Ads[no]

Ads[no]

4 Şubat 2017

DSG'den 'daha fazla destek' açıklaması

Demokratik Suriye Güçleri yetkilileri, ABD'nin kendilerine mühimmat desteğinde bulunduğunu doğrularken, daha fazla destek almayı umduklarını söyledi.


Demokratik Suriye Güçleri (DSG) sözcüsü Talal Silo, "ABD yakın zamanda bize 10 zırhlı personel taşıma aracı sağladı. Obama yönetimi döneminde neredeyse hiçbir askeri destek almadık. Oysa Trump yönetimi bize yakın gelecekte daha fazla askeri ekipman ve silah sağlayacağı sözünü verdi. Bu destek bize Rakka'yı IŞİD'den özgürleştirme operasyonu kapsamında veriliyor" dedi.

Dış ilişkilerden sorumlu Abdülaziz Yunus, ABD'nin DSG'ye mühimmat desteğinde bulunduğunu doğruladı. Yunus "ABD'li yetkililer hem basın karşısında hem de toplantılarda bize yardım etmeyi sürdüreceklerini duyurdular. Terörizmle mücadelede ABD ile işbirliğini sürdüreceğiz" değerlendirmelerinde bulundu.

Demokratik Suriye Meclisi Eş Başkanı İlham Ahmed ise yaptığı açıklamada "ABD yeni yönetiminin teröristlerle mücadelede desteğini sürdürmesini umuyoruz. Tam da bu mücadele Suriye'ye istikrar ve barışı geri getirecek" dedi.
DSG'den 'daha fazla destek' açıklaması Reviewed by ZEReditor II on 4.2.17 Rating: 5 Demokratik Suriye Güçleri yetkilileri, ABD'nin kendilerine mühimmat desteğinde bulunduğunu doğrularken, daha fazla destek almayı umdu...

Hiç yorum yok:

8 yorumlama seçiminden birini seçerek yorum yapabilirsiniz. En kolayı; YORUMLAMA BİÇİMİ'nden ADI / URL seçimine tıklayın. AD bölümüne sizi ifade eden bir ad yazın URL bölümünü boş bırakabilirsiniz, veya sosyal medya hesabınızın adresini yazabilirsiniz. YORUM YAZIN ÇÜNKÜ DÜŞÜNCELERİNİZ BİZİM İÇİN ÖNEMLİDİR, OKUYUCULAR HABER OKURKEN FARKLI GÖRÜŞLERİ DE MERAK EDİYOR.

Ads[no]

Haberler, Musul Operasyonu, Musul, Rakka Operasyonu, Rakka, Fırat Kalkanı, Operasyon, Fırat'ın Gazabı,Son Dakika, güncel, spor, eğitim, magazin, Türkiye, Kürdistan, Kürtler, Barzani, Futbol, Basketbol, Dersler, Film, Sinema, Dizi, İzlemek, İzle, Peşmerge, PKK, YPG, KDP, PYD, YNK, Goran, AKP, DAEŞ, IŞİD, DAİŞ, Terör, Çatışma, Savaş gibi konular Zernews'te yayınlanıyor.

Diller, Kürt ve Kürtler, dil, kültür, sanat, Kürt dili, Kürt Kültürü, Kürt edebiyatı'nın yanı sıra Erbil, Duhok, Süleymaniye, Diyarbakır, Mahabad, Qamişlo, Rojava, Kuzey, Güney, Rojava, Batı, Doğu, Rojhilat Kürdistanı haberleri ve makaleler, yazılar ZERnews web sitesi'nde yayınlanıyor.

Nerinaazad, ANF, ANHA, Kurdnewshaber, Rudaw, K24, Kurdistan24, Bashaber, Bas-Haber, Basnews, CNN, NTV, Rojnews, Nuçe TV, Mednuçe, Denge TV, ZER TV, Zer, Azernews, War TV, Warmedia, Waar, TV, Canlı Yayın, Video ile ilgili konular ZERnews'te.

Beluc, Beluclar, Belucistan, Pakistan, Hindistan, Afganistan, Ortadoğu, Batı, Avrupa, Amerika, ABD, Asya, Afrika, Filistin, İsrail, Suriye, İran, haberlerini okumak için bizi takip edin.

Teknoloji, telefon, bilgisayar, kulaklık, dijital dünya, Facebook, Twitter, Google+ , Insragram ile bizi takip edebilirsiniz.