Ads[no]

Ads[no]

15 Şubat 2017

ENKS Astana'ya katılmıyor!

Suriye Kürt Ulusal Konseyi (ENKS) Başkanı İbrahim Bıro, Astana'da yapılacak Suriye görüşmelerinde sadece askeri konuların ele alınacağı  gerekçesiyle görüşmelere katılmayacaklarını belirtti.


Suriye Kürt Ulusal Konseyi (ENKS) Başkanı İbrahim Bıro, Astana'da yapılacak olan Suriye görüşmelerine katılmayacaklarını duyurdu.

Astana'daki Suriye görüşmelerinin bu seferki ana gündem maddesinin askeri konular olduğunu belirten Bıro, "Toplantı'ya askeri bir heyet iştirak edecek. Siyasi bir mesele ele alınmayacağından dolayı görüşmeye katılmıyoruz." dedi.

İbrahim Bıro, Anadolu Ajansı muhabirine yaptığı açıklamada, "ENKS, Astana'da 15 Şubat'ta yapılması planlanan ancak bir gün ertelenen görüşmeye katılmayacak." ifadesini kullandı.

Kazakistan, Suriye'de ateşkesin sağlanması için Astanada 15 Şubat’ta yapılması planlanan görüşmelerin bir gün ertelendiğini açıkladı.

Kazakistan Dışişleri Bakanlığı'ndan yapılan yazılı açıklamada, Astana'daki Suriye görüşmelerinin 16 Şubat'a ertelendiği belirtilirken nedenine ilişkin bilgi verilmedi.

Bakanlık, daha önce görüşmelerin ikinci turunun Suriye, Türkiye, Rusya ve İran’ın katılımıyla 15-16 Şubatta Astana’da yapılacağını duyurmuştu.
ENKS Astana'ya katılmıyor! Reviewed by ZEReditor II on 15.2.17 Rating: 5 Suriye Kürt Ulusal Konseyi (ENKS) Başkanı İbrahim Bıro, Astana'da yapılacak Suriye görüşmeler...

10 yorum:

 1. Hanî 15 bin Pêşmakerînîz var idi, neden onlar adina gidip konuşmadiniz? Yoksa hiçbir onemi yok mu? Madem sahada sifir oneme sahipsiniz neden havlayip duruyorsunuz PYD'ye ? Sayin Sîyasî Qunekler Birligi (ENKS) Açik açik kovulduk kimse bizi iplemiyor diyemediginiz için biz katilmiyoruz diyorsunuz ne ironîk: )

  YanıtlaSil
 2. Biro, miro bêçare
  Išbirlikci dûbare

  YanıtlaSil
 3. bu enks denilen sözüm ona güya kürt partisi tamamen ankaradaki faşist blokon kürt ayağını oluşturan tiplerden oluşuyor.ne idüğü belirsiz hilkat garibeleri çanak yalayıcıları astanada veya herhangi bir yerde.neyi tartışıyorlar neyin temsilini yapıyorlar.anlamak güç.bildiğimiz kadarıylan astana denilen toplantılar rojavadaki kürt kantonlarını tasfiye etmeye dönüktür.veya genel anlamda kürt ulusunun 21.inci yüzyılıda köle statüsünde tutma refleksidir.bu kaliamın öncülüğüde vahşi barbar türk sömürgeciliği yapmaktadır.bu barbarlarla haraket eden arpagos soylu yani kendi katiline sevdalı ibrahim bıro gibi tipler zanediyorlarki kürtler eski kürtlerdir.geçti borun pazarı artık ne biro gibi tipler ne berzani gibi tipler artık yuturamazlar.artık foyanız ortaya çıkmıştır.sömüklü bıcek misali kürt halkının sırtında kambur yaşamanın mümkün olmadığının zamanı gelmitir.ya doğru yola geleceksınız yada pılınızı pırtınızı toplayıp kapitalist modernitenin konformist yaşamanın keyfini çıkartmak için avrupaya yerleşeceksınız.zira yeterli derecede avrupa bankalarında paranızda vardır.yüzyıl yeseniz bile size yeterlidir.

