DSG'den 'daha fazla destek' açıklaması

Demokratik Suriye Güçleri yetkilileri, ABD'nin kendilerine mühimmat desteğinde bulunduğunu doğrularken, daha fazla destek almayı umduklarını söyledi.


Demokratik Suriye Güçleri (DSG) sözcüsü Talal Silo, "ABD yakın zamanda bize 10 zırhlı personel taşıma aracı sağladı. Obama yönetimi döneminde neredeyse hiçbir askeri destek almadık. Oysa Trump yönetimi bize yakın gelecekte daha fazla askeri ekipman ve silah sağlayacağı sözünü verdi. Bu destek bize Rakka'yı IŞİD'den özgürleştirme operasyonu kapsamında veriliyor" dedi.

Dış ilişkilerden sorumlu Abdülaziz Yunus, ABD'nin DSG'ye mühimmat desteğinde bulunduğunu doğruladı. Yunus "ABD'li yetkililer hem basın karşısında hem de toplantılarda bize yardım etmeyi sürdüreceklerini duyurdular. Terörizmle mücadelede ABD ile işbirliğini sürdüreceğiz" değerlendirmelerinde bulundu.

Demokratik Suriye Meclisi Eş Başkanı İlham Ahmed ise yaptığı açıklamada "ABD yeni yönetiminin teröristlerle mücadelede desteğini sürdürmesini umuyoruz. Tam da bu mücadele Suriye'ye istikrar ve barışı geri getirecek" dedi.
ANASAYFA ve İLGİLİ HABERLER için BURAYI tıklayın

CEPHELER'deki

Gelişmeler

BAĞIMSIZLIK

Süreci

ROJAVA

Haberleri

BARZANİ

Kürdistan

TARİH

Bilinci

ANALİZLER

Ortadoğu

BİLGİ

Kültürel

BİLİM

+Teknoloji

GÖRÜŞ

Yazarlar

Ezidiler

ve Şengal

ANASAYFA

Bütün Haberler