Ads[no]

Ads[no]

17 Şubat 2017

DSG'nin Rakka Operasyonu sürüyor; 3. cephe devreye girdi!

IŞİD'in kalesi olarak bilinen Rakka'ya yönelik Demokratik Suriye Güçleri'nin (DSG) yürüttüğü Fırat’ın Gazabı Hamlesi’nin 2 cephe ile başlatılan 3. aşamasında, 3. cephenin de devreye girdiği bildirildi.


Rakka’nın IŞİD’den kurtarılmasına yönelik başlatılan Fırat’ın Gazabı Hamlesi’nin 2 cephe halinde başlatılan 3. aşamasında, 3. cephenin de devreye girdi.

YPG'nin başat rol aldığı Demokratik Suriye Güçleri’nin (DSG) başlattığı Fırat’ın Gazabı Hamlesi’nin 3. aşaması sürüyor.

4 Şubat’ta 2 koldan başlatılan 3. aşamaya, Mekmen’den yola çıkan 3. kol da dahil oldu. 5 km ilerleyiş kaydeden 3. kolun, Siyad ve Hessen Zeyt köylerini, yaşanan yoğun çatışmaların ardından IŞİD’den aldığı bildirildi.


Köyün alınmasının ardından tarama faaliyetleri yürütülürken, IŞİD’e ait mayınların etkisiz hale getirildiği belirtildi.

"165 Rakkalı Eğitimi Tamamladı"

Öte yandan devam eden operasyonlarda Rakkalı 165 savaşçının daha eğitimlerini alarak katıldığı belirtiliyor. Kobane’de eğitim gören savaşçıların, bir ay süren eğitimlerini tamamlamasının ardından operasyona katıldı.


DSG'nin Rakka Operasyonu sürüyor; 3. cephe devreye girdi! Reviewed by ZEReditor II on 17.2.17 Rating: 5 IŞİD'in kalesi olarak bilinen Rakka'ya yönelik Demokratik Suriye Güçleri'nin (DSG) yü...

Hiç yorum yok:

8 yorumlama seçiminden birini seçerek yorum yapabilirsiniz. En kolayı; YORUMLAMA BİÇİMİ'nden ADI / URL seçimine tıklayın. AD bölümüne sizi ifade eden bir ad yazın URL bölümünü boş bırakabilirsiniz, veya sosyal medya hesabınızın adresini yazabilirsiniz. YORUM YAZIN ÇÜNKÜ DÜŞÜNCELERİNİZ BİZİM İÇİN ÖNEMLİDİR, OKUYUCULAR HABER OKURKEN FARKLI GÖRÜŞLERİ DE MERAK EDİYOR.

Ads[no]

Haberler, Musul Operasyonu, Musul, Rakka Operasyonu, Rakka, Fırat Kalkanı, Operasyon, Fırat'ın Gazabı,Son Dakika, güncel, spor, eğitim, magazin, Türkiye, Kürdistan, Kürtler, Barzani, Futbol, Basketbol, Dersler, Film, Sinema, Dizi, İzlemek, İzle, Peşmerge, PKK, YPG, KDP, PYD, YNK, Goran, AKP, DAEŞ, IŞİD, DAİŞ, Terör, Çatışma, Savaş gibi konular Zernews'te yayınlanıyor.

Diller, Kürt ve Kürtler, dil, kültür, sanat, Kürt dili, Kürt Kültürü, Kürt edebiyatı'nın yanı sıra Erbil, Duhok, Süleymaniye, Diyarbakır, Mahabad, Qamişlo, Rojava, Kuzey, Güney, Rojava, Batı, Doğu, Rojhilat Kürdistanı haberleri ve makaleler, yazılar ZERnews web sitesi'nde yayınlanıyor.

Nerinaazad, ANF, ANHA, Kurdnewshaber, Rudaw, K24, Kurdistan24, Bashaber, Bas-Haber, Basnews, CNN, NTV, Rojnews, Nuçe TV, Mednuçe, Denge TV, ZER TV, Zer, Azernews, War TV, Warmedia, Waar, TV, Canlı Yayın, Video ile ilgili konular ZERnews'te.

Beluc, Beluclar, Belucistan, Pakistan, Hindistan, Afganistan, Ortadoğu, Batı, Avrupa, Amerika, ABD, Asya, Afrika, Filistin, İsrail, Suriye, İran, haberlerini okumak için bizi takip edin.

Teknoloji, telefon, bilgisayar, kulaklık, dijital dünya, Facebook, Twitter, Google+ , Insragram ile bizi takip edebilirsiniz.