  YanıtlaSil
 4. Bizim içi,n canını halkı için ortaya koymayan bi kurum asla kürtleri temsil edemez. Herşeyin siyasi yoldan çözüleceğini sananlar ahmaktan başka birşey değildir. Pyd rojava yı bi devlet gibi yönetiyor.Birde bağımsız olsa karşısında hiç bir güç duramaz. Bu Qoneklerin tek derdi sayın öcalan liderliğindeki kürtlerin barzani yandaşları olmamalarıdır. Barzani şuan kürtlerin kazanımlşarına engel olan ve kürtlere karşı savaş açan tc devletini tavır almadığı sürece kürtlerin lideri olamaz. ypg+pyd=öcalan

  YanıtlaSil
 5. Bizim içi,n canını halkı için ortaya koymayan bi kurum asla kürtleri temsil edemez. Herşeyin siyasi yoldan çözüleceğini sananlar ahmaktan başka birşey değildir. Pyd rojava yı bi devlet gibi yönetiyor.Birde bağımsız olsa karşısında hiç bir güç duramaz. Bu Qoneklerin tek derdi sayın öcalan liderliğindeki kürtlerin barzani yandaşları olmamalarıdır. Barzani şuan kürtlerin kazanımlşarına engel olan ve kürtlere karşı savaş açan tc devletini tavır almadığı sürece kürtlerin lideri olamaz. ypg+pyd=öcalan

  YanıtlaSil
 6. pyd+pkk= ocalan değildir, ahmaklar, kürdlerin nice liderleri gelip geçmiştir. pyd+pdk+pkk+ypg+peşmerge=Bağımsız Kürdistan(halkların kardeşliğini isteyen kemalist Kürdistancı değil)

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Adsız kardeşim sana tamamıyla katılıyorum en doğrusu senin söylediğin şekildir hiç bir zaman başka şekli olmamıştır olamazda

   Sil
  2. Bu yorum yazar tarafından silindi.

   Sil
 7. Cahiller ne akla hizmet ediyorsunuz. Pkk ile peşmergeyi nasıl bir tutarsınız. Pkk herzaman peşmerge istediği anda yardıma koşar. Ama aynı şeyi peşmerge için söylemek mümkün değil... Barzani ve uşağı enks nin gözünde pkk pyd teröristtir. Ahmakların bunu anlaması mümkün değil. Kahrolsun enks ye arka çıkanlara...

  YanıtlaSil

8 yorumlama seçiminden birini seçerek yorum yapabilirsiniz. En kolayı; YORUMLAMA BİÇİMİ'nden ADI / URL seçimine tıklayın. AD bölümüne sizi ifade eden bir ad yazın URL bölümünü boş bırakabilirsiniz, veya sosyal medya hesabınızın adresini yazabilirsiniz. YORUM YAZIN ÇÜNKÜ DÜŞÜNCELERİNİZ BİZİM İÇİN ÖNEMLİDİR, OKUYUCULAR HABER OKURKEN FARKLI GÖRÜŞLERİ DE MERAK EDİYOR.

Ads[no]

Haberler, Musul Operasyonu, Musul, Rakka Operasyonu, Rakka, Fırat Kalkanı, Operasyon, Fırat'ın Gazabı,Son Dakika, güncel, spor, eğitim, magazin, Türkiye, Kürdistan, Kürtler, Barzani, Futbol, Basketbol, Dersler, Film, Sinema, Dizi, İzlemek, İzle, Peşmerge, PKK, YPG, KDP, PYD, YNK, Goran, AKP, DAEŞ, IŞİD, DAİŞ, Terör, Çatışma, Savaş gibi konular Zernews'te yayınlanıyor.

Diller, Kürt ve Kürtler, dil, kültür, sanat, Kürt dili, Kürt Kültürü, Kürt edebiyatı'nın yanı sıra Erbil, Duhok, Süleymaniye, Diyarbakır, Mahabad, Qamişlo, Rojava, Kuzey, Güney, Rojava, Batı, Doğu, Rojhilat Kürdistanı haberleri ve makaleler, yazılar ZERnews web sitesi'nde yayınlanıyor.

Nerinaazad, ANF, ANHA, Kurdnewshaber, Rudaw, K24, Kurdistan24, Bashaber, Bas-Haber, Basnews, CNN, NTV, Rojnews, Nuçe TV, Mednuçe, Denge TV, ZER TV, Zer, Azernews, War TV, Warmedia, Waar, TV, Canlı Yayın, Video ile ilgili konular ZERnews'te.

Beluc, Beluclar, Belucistan, Pakistan, Hindistan, Afganistan, Ortadoğu, Batı, Avrupa, Amerika, ABD, Asya, Afrika, Filistin, İsrail, Suriye, İran, haberlerini okumak için bizi takip edin.

Teknoloji, telefon, bilgisayar, kulaklık, dijital dünya, Facebook, Twitter, Google+ , Insragram ile bizi takip edebilirsiniz.