Donald Trump'a KDP-İ'den destek geldi

Doğu Kürdistanlı Kürt siyasi parti liderleri, ABD Başkanı Donald Trump'ın İran Devrim Muhafızları Ordusu'nu 'terörist grup' ilan etme girişimlerini destekliyor.


Doğu Kürdistanlı (İran Kürdistanı) Kürt siyasi parti liderleri, ABD Başkanı Donald Trump'ın İran Devrim Muhafızları Ordusu'nu 'terörist grup' ilan etme girişimini memnuniyetle karşıladığı belirtildi.

KDP-İ temsilcisi Aso Saleh "Humeyni Devrim Muhafızları Ordusu’nu yarattıktan sonra bu güçler derhal bizim insanlarımızı öldürmeye başladı" açıklamasında bulundu.

Tüm Kürtlerin, İran Devrim Muhafızları Ordusu'nun terör örgütlerini destekleyerek ve sivilleri öldürerek, temel insan haklarını ihlal ettiğini söyleyen Saleh, "Doğrudan ya da dolaylı olarak yüzlerce terörist saldırıdan sorumlular, yalnızca Dr. Kasımlo ya da Dr. Şarafkandi gibi rejim muhaliflerine karşı değil, başka ülkelerde de sorumlular. Bizce bu doğru bir karardır ve biz bunu destekliyoruz. IŞİD'den Devrim Muhafızları Ordusu'na her çeşit terörizmin durdurulması bu dönemde hepimize düşen bir sorumluluk" değerlendirmesinde bulundu.
ANASAYFA ve İLGİLİ HABERLER için BURAYI tıklayın

CEPHELER'deki

Gelişmeler

BAĞIMSIZLIK

Süreci

ROJAVA

Haberleri

BARZANİ

Kürdistan

TARİH

Bilinci

ANALİZLER

Ortadoğu

BİLGİ

Kültürel

BİLİM

+Teknoloji

GÖRÜŞ

Yazarlar

Ezidiler

ve Şengal

ANASAYFA

Bütün Haberler