Ads[no]

Ads[no]

12 Şubat 2017

Donald Trump'a KDP-İ'den destek geldi

Doğu Kürdistanlı Kürt siyasi parti liderleri, ABD Başkanı Donald Trump'ın İran Devrim Muhafızları Ordusu'nu 'terörist grup' ilan etme girişimlerini destekliyor.


Doğu Kürdistanlı (İran Kürdistanı) Kürt siyasi parti liderleri, ABD Başkanı Donald Trump'ın İran Devrim Muhafızları Ordusu'nu 'terörist grup' ilan etme girişimini memnuniyetle karşıladığı belirtildi.

KDP-İ temsilcisi Aso Saleh "Humeyni Devrim Muhafızları Ordusu’nu yarattıktan sonra bu güçler derhal bizim insanlarımızı öldürmeye başladı" açıklamasında bulundu.

Tüm Kürtlerin, İran Devrim Muhafızları Ordusu'nun terör örgütlerini destekleyerek ve sivilleri öldürerek, temel insan haklarını ihlal ettiğini söyleyen Saleh, "Doğrudan ya da dolaylı olarak yüzlerce terörist saldırıdan sorumlular, yalnızca Dr. Kasımlo ya da Dr. Şarafkandi gibi rejim muhaliflerine karşı değil, başka ülkelerde de sorumlular. Bizce bu doğru bir karardır ve biz bunu destekliyoruz. IŞİD'den Devrim Muhafızları Ordusu'na her çeşit terörizmin durdurulması bu dönemde hepimize düşen bir sorumluluk" değerlendirmesinde bulundu.
Donald Trump'a KDP-İ'den destek geldi Reviewed by ZEReditor II on 12.2.17 Rating: 5 Doğu Kürdistanlı Kürt siyasi parti liderleri, ABD Başkanı Donald Trump'ın İran Devrim Muhafız...

2 yorum:

 1. KDP’nin borcu 22 milyar doları aşmış durumda. Elektrik arzı 2005 seviyesine gerilerken özel jeneratörlerin bulunmadığı bölgeler günde yaklaşık dört saat elektrik alabiliyor. Binlerce genç insan bölgeden göç etmeye devam ediyor.

  Bir zamanlar büyük ilgi gören Kürt enerji sektörünün altı siyasi ve yasal açıdan oyuluyor. KDP Ceyhan’a günlük yaklaşık 600 bin varil petrol ihraç etse de bu ihracatla ilgili anlaşmazlıklar sürüyor, Türkiye’ye bağımlılık devam ediyor ve petrol büyük ölçüde Kürdistan Bölgesi’nden değil, hâlen ihtilaflı bir bölge olan Kerkük’ten sağlanıyor.

  Uluslararası petrol şirketleri Kürdistan Bölgesi’ndeki 19 petrol sahasını terk etmiş durumda. Bunların içinde sahip olduğu altı sahanın üçünden çekilen ExxonMobil de var.

  Tüm bunlar, Kürdistan Bölgesel Yönetimi’nin (KDP) 2011’den beri sağladığı çoğu kazanımı tersine çevirmekle kalmıyor, Kürdistan Bölgesi’nde mali çöküş ve iç çatışma riskini artırıyor.

  YanıtlaSil
 2. Kurdistanda zerre kadar düzen yok.
  Ortada parti diye birşeyde yok.
  Malesef başta bakur olmak üzere Her Dört parçada Namusuzluğun adı Siyaset olmuş.
  Her çeşit Xiyanet ve Çetecilik Siyaset maskesi altına alınmış.
  Kurdlere milli ve Halkı temsil edecek bir yeni yapı lazım.
  İçerden halkı birleştirecek bir Yapı oluşma imkanı çok zor.
  Dışardanda gerçekden destekde yok.
  Kimse Kurdlerin birşey olmasını isteyen yok.

  YanıtlaSil

8 yorumlama seçiminden birini seçerek yorum yapabilirsiniz. En kolayı; YORUMLAMA BİÇİMİ'nden ADI / URL seçimine tıklayın. AD bölümüne sizi ifade eden bir ad yazın URL bölümünü boş bırakabilirsiniz, veya sosyal medya hesabınızın adresini yazabilirsiniz. YORUM YAZIN ÇÜNKÜ DÜŞÜNCELERİNİZ BİZİM İÇİN ÖNEMLİDİR, OKUYUCULAR HABER OKURKEN FARKLI GÖRÜŞLERİ DE MERAK EDİYOR.

Ads[no]

Haberler, Musul Operasyonu, Musul, Rakka Operasyonu, Rakka, Fırat Kalkanı, Operasyon, Fırat'ın Gazabı,Son Dakika, güncel, spor, eğitim, magazin, Türkiye, Kürdistan, Kürtler, Barzani, Futbol, Basketbol, Dersler, Film, Sinema, Dizi, İzlemek, İzle, Peşmerge, PKK, YPG, KDP, PYD, YNK, Goran, AKP, DAEŞ, IŞİD, DAİŞ, Terör, Çatışma, Savaş gibi konular Zernews'te yayınlanıyor.

Diller, Kürt ve Kürtler, dil, kültür, sanat, Kürt dili, Kürt Kültürü, Kürt edebiyatı'nın yanı sıra Erbil, Duhok, Süleymaniye, Diyarbakır, Mahabad, Qamişlo, Rojava, Kuzey, Güney, Rojava, Batı, Doğu, Rojhilat Kürdistanı haberleri ve makaleler, yazılar ZERnews web sitesi'nde yayınlanıyor.

Nerinaazad, ANF, ANHA, Kurdnewshaber, Rudaw, K24, Kurdistan24, Bashaber, Bas-Haber, Basnews, CNN, NTV, Rojnews, Nuçe TV, Mednuçe, Denge TV, ZER TV, Zer, Azernews, War TV, Warmedia, Waar, TV, Canlı Yayın, Video ile ilgili konular ZERnews'te.

Beluc, Beluclar, Belucistan, Pakistan, Hindistan, Afganistan, Ortadoğu, Batı, Avrupa, Amerika, ABD, Asya, Afrika, Filistin, İsrail, Suriye, İran, haberlerini okumak için bizi takip edin.

Teknoloji, telefon, bilgisayar, kulaklık, dijital dünya, Facebook, Twitter, Google+ , Insragram ile bizi takip edebilirsiniz.