i iran saldırdı pkk ne yaptı PDK i saldırdı daha nasıl bekçilik yapacagınız şaşırdınız.Herkes sizin gibi cahil degil.

   Sil
  2. aynı konuşma turkiye barzani destek vermese barzani 24 saat biter bu işler yavaş yavaş turkiye kobani yardım etmedimi turkiyede kürtlerin türklerle sorunu yok sadece ne biliyorsun turkiye derin devleti kurduğu bir terörist gurup var pkk hem kürtleri öldürüyor hemde turkiye gelişmesini engelliyor ve 15 temuzda bunların ağaları gitti ve pkk 15 temuzda sonra iran dost oldu ve decalın ordusu güçlendi allah mehdi indirdi turump bak şimdi ne olacak decalın ordusu izle gör nasıl dağılacak zaten ibne iran ırak anladı şii komutan geldi barzani görüşmeye kim yanlış yoldaysa allah 1000 türlü belasını versin

   Sil
 14. Kürtler öyle bir oyun kurmaliki veyahutta siyaset dört ülkede kürtleri sevmedigi gibi birbirlerinide sevmez ve güvenmezler bu büyük bir sanz dir bunu eger simdi kullanamazsa kürtler kaybederler simdi bunun nasil kullanilmasi gerektiginden bahsetmeyecegim belki suan bu plan saat gibi isliyordur .eger kürt yöneticler simdi birer madolyona benziyorsa bu iyiye isarettir kimi iranci kimi türkcü kimi arapci ama para gibi bir yüzü ötekine sadece sayi diger yüzü birbirine resmi gösteriyorsa sorun yok demektir.....

  YanıtlaSil

8 yorumlama seçiminden birini seçerek yorum yapabilirsiniz. En kolayı; YORUMLAMA BİÇİMİ'nden ADI / URL seçimine tıklayın. AD bölümüne sizi ifade eden bir ad yazın URL bölümünü boş bırakabilirsiniz, veya sosyal medya hesabınızın adresini yazabilirsiniz. YORUM YAZIN ÇÜNKÜ DÜŞÜNCELERİNİZ BİZİM İÇİN ÖNEMLİDİR, OKUYUCULAR HABER OKURKEN FARKLI GÖRÜŞLERİ DE MERAK EDİYOR.

Ads[no]

Haberler, Musul Operasyonu, Musul, Rakka Operasyonu, Rakka, Fırat Kalkanı, Operasyon, Fırat'ın Gazabı,Son Dakika, güncel, spor, eğitim, magazin, Türkiye, Kürdistan, Kürtler, Barzani, Futbol, Basketbol, Dersler, Film, Sinema, Dizi, İzlemek, İzle, Peşmerge, PKK, YPG, KDP, PYD, YNK, Goran, AKP, DAEŞ, IŞİD, DAİŞ, Terör, Çatışma, Savaş gibi konular Zernews'te yayınlanıyor.

Diller, Kürt ve Kürtler, dil, kültür, sanat, Kürt dili, Kürt Kültürü, Kürt edebiyatı'nın yanı sıra Erbil, Duhok, Süleymaniye, Diyarbakır, Mahabad, Qamişlo, Rojava, Kuzey, Güney, Rojava, Batı, Doğu, Rojhilat Kürdistanı haberleri ve makaleler, yazılar ZERnews web sitesi'nde yayınlanıyor.

Nerinaazad, ANF, ANHA, Kurdnewshaber, Rudaw, K24, Kurdistan24, Bashaber, Bas-Haber, Basnews, CNN, NTV, Rojnews, Nuçe TV, Mednuçe, Denge TV, ZER TV, Zer, Azernews, War TV, Warmedia, Waar, TV, Canlı Yayın, Video ile ilgili konular ZERnews'te.

Beluc, Beluclar, Belucistan, Pakistan, Hindistan, Afganistan, Ortadoğu, Batı, Avrupa, Amerika, ABD, Asya, Afrika, Filistin, İsrail, Suriye, İran, haberlerini okumak için bizi takip edin.

Teknoloji, telefon, bilgisayar, kulaklık, dijital dünya, Facebook, Twitter, Google+ , Insragram ile bizi takip edebilirsiniz.