Ads[no]

Ads[no]

14 Şubat 2017

Cenevre’de Kürt tarafını temsil edecek 3 isim!

Cenevre’de 4.'sü düzenlenecek olan Suriye görüşmelerine Suriye muhalefeti içinde Suriye Kürt Ulusal Kongresi (ENKS) adına katılacak isimler belli olurken, Türkiye'nin diplomatik baskıları sebebiyle PYD'nin yine katılamayacağı belirtildi.


KDP.info’ya konuşan ENKS yöneticilerinden Kawa Azizi, Cenevre’deki görüşmelere ENKS adına Fuad Eliko, Ebdulhekim Beşar ve Hewas Egit’in katılacağını açıkladı.

Azizi, Cenevre’deki Suriye görüşmelerinin Birleşmiş Milletler (BM) Suriye Özel Temsilcisi Staffan de Mistura aracılığında başlayacağını söyledi.

Cenevre-3 ile Cenevre-4 arasında ara zirve kapsamında değerlendirilen İran, Rusya ve Türkiye gözetiminde silahlı muhalif grupların katıldığı Astana’daki görüşmelerde taraflar, Suriye’de daha önce başlatılan ateşkesin kalıcı hale getirilmesine yoğunlaşmıştı.

Bu görüşmelerde de PYD davet edilmezken, ENKS ise Suriye muhalefeti çatısı altında katılmıştı.

Cenevre-4 görüşmelerine de PYD’nin Türkiye’nin karşı çıkışından dolayı katılması beklenmiyor.
Cenevre’de Kürt tarafını temsil edecek 3 isim! Reviewed by ZEReditor II on 14.2.17 Rating: 5 Cenevre’de 4.'sü düzenlenecek olan Suriye görüşmelerine Suriye muhalefeti içinde Suriye Kürt Ulusal Kongresi (ENKS) adına katılacak i...

9 yorum:

 1. Siyasi Qunekler Birliği (ENKS) asla bir Kürdü temsil edemez. Kendi namusunu bu türk ve arap uşaklarına teslim etmek isteyen barzanici soytarıları temsil edebilirler sıkıntı yok. Zira onlarda namus kavramı yok...

  YanıtlaSil
 2. Sen tut bu ülkenin işgal altındaki bir parçasında devrim mücadelesi başlat, yüzbinleri arkana al, halkın %95 inden fazlası sana katılıp destek versin, çocuklarını o savaşta cangori yapsınlar, gün be gün dirensinler, yoksunluk içinde yaşasınlar. Güvenlik vb birçok sorunları olsun. Kadın çoluk çocuk demeden hepsi bedel ödesin, Siyasi Qunekler Birliği (ENKS) bunların hiçbirnin ama hiçbirinin içinde yer almasın. Fakat yine de alçakla bir biçimde kalksın işidin nusranın tc nin içinde yer aldığı bloğun içinde bir köpek olarak sadece izleyici bir köpek 9olarak gidip cenevrede ben kürtleri temsil ediyorum desin. Hasstir lan pezevenk. Sen ancak barzaniyi temsil edersin. Siz kim kürtlük kim. namussuz şerefsizler.

  YanıtlaSil
 3. kdp bağımsızlık istiyor güya, pyd özerklik istiyor şuan erdoğan kalkıp kdp yi destekliyor size soruyorum siyasi fahişe kdp bu bir çelişki değil mi. sizde şeref olsaydı böyle itlik yapmazdınız. başınız sıkıştığında hpg nasıl yardıma geldi sorarım size sizin cevabınız peşmerge 150 kişi kobaniye geldi diyeceksiniz gelmenizle gitmeniz bir oldu. yoldada kaç kişi kaçtı. bunu gören abd dedi lan bunlar ne adi adamlar en iyisi biz pyd yi tutalım erkek gibi savaşıyorlar. sözüm bütün peşmergeye değil içlerindeki yozlaşmış olan sözde peşmergelere. kdp yi,pkk yi siyasi olarak eleştirebilir herkes yapıcı eleştiri olmak şartıyla. ancak nedense ha kdp ha arap kültürü çok farklı değil.

  YanıtlaSil
 4. Berwari berzani ve onu destekleyenler senin anan avradını sikmişler ondan sende pkk/pyd gibi laf atarsin. Daha bugün yine abd senin savunduğun pkk ve pyd iranla hareket ettiği gerekcesiyle derhal sengalden çıkmalı diyor , ve zaten ilerde suriyede de siker pyd yi, ve onun yerine enks yi tercih edecek.

