Ads[no]

Ads[no]

5 Şubat 2017

CIA eski Danışmanı Barkey: Türkiye ile ABD arasındaki sorun YPG'ymiş gibi gözükse de...

CIA'in eski danışmanlarından Henri Barkey, "Ordu ile ilişiği kesilen 100'den fazla amiral ve general var. Bu yönetim kadrosunun yüzde 46'sına denk geliyor. Atılan bu kişiler Amerika'ya yakın ve NATO'ya inanan komutanlardı" açıklamasında bulundu.


Sputnik'te yer alan ve Amerika'nın Sesi'ne dayandırılan habere göre, eski CIA Danışmanı Henri Barkey, Washington'daki Partilerüstü Politika Merkezi'nde Türkiye, Rusya ve Suriye konulu bir panelde önemli açıklamalarda bulundu. "Suriye'de Türkiye ve Rusya ortak mı düşman mı?" başlıklı panelde bölgeye ilişkin gelişmeler değerlendirildi.

Woodrow Wilson Merkezi Ortadoğu Program Direktörü Henri Barkey Türkiye ve ABD ilişkilerine, Suriye özelinde bazı tespitlerde bulundu.

Henri Barkey, Suriye'de Türkiye'nin önceliğinin artık Beşar Esad'ın gitmesi olmadığını Türkiye'nin YPG'nin zayıflatılması konusuna odaklandığına vurgu yaptı.

"Türkiye İle NATO Arasındaki Asıl Sorun…"

YPG konusunda ABD ile Türkiye'nin ters düştüğünü, bu sebeple Türkiye'nin Rusya'ya yakınlaştığını iddia eden Barkey, "Türkiye'nin şu aşamada NATO'dan ayrılmasını mümkün görmüyorum" dedi.

Barkey, Türkiye ile NATO arasında Suriye'deki operasyonlar yüzünden gerginlik olduğunu ama kendisine göre asıl sorunun bu olmadığını söyledi.

Barkey'e göre Türkiye ile NATO arasındaki asıl sorun; 15 Temmuz darbe girişiminin ardından 100'den fazla generalin Türk ordusundan atılması.

"ABD'ye Yakın Komutanlardı…"

Henri Barkey "Ordu ile ilişiği kesilen 100'den fazla amiral ve general var ve bu yönetim kadrosunun yüzde 46'sına denk geliyor. Atılan bu kişiler Amerika'ya yakın ve NATO'ya inanan komutanlardı. Ancak yerlerine gelenlerin daha milliyetçi bir tavır içerisinde olduklarını görüyoruz. Bu Türkiye ile NATO ilişkileri açısından tehlikeli bir durum" açıklamasında bulundu.
CIA eski Danışmanı Barkey: Türkiye ile ABD arasındaki sorun YPG'ymiş gibi gözükse de... Reviewed by ZEReditor II on 5.2.17 Rating: 5 CIA'in eski danışmanlarından Henri Barkey, "Ordu ile ilişiği kesilen 100'den fazla amiral ve general var. Bu yönetim kadrosu...

Hiç yorum yok:

8 yorumlama seçiminden birini seçerek yorum yapabilirsiniz. En kolayı; YORUMLAMA BİÇİMİ'nden ADI / URL seçimine tıklayın. AD bölümüne sizi ifade eden bir ad yazın URL bölümünü boş bırakabilirsiniz, veya sosyal medya hesabınızın adresini yazabilirsiniz. YORUM YAZIN ÇÜNKÜ DÜŞÜNCELERİNİZ BİZİM İÇİN ÖNEMLİDİR, OKUYUCULAR HABER OKURKEN FARKLI GÖRÜŞLERİ DE MERAK EDİYOR.

Ads[no]

Haberler, Musul Operasyonu, Musul, Rakka Operasyonu, Rakka, Fırat Kalkanı, Operasyon, Fırat'ın Gazabı,Son Dakika, güncel, spor, eğitim, magazin, Türkiye, Kürdistan, Kürtler, Barzani, Futbol, Basketbol, Dersler, Film, Sinema, Dizi, İzlemek, İzle, Peşmerge, PKK, YPG, KDP, PYD, YNK, Goran, AKP, DAEŞ, IŞİD, DAİŞ, Terör, Çatışma, Savaş gibi konular Zernews'te yayınlanıyor.

Diller, Kürt ve Kürtler, dil, kültür, sanat, Kürt dili, Kürt Kültürü, Kürt edebiyatı'nın yanı sıra Erbil, Duhok, Süleymaniye, Diyarbakır, Mahabad, Qamişlo, Rojava, Kuzey, Güney, Rojava, Batı, Doğu, Rojhilat Kürdistanı haberleri ve makaleler, yazılar ZERnews web sitesi'nde yayınlanıyor.

Nerinaazad, ANF, ANHA, Kurdnewshaber, Rudaw, K24, Kurdistan24, Bashaber, Bas-Haber, Basnews, CNN, NTV, Rojnews, Nuçe TV, Mednuçe, Denge TV, ZER TV, Zer, Azernews, War TV, Warmedia, Waar, TV, Canlı Yayın, Video ile ilgili konular ZERnews'te.

Beluc, Beluclar, Belucistan, Pakistan, Hindistan, Afganistan, Ortadoğu, Batı, Avrupa, Amerika, ABD, Asya, Afrika, Filistin, İsrail, Suriye, İran, haberlerini okumak için bizi takip edin.

Teknoloji, telefon, bilgisayar, kulaklık, dijital dünya, Facebook, Twitter, Google+ , Insragram ile bizi takip edebilirsiniz.