Ads[no]

Ads[no]

14 Şubat 2017

"El Bab'tan sonra TSK ya Menbic ya da Rakka'ya yönelecek" iddiası!

TSK, uzun süredir devam eden El Bab operasyonunun ardından ya Menbic'e ilerleyeceği ya da Tel Abyad-Akçakale üzerinden Rakka'ya ilerleyeceği iddia ediliyor.


Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın El Bab'tan sonra sıranın Rakka operasyonunda olacağı yönündeki açıklamalarının ardından Sabah gazetesi, Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın ilk planının Menbic olduğunu iddia etti.

Sabah Gazetesi'nin haberine göre, TSK'nın olası iki güzergahından biri olan Menbic ya ilk hedef olacak ya da Akçakale-Tel Abyad tarafından güneye yapılacak başka bir operasyonla Rakka'ya operasyon düzenlenecek.

ABD öncülüğündeki IŞİD karşıtı Uluslararası Koalisyon Sözcüsü Albay John Dorrian, Türkiye'nin Rakka operasyonunun parçası olmadığını, ancak ileride olabileceğini ifade etmişti.
"El Bab'tan sonra TSK ya Menbic ya da Rakka'ya yönelecek" iddiası! Reviewed by ZEReditor II on 14.2.17 Rating: 5 TSK, uzun süredir devam eden El Bab operasyonunun ardından ya Menbic'e ilerleyeceği ya da Tel...

Hiç yorum yok:

8 yorumlama seçiminden birini seçerek yorum yapabilirsiniz. En kolayı; YORUMLAMA BİÇİMİ'nden ADI / URL seçimine tıklayın. AD bölümüne sizi ifade eden bir ad yazın URL bölümünü boş bırakabilirsiniz, veya sosyal medya hesabınızın adresini yazabilirsiniz. YORUM YAZIN ÇÜNKÜ DÜŞÜNCELERİNİZ BİZİM İÇİN ÖNEMLİDİR, OKUYUCULAR HABER OKURKEN FARKLI GÖRÜŞLERİ DE MERAK EDİYOR.

Ads[no]

Haberler, Musul Operasyonu, Musul, Rakka Operasyonu, Rakka, Fırat Kalkanı, Operasyon, Fırat'ın Gazabı,Son Dakika, güncel, spor, eğitim, magazin, Türkiye, Kürdistan, Kürtler, Barzani, Futbol, Basketbol, Dersler, Film, Sinema, Dizi, İzlemek, İzle, Peşmerge, PKK, YPG, KDP, PYD, YNK, Goran, AKP, DAEŞ, IŞİD, DAİŞ, Terör, Çatışma, Savaş gibi konular Zernews'te yayınlanıyor.

Diller, Kürt ve Kürtler, dil, kültür, sanat, Kürt dili, Kürt Kültürü, Kürt edebiyatı'nın yanı sıra Erbil, Duhok, Süleymaniye, Diyarbakır, Mahabad, Qamişlo, Rojava, Kuzey, Güney, Rojava, Batı, Doğu, Rojhilat Kürdistanı haberleri ve makaleler, yazılar ZERnews web sitesi'nde yayınlanıyor.

Nerinaazad, ANF, ANHA, Kurdnewshaber, Rudaw, K24, Kurdistan24, Bashaber, Bas-Haber, Basnews, CNN, NTV, Rojnews, Nuçe TV, Mednuçe, Denge TV, ZER TV, Zer, Azernews, War TV, Warmedia, Waar, TV, Canlı Yayın, Video ile ilgili konular ZERnews'te.

Beluc, Beluclar, Belucistan, Pakistan, Hindistan, Afganistan, Ortadoğu, Batı, Avrupa, Amerika, ABD, Asya, Afrika, Filistin, İsrail, Suriye, İran, haberlerini okumak için bizi takip edin.

Teknoloji, telefon, bilgisayar, kulaklık, dijital dünya, Facebook, Twitter, Google+ , Insragram ile bizi takip edebilirsiniz.