Ads[no]

Ads[no]

12 Şubat 2017

Referandum - Bahçeli'den müthiş buluş, HAYIR'cılar şokta!

MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli, partisinin referandum tavrına ilişkin partilileri bilgilendirirken, 'evet' oyunu ilginç bir sloganla destekledi.

Meşhur matematik dehasını, duygusal zekasıyla yoğuran Devlet Bahçeli müthiş bir buluşa imza attı (!)

MHP lideri Devlet BahçeliDedeman Otel'deki partililerde sohbetinde, referandum sürecinde partisinin yol haritasını anlattı.

Bahçeli, partililerle sohbeti sırasında çıkardığı bir kağıda kendi eliyle farklı bir slogan daha yazdı.
Bahçeli çizdiği notta, adından "d" ve "l" harflerini çıkartarak "Devlet İçin Evet" sloganını ortaya çıkardı.

UYARI: Aşağıdaki video belirli düzeyde matemaktik bilgisi gerektirmektedir:
Referandum - Bahçeli'den müthiş buluş, HAYIR'cılar şokta! Reviewed by ZEReditor I on 12.2.17 Rating: 5 MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli, partisinin referandum tavrına ilişkin partilileri bilgilendirir...

10 yorum:

 1. Bu site Bahçeli gibi bir faşist in reklamını burda yapıyorsa size yapılan eleştirileri hak ediyorsunuz anlamına gelir. sebebi de şu akp bugün mhp nin kuyruğu olmuştur, kdp de akp nin kuyruğu olduğuna göre akp yi aradan çıkarsan kdp direk olarak mhp nin kuyruğu konumuna düşecektir. kdp yurtseverlikten bağımsızlıktan bahsediyor ama kendi kardeşi partilere düşman gözüyle bakmaktadır. aslında parti hegomanyasının bitimi yakındır. Her ülkede kominist rusya da bile bolşevikler düştü neden çünkü parti hegomanyası vardı. kdp kendine dikkat etmeli mhp ile aynı kulvarda nasıl durur akle hayale gelmeyen ilişkiler içinde ne için petrol ve para için.

  YanıtlaSil
 2. kdp nin pkk eleştirisi vardır şunu der pkk kürtlerin chp sidir yani kemalistidir der. Farzı mahal öyle olursa şayet kdp de kürtlerin mhp si mi oluyor bu durumda. Peki sorarım gün o gün mü. Bu eleştiri 50 yıl sonra belki yapılmalı.siyasetiniz tamamiyle riyaset olmuştur. Kdp kurulduğu günden beri türk derin devletiyle ilişkisi hep olmuştur. bunun en güzel örneği Dr.şiwan(sait kırmızı toprak) örneğini okuyun anlarsınız.

  YanıtlaSil
 3. Kdp yi savunanlar akp cilerin ta kendisidir. Kdp şimdiye kadar türkiye de yaşayan kürtler için ne yaptı. Tc devletinin kürtleri katlederken veya linç ederken ne yaptı. Kürtçe kanallar gazeteler kapatılırken ne yaptı. Kürt siyasetçileri tutuklarken ne yaptı. Şimdi tüm bunlara rağmen kdp nin kürtler için olduğunu nasıl söylersiniz. Ama şu bir gerçekki kdp türkiyeden çok tırsıyor. Tc nin karşısında durmaktansa kucağında oturuyor. Yanlışsam biri bana tc ile kdp nin zıt düştüğü en ufak bi konu söylesin...

  YanıtlaSil
 4. SAyın Bozan size katılıyorum;
  Dr. Şiwan yani Sait Kırmızıtoprak ın hayatından bir kesit yazayım tarih tekerrürden ibarettir.
  Dr. Şivan'ın örgütünün güçlenmesi Türkiye devletini rahatsız ettiği gibi Mustafa Barzani'yi de rahatsız ediyor. Türkiye hükümetiyle iyi ilişkiler geliştirmek isteyen Barzani, Türkiye'de gerilla mücadelesi veren bir Kürt örgütü kurulmasını istemiyor. Önce Dr. Şivan'ın Behdinan bölgesinde kamp olarak kullandığı hastane görünümlü yeri kapatmasını ve bölgeyi terk etmesini istiyor. Barzani, ardından Sait Elçi'nin öldürülmesinden sorumlu tutarak Dr. Şivan, yoldaşları Hikmet Buluttekin ve Hasan Yıkmış'ı katlediyor. Tarihe, "İki Sait" olayı olarak geçen ve hala tam anlamıyla aydınlatılamayan bu olayla birlikte, Türkiye Kürdistan’ındaki iki Kürt örgütü de yok oluyor.

  Dr. Şivan'ın 26 Kasım 1971'de yaşamını yitirmesinden tam 42 yıl sonra, Türkiye'de Kürt özgürlük hareketinin barış sürecini başlattığı ve Türkiye'deki diğer sol-sosyalist örgütlerle işbirliği yaptığı bir dönemde, Mustafa Barzani'nin oğlu Mesut Barzani Diyarbakır'a geldi. Barzani'nin neden geldiğini ve gelişinin tarihsel bağlamını merak edenler, ipuçlarını belgeselde bulabilir. Bazı şeyler 40 yıl geçse bile değişmiyor…

  Diğer taraftan Dr. Şivan ve yoldaşları Şeyh Sait'in idam edildiği 29 Haziran 1925 tarihinden 45 yıl sonra aynı gün partilerini kuruyorlar. PKK ise Dr. Şivan'ın katledildiği gün olan 26 Kasım'ı 27 Kasım'a bağlayan gece Lice'nin Fis köyünde kuruluyor. Doktor Şivan'ın kamp kurduğu Behdinan bölgesindeyse şimdi PKK gerillalarının eğitim aldığı bir kamp bulunuyor. Bunlar birer tesadüf ya da tarihin cilvesi diyebiliriz. Hasılı bazı şeyler 88 yıl geçse de değişmiyor..


