Ads[no]

Ads[no]

8 Şubat 2017

Şii Koalisyon: Bağımsızlığı Barzani ile görüşmemiz gerekiyor

Irak Şii Ulusal Koalisyonu yönetiminden Resul Rıza yaptığı açıklamada "Bağdat ile Erbil arasındaki sorunlar çözüme kavuşturmamız gerekiyor" dedi.

Rıza açıklamasında "Kürdistan bağımsızlık meselesini de açıkça Barzani ile görüşmemiz gerekiyor" dedi.

Geçtiğimiz gün Şii Koalisyonu liderin Ömer Hekim, Irak için hazırladığı projeyi ilk olarak Başkan Mesut Barzani'ye sunmuştu.

Projeye değinen Şii yönetici Resul Rıza "Erbil'i ziyaret etmemizin sebebi siyasi sorunların çözümü için projeyi sunmamızdı." şeklinde konuştu.

Başkan Barzani'nin Kürdistan siyasetindeki önemine vurgu yapan Şii Ulusal Koalisyonu yöneticisi şu ifadeye yer verdi:

"Kürdistan'da Mesut Barzani güçlü ve etkili bir şahsiyettir, onun için Ömer Hakim ve Barzani'nin proje üzerine olan düşünceleri önemlidir."
Şii Koalisyon: Bağımsızlığı Barzani ile görüşmemiz gerekiyor Reviewed by ZEReditor I on 8.2.17 Rating: 5 Irak Şii Ulusal Koalisyonu yönetiminden Resul Rıza yaptığı açıklamada " Bağdat ile Erbil ...

2 yorum:

  1. KARDEŞLERİMİZ
    Bir kardeşin evi varsa,diğer kardeşi için de bir ev ister ve yardım eder.Yardım edemiyorsa engel olmaz.Müslüman kürdlere sormak istiyorum;Şii siyle,sunnisiyle araplar,türkler,persler.endonezyalilar,bangladesliler sizin KARDEŞLERİNİZ mi?

    YanıtlaSil
  2. sikeriiiiim kardeşliği köşeye sıkıştı ibneler devamlı kürtleri kullanmak istiyor bu şerefsizler 1 damla suda boğacaksın bu serefsizleri işid gibi bunların esas kellesini keseceksin kürt türk ayrımı ve osmanlı çoöküşünü bu serefsizler yaptı tek çare turkiye yardımıyla barzani devlet kurmak

    YanıtlaSil

8 yorumlama seçiminden birini seçerek yorum yapabilirsiniz. En kolayı; YORUMLAMA BİÇİMİ'nden ADI / URL seçimine tıklayın. AD bölümüne sizi ifade eden bir ad yazın URL bölümünü boş bırakabilirsiniz, veya sosyal medya hesabınızın adresini yazabilirsiniz. YORUM YAZIN ÇÜNKÜ DÜŞÜNCELERİNİZ BİZİM İÇİN ÖNEMLİDİR, OKUYUCULAR HABER OKURKEN FARKLI GÖRÜŞLERİ DE MERAK EDİYOR.

Ads[no]

Haberler, Musul Operasyonu, Musul, Rakka Operasyonu, Rakka, Fırat Kalkanı, Operasyon, Fırat'ın Gazabı,Son Dakika, güncel, spor, eğitim, magazin, Türkiye, Kürdistan, Kürtler, Barzani, Futbol, Basketbol, Dersler, Film, Sinema, Dizi, İzlemek, İzle, Peşmerge, PKK, YPG, KDP, PYD, YNK, Goran, AKP, DAEŞ, IŞİD, DAİŞ, Terör, Çatışma, Savaş gibi konular Zernews'te yayınlanıyor.

Diller, Kürt ve Kürtler, dil, kültür, sanat, Kürt dili, Kürt Kültürü, Kürt edebiyatı'nın yanı sıra Erbil, Duhok, Süleymaniye, Diyarbakır, Mahabad, Qamişlo, Rojava, Kuzey, Güney, Rojava, Batı, Doğu, Rojhilat Kürdistanı haberleri ve makaleler, yazılar ZERnews web sitesi'nde yayınlanıyor.

Nerinaazad, ANF, ANHA, Kurdnewshaber, Rudaw, K24, Kurdistan24, Bashaber, Bas-Haber, Basnews, CNN, NTV, Rojnews, Nuçe TV, Mednuçe, Denge TV, ZER TV, Zer, Azernews, War TV, Warmedia, Waar, TV, Canlı Yayın, Video ile ilgili konular ZERnews'te.

Beluc, Beluclar, Belucistan, Pakistan, Hindistan, Afganistan, Ortadoğu, Batı, Avrupa, Amerika, ABD, Asya, Afrika, Filistin, İsrail, Suriye, İran, haberlerini okumak için bizi takip edin.

Teknoloji, telefon, bilgisayar, kulaklık, dijital dünya, Facebook, Twitter, Google+ , Insragram ile bizi takip edebilirsiniz.