  YanıtlaSil
 5. bu enks denilen tamamen işbirlikçi düjmanla içli dışlı olan bir gücün kürtleri temsil etmesi düşünülemez.barzaninin bağımsızlık çıkışıda var olan krizizin üstünü örtmekten başka birşey deyildir.barzani öncelikle kürtlerin en azılı düjmanı olan türk sömürgeciliğini kürdistandan bi çıkarsın.kanimasi batuva bamernideki düjmanı bi çıkartsın ondan sonra bağımsızlıktan bahsetsin.bide şuanda kendisi meşru deyildir ama koltuğa yapışmış demeki daha duymamış avrup bankalarındaki 80 milyar dolar yetmiyormuş.mesrurrun kumar oynamak ihtiyacını kalıcılaştırmak için daha çok paraya ihtiyac var.zaten tek düşüncesi ailesi aşireti başka bir stratejisi yoktur.

  YanıtlaSil
 6. Sizde hiç utanma Yok böyle kızkıştırıcı haber yapmaya elinizde gelirse saz çalıp oynarsınız utanın biraz insan olan kardeşlerim Kürdistan uğruna o kadar şehit verdi onlar yoksa bizde yokuz der siz rojava Kürdistan'ı için ne yaptınız da siz katılıyorsunuz yada daha açık konuşalım Erdoğan yalakalık yaptığınız için katılmış olabilirmisiniz

  YanıtlaSil
 7. Bu yorumlari yazanlar provakatordur. Kurtleri birbirine dusurme amaclidir. Kurtler bu oyunlara gelmemeli. Her kurt liderin, orgutun kazanci butun kurtlerin kazancidir. Te zanin dijmini kurdan zefin....

  YanıtlaSil
 8. Kürd halkı nice nemrutları yenmiştir bu bu çakkallara asla buyun eğemiyecek mesele süriyenın ve süriyenın kürdleridir
  Kimin katılıp katılmayacağı bu decalamı kalmış asla bizleri zabt etmeyecek bu pontosun evladları

  YanıtlaSil
 9. allahım hep mi biz.neden bu iş böyle kürtler bu kaderi ne zaman değiştirecek hertaraf ihanet hertaraf kahpelik.enks o toplantıda ne konuşacak çok merak ediyorum.enks ne konuşacak nasıl konuşacak iki kelimesi varmı bir araya getirmek için.enks; aile şirketini iyi yöneten abinin ayağını kaydırmak için karısının lafıyla şirketi batağa çeken kardeş rolüne soyunmuş...

  YanıtlaSil

8 yorumlama seçiminden birini seçerek yorum yapabilirsiniz. En kolayı; YORUMLAMA BİÇİMİ'nden ADI / URL seçimine tıklayın. AD bölümüne sizi ifade eden bir ad yazın URL bölümünü boş bırakabilirsiniz, veya sosyal medya hesabınızın adresini yazabilirsiniz. YORUM YAZIN ÇÜNKÜ DÜŞÜNCELERİNİZ BİZİM İÇİN ÖNEMLİDİR, OKUYUCULAR HABER OKURKEN FARKLI GÖRÜŞLERİ DE MERAK EDİYOR.

Ads[no]

Haberler, Musul Operasyonu, Musul, Rakka Operasyonu, Rakka, Fırat Kalkanı, Operasyon, Fırat'ın Gazabı,Son Dakika, güncel, spor, eğitim, magazin, Türkiye, Kürdistan, Kürtler, Barzani, Futbol, Basketbol, Dersler, Film, Sinema, Dizi, İzlemek, İzle, Peşmerge, PKK, YPG, KDP, PYD, YNK, Goran, AKP, DAEŞ, IŞİD, DAİŞ, Terör, Çatışma, Savaş gibi konular Zernews'te yayınlanıyor.

Diller, Kürt ve Kürtler, dil, kültür, sanat, Kürt dili, Kürt Kültürü, Kürt edebiyatı'nın yanı sıra Erbil, Duhok, Süleymaniye, Diyarbakır, Mahabad, Qamişlo, Rojava, Kuzey, Güney, Rojava, Batı, Doğu, Rojhilat Kürdistanı haberleri ve makaleler, yazılar ZERnews web sitesi'nde yayınlanıyor.

Nerinaazad, ANF, ANHA, Kurdnewshaber, Rudaw, K24, Kurdistan24, Bashaber, Bas-Haber, Basnews, CNN, NTV, Rojnews, Nuçe TV, Mednuçe, Denge TV, ZER TV, Zer, Azernews, War TV, Warmedia, Waar, TV, Canlı Yayın, Video ile ilgili konular ZERnews'te.

Beluc, Beluclar, Belucistan, Pakistan, Hindistan, Afganistan, Ortadoğu, Batı, Avrupa, Amerika, ABD, Asya, Afrika, Filistin, İsrail, Suriye, İran, haberlerini okumak için bizi takip edin.

Teknoloji, telefon, bilgisayar, kulaklık, dijital dünya, Facebook, Twitter, Google+ , Insragram ile bizi takip edebilirsiniz.