  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Dr. şiwanın tarihini okuyup irdeleyenler iyi anlamış olmalılar ki hareketin merkezini bekaa ya yapmışlardır. Kdp nin tarihten gelen güvensizliği ve kardeşini satma işini sürekli yaptığı için son çare mecbur kalmadıkça kandile geçmemişlerdir. Kandil iznini bile saddamdan aldıktan sonra yerleşmişlerdir.

   Sil
  2. Sonuç olarak gün birbirini etek altı eleştirme günü değildir. gün birlik günü olmalıdır. Her partinin hareketin eksiği yanlışı vardır. 4 Halifenin bile yanlışları oldu ki müslümanlar bu halde. tarihten ders alıp daha iyi işler yapılmalıdır. ne kdp si ne pkk si artık orta bir yol bulmalılar her iki parti de liderlik yarışını bırakmalıdır. bunları tek çatı altında toplayacak bir yapı olmalıdır.

   Sil
 5. Dikkatinizi çekerim.hala çocukça düşünenler var. Yahu bırakın artık bunları. Kdp kimin dostu olduğu önemli değil. Bağımsızlik için destek verin . Bırakın bu saçmalıklar. Bağımsızlığı istiyorsa kdp o zaman destek verin. Sevmeseniz bile.

  YanıtlaSil
 6. Çok şükür bahçeliyede kafayi yedirdik darısı diğer evetçilerin başına olsun

  YanıtlaSil
 7. kdp dışındaki kürtlerin tek korkusu ne giliyormusunuz. pkk yı tasfiye etmek. şimdiki durumda pkk ve tc savaşında barzani niye pkk ya kol çıkmıyor. başika da tc askerlerine izin verirken şengalde pkk nın neden çıkmasını istiyor. bizim tek korkumuz bu. barzani bağımsız devlet kurmadan kdp dışındaki kürtlere böyle davranıyorsa bağımsız devlet kurduğunda artık ne yapacak gerisini siz düşünün. barzani şu saatte pkk ya kol çıksın tc yi tavır alıp pkk ile kardeş olduğunu söylesin bakın bakalım kürtler birlik olıyor mu o zaman. ama şunu da unutmayın ki pkk olmadan kürtler hayatta birlik olmaz.

  YanıtlaSil
 8. kdp dışındaki kürtlerin tek korkusu ne giliyormusunuz. pkk yı tasfiye etmek. şimdiki durumda pkk ve tc savaşında barzani niye pkk ya kol çıkmıyor. başika da tc askerlerine izin verirken şengalde pkk nın neden çıkmasını istiyor. bizim tek korkumuz bu. barzani bağımsız devlet kurmadan kdp dışındaki kürtlere böyle davranıyorsa bağımsız devlet kurduğunda artık ne yapacak gerisini siz düşünün. barzani şu saatte pkk ya kol çıksın tc yi tavır alıp pkk ile kardeş olduğunu söylesin bakın bakalım kürtler birlik olıyor mu o zaman. ama şunu da unutmayın ki pkk olmadan kürtler hayatta birlik olmaz.

  YanıtlaSil

8 yorumlama seçiminden birini seçerek yorum yapabilirsiniz. En kolayı; YORUMLAMA BİÇİMİ'nden ADI / URL seçimine tıklayın. AD bölümüne sizi ifade eden bir ad yazın URL bölümünü boş bırakabilirsiniz, veya sosyal medya hesabınızın adresini yazabilirsiniz. YORUM YAZIN ÇÜNKÜ DÜŞÜNCELERİNİZ BİZİM İÇİN ÖNEMLİDİR, OKUYUCULAR HABER OKURKEN FARKLI GÖRÜŞLERİ DE MERAK EDİYOR.

Ads[no]

Haberler, Musul Operasyonu, Musul, Rakka Operasyonu, Rakka, Fırat Kalkanı, Operasyon, Fırat'ın Gazabı,Son Dakika, güncel, spor, eğitim, magazin, Türkiye, Kürdistan, Kürtler, Barzani, Futbol, Basketbol, Dersler, Film, Sinema, Dizi, İzlemek, İzle, Peşmerge, PKK, YPG, KDP, PYD, YNK, Goran, AKP, DAEŞ, IŞİD, DAİŞ, Terör, Çatışma, Savaş gibi konular Zernews'te yayınlanıyor.

Diller, Kürt ve Kürtler, dil, kültür, sanat, Kürt dili, Kürt Kültürü, Kürt edebiyatı'nın yanı sıra Erbil, Duhok, Süleymaniye, Diyarbakır, Mahabad, Qamişlo, Rojava, Kuzey, Güney, Rojava, Batı, Doğu, Rojhilat Kürdistanı haberleri ve makaleler, yazılar ZERnews web sitesi'nde yayınlanıyor.

Nerinaazad, ANF, ANHA, Kurdnewshaber, Rudaw, K24, Kurdistan24, Bashaber, Bas-Haber, Basnews, CNN, NTV, Rojnews, Nuçe TV, Mednuçe, Denge TV, ZER TV, Zer, Azernews, War TV, Warmedia, Waar, TV, Canlı Yayın, Video ile ilgili konular ZERnews'te.

Beluc, Beluclar, Belucistan, Pakistan, Hindistan, Afganistan, Ortadoğu, Batı, Avrupa, Amerika, ABD, Asya, Afrika, Filistin, İsrail, Suriye, İran, haberlerini okumak için bizi takip edin.

Teknoloji, telefon, bilgisayar, kulaklık, dijital dünya, Facebook, Twitter, Google+ , Insragram ile bizi takip edebilirsiniz.