Ads[no]

Ads[no]

7 Şubat 2017

Barzani Yardım Vakfı kamplarda yardım dağıtmaya devam ediyor

Barzani Yardımlaşma Vakfı mültecilere yardım etmeye devam ediyor. Uluslararası kurumlarla çalışmalar yapan, dört parça Kürdistan'a yardımlar gönderen Barzani Yardımlaşma Vakfı bugün mülteci çocuklar için süt başta olmak üzere yardım vermeye devam etti.

Van Depremi'nde mağdur olan halka yardım götüren Barzani Yardımlaşma Vakfı tırları hafızalarda yer edinmişti.
Bugün Barzani Yardımlaşma Vakfı Beherke Kampı'nda çocukların ihtiyaçlarını karşılamak üzere yeni ihtiyaç malzemeleri dağıttı.

Barzani Yardımlaşma Vakfı ekipleri diğer kamplarda da çalışmalarına devam ediyor.

ZERnews arşivinden (12.11.2016);

Arap Vali: Hiçbir Arap ülkesi yardım etmedi! Kürdistan ve Barzani Vakfı olmasaydı çoğu ölecekti!
Bugün Kürdistan'ın başkenti Erbil'de Musul'un Arap Valisi Newfel Sultan Hamadi, Musul vilayeti encümenleri eşliğinde bir basın toplantısı düzenleyerek Kürdistan, Irak Merkezi Hükümeti, askeri yetkilileri ve son duruma ilişkin açıklamalar yaptı.

Musul Valisi Hamadi yaptığı basın açıklamasında şöyle dedi:

"Bu operasyondan sonra Musul en zengin vilayet olacak, ancak (bu savaş sürecinde) hiç bir Arap ülkesi mültecilerimize yardım etmedi! Kürdistan Bölgesi ve Barzani Yardım Vakfı tarihi bir rol oynadı. Eğer Barzani Vakfı olmasaydı kamplardaki insanlarımızın çoğunluğu ölecekti."
Musul Valisi konuşmasının devamında gelinen durum, gelecekte neler yapılması gerektiği konularından açıklamalar yaptı. / Kaynak: ZERnews.com

ZERnews arşivinden:

Barzani Vakfı mültecileri sıcak yemekle karşılıyor, tüm ihtiyaçlarını karşılıyor. (31 Temmuz 2016)

Musul Operasyonu birinci hamlesinin çevre bölgelerde başlaması ile bölgeden Arap, Kürt, Hıristiyan, Türkmen ve diğer bileşenler Kürdistan'a sığınıyor.

Özellikle Irak Şii Ordusu'nun hangi milletten olursa olsun Şii olmayan insanlara toplu katliamlar yapması Musul halkının yönünü özgür ve güvenli Kürdistan'a çeviriyor.
Irak ordusuna bağlı güçler sadece Felluce'de IŞİD zulmüneden kaçan 300 Sünni Arap'ın tümünü katletmişti. Bu katliam örnekler çok defa tekrarlandı.
Barzani vakfı ise gelen mültecileri Kürdistan sınırında hazır bekletilen sıcak yemekle karşılıyor. 

Barzani vakfı sadece önceki gün Musul'dan kaçan 2775 mülteciyi karşıladı. Sıcak yemek ve gıda yardımının yanısıra temel yaşam için gerekli olan tüm ihtiyaçları karşılandı.

Gelen mülteciler ardından Kürdistan Bölgesi tarafından hazırlanan kamplarda karşılanıyor.

Güney Kürdistan (Kürdistan Bölgesi) merkezli Barzani Vakfı özellikle Kürdistan'ın 4 parçasında insani yardımlar göndermeye devam diyor.

Kaynak: ZERnews
Barzani Yardım Vakfı kamplarda yardım dağıtmaya devam ediyor Reviewed by ZEReditor I on 7.2.17 Rating: 5 Barzani Yardımlaşma Vakfı mültecilere yardım etmeye devam ediyor. Uluslararası kurumlar la çalışmalar yapan, dört parça Kürdistan 'a ...

Hiç yorum yok:

8 yorumlama seçiminden birini seçerek yorum yapabilirsiniz. En kolayı; YORUMLAMA BİÇİMİ'nden ADI / URL seçimine tıklayın. AD bölümüne sizi ifade eden bir ad yazın URL bölümünü boş bırakabilirsiniz, veya sosyal medya hesabınızın adresini yazabilirsiniz. YORUM YAZIN ÇÜNKÜ DÜŞÜNCELERİNİZ BİZİM İÇİN ÖNEMLİDİR, OKUYUCULAR HABER OKURKEN FARKLI GÖRÜŞLERİ DE MERAK EDİYOR.

Ads[no]

Haberler, Musul Operasyonu, Musul, Rakka Operasyonu, Rakka, Fırat Kalkanı, Operasyon, Fırat'ın Gazabı,Son Dakika, güncel, spor, eğitim, magazin, Türkiye, Kürdistan, Kürtler, Barzani, Futbol, Basketbol, Dersler, Film, Sinema, Dizi, İzlemek, İzle, Peşmerge, PKK, YPG, KDP, PYD, YNK, Goran, AKP, DAEŞ, IŞİD, DAİŞ, Terör, Çatışma, Savaş gibi konular Zernews'te yayınlanıyor.

Diller, Kürt ve Kürtler, dil, kültür, sanat, Kürt dili, Kürt Kültürü, Kürt edebiyatı'nın yanı sıra Erbil, Duhok, Süleymaniye, Diyarbakır, Mahabad, Qamişlo, Rojava, Kuzey, Güney, Rojava, Batı, Doğu, Rojhilat Kürdistanı haberleri ve makaleler, yazılar ZERnews web sitesi'nde yayınlanıyor.

Nerinaazad, ANF, ANHA, Kurdnewshaber, Rudaw, K24, Kurdistan24, Bashaber, Bas-Haber, Basnews, CNN, NTV, Rojnews, Nuçe TV, Mednuçe, Denge TV, ZER TV, Zer, Azernews, War TV, Warmedia, Waar, TV, Canlı Yayın, Video ile ilgili konular ZERnews'te.

Beluc, Beluclar, Belucistan, Pakistan, Hindistan, Afganistan, Ortadoğu, Batı, Avrupa, Amerika, ABD, Asya, Afrika, Filistin, İsrail, Suriye, İran, haberlerini okumak için bizi takip edin.

Teknoloji, telefon, bilgisayar, kulaklık, dijital dünya, Facebook, Twitter, Google+ , Insragram ile bizi takip edebilirsiniz.