Barzani Vakfı, Cephe'de Ağız ve Diş Sağlığı Hizmeti Verdi

Barzani Yardım Vakfı, Hewler Diş ve Ağız Sağlığı Fakültesi ile işbirliği yaparak cephedeki Peşmergelere sağlık hizmeti verdi.

Zorlu günlerde Kürdistan'ın dört parçasında hizmet veren Barzani Yardım Vakfı, Van Depremi'nde gönderdiği yardımlarla Kuzey Kürdistan ve Türkiye'de yankı uyandırmıştı. Vakıf, Batı Kürdistan'ın (Rojava) yanı sıra Güney Kürdistan'da (Kürdistan Bölgesel Yönetimi) da hizmetlerine devam ediyor.

Dün, Hewler Diş ve Ağız Sağlığı Fakültesi uzman kadrosu ile beraber Mahmur ve Giwer cephelerinde hizmet veren Barzani Yardımlaşma Vakfı diğer cephelerde de farkı hizmetlerde bulundu.

ZERnews arşivinden (12.11.2016);

Arap Vali: Hiçbir Arap ülkesi yardım etmedi! Kürdistan ve Barzani Vakfı olmasaydı çoğu ölecekti!
Bugün Kürdistan'ın başkenti Erbil'de Musul'un Arap Valisi Newfel Sultan Hamadi, Musul vilayeti encümenleri eşliğinde bir basın toplantısı düzenleyerek Kürdistan, Irak Merkezi Hükümeti, askeri yetkilileri ve son duruma ilişkin açıklamalar yaptı.

Musul Valisi Hamadi yaptığı basın açıklamasında şöyle dedi:

"Bu operasyondan sonra Musul en zengin vilayet olacak, ancak (bu savaş sürecinde) hiç bir Arap ülkesi mültecilerimize yardım etmedi! Kürdistan Bölgesi ve Barzani Yardım Vakfı tarihi bir rol oynadı. Eğer Barzani Vakfı olmasaydı kamplardaki insanlarımızın çoğunluğu ölecekti."
Musul Valisi konuşmasının devamında gelinen durum, gelecekte neler yapılması gerektiği konularından açıklamalar yaptı. / Kaynak: ZERnews.com

ZERnews arşivinden:

Barzani Vakfı mültecileri sıcak yemekle karşılıyor, tüm ihtiyaçlarını karşılıyor. (31 Temmuz 2016)

Musul Operasyonu birinci hamlesinin çevre bölgelerde başlaması ile bölgeden Arap, Kürt, Hıristiyan, Türkmen ve diğer bileşenler Kürdistan'a sığınıyor.

Özellikle Irak Şii Ordusu'nun hangi milletten olursa olsun Şii olmayan insanlara toplu katliamlar yapması Musul halkının yönünü özgür ve güvenli Kürdistan'a çeviriyor.
Irak ordusuna bağlı güçler sadece Felluce'de IŞİD zulmüneden kaçan 300 Sünni Arap'ın tümünü katletmişti. Bu katliam örnekler çok defa tekrarlandı.
Barzani vakfı ise gelen mültecileri Kürdistan sınırında hazır bekletilen sıcak yemekle karşılıyor. 

Barzani vakfı sadece önceki gün Musul'dan kaçan 2775 mülteciyi karşıladı. Sıcak yemek ve gıda yardımının yanısıra temel yaşam için gerekli olan tüm ihtiyaçları karşılandı.

Gelen mülteciler ardından Kürdistan Bölgesi tarafından hazırlanan kamplarda karşılanıyor.

Güney Kürdistan (Kürdistan Bölgesi) merkezli Barzani Vakfı özellikle Kürdistan'ın 4 parçasında insani yardımlar göndermeye devam diyor.

Kaynak: ZERnews
ANASAYFA ve İLGİLİ HABERLER için BURAYI tıklayın

CEPHELER'deki

Gelişmeler

BAĞIMSIZLIK

Süreci

ROJAVA

Haberleri

BARZANİ

Kürdistan

TARİH

Bilinci

ANALİZLER

Ortadoğu

BİLGİ

Kültürel

BİLİM

+Teknoloji

GÖRÜŞ

Yazarlar

Ezidiler

ve Şengal

ANASAYFA

Bütün Haberler