Ads[no]

Ads[no]

12 Şubat 2017

Azad Cundiyani YNK'den istifa etti ve Kürdistan tarihine not düştü

Kürdistan Yurtseverler Birliği (YNK) Politbüro Üyesi Azad Cundiyani partisinden istifa ettiğini açıklayarak önemli açıklamalar yaptı.

Cundiyani dün uzun aradan sonra ilk kez Celal Talabani liderliğinde toplanan YNK'nin ele alması için istifa dilekçesini YNK'li yöneticilerden Kosret Resul ve Berhem Salih'e verdi.

40 yılı aşkın süredir YNK'de mücadele eden Cundiyani'nin istifa dilekçesinin zamanlaması ve gerekçesi Kürdistan tarihinde arşiv niteliğinde.

Cundiyani yaptığı açıklamada "[Peşmerge olarak dağlarda silahlı mücadele ettiğim] Dağ döneminde, gizli görevlerimde, BAAS  [Saddam] rejiminin yıkılması sonrasında bütün mücadelem Kürdistani bir strateji uğruna mücadele ettim; Kürdistan'ın kurtuluşu ve bağımsızlığı için Peşmerge oldum. Bütün Peşmergelik, yazarlık ve diğer çalışmalarım bu amaç uğrunaydı." dedi.

Ancak "Bugün YNK içinde kişisel ticari çıkarlar temelinde sürtüşmelerin yaşandığı, Kürdistan bağımsızlığına karşı bir tavrın takındığını, halka hizmetin esas alınmadığını" söyleyen Cundiyani YNK'den bu sebeplerle ayrıldığını kaydetti.

"Kürdistan halkına ve bağımsızlığa hizmet etmenin şeref olduğunu" söyleyen Cundiyani, farklı kulvarlarda mücadelesini sürdüreceğini açıkladı.
Azad Cundiyani YNK'den istifa etti ve Kürdistan tarihine not düştü Reviewed by ZEReditor I on 12.2.17 Rating: 5 Kürdistan Yurtseverler Birliği ( YNK ) Politbüro Üyesi Azad Cundiyani partisinden istifa ettiğini açıklayarak önemli açıklamalar yaptı. ...

2 yorum:

  1. Daima söylüyorum ynk goranin gizli versiyonudur, daha önce wikiliks belgelerinde çıktı amerika Barzaniye demişki ki celal talabani iranin adamıdır ve bir daha cumhurbaşkanı olmaması için abd Barzaniye baskı yapmıştı. Şuan öyle görünüyor ki iran goran,pkk ynk,Komel ve enson yekgirti partisini ele geçirmiş bağımsızlık engellensin diye. Yani kurdistanda kdp dışında kimse bağımsızlığa sahip Çıkmıyor . Bimer xiyaneti ,bimer koledari. Biji kürdistan.

    YanıtlaSil
  2. Güney Kürdistan da en önemli siyasi erklerden biri olan YNK nin geldiği son durum içler acısı . Ancak , başta Kosret Resul olmak üzere hala yurtsever kesimin bu gidişata dur diyeceği ve partiyi bu yönlü evireceği inancını taşımak istiyorum . Mam Celal bağımsızlık karşıtı olamaz , olmamalıdır .

    YanıtlaSil

8 yorumlama seçiminden birini seçerek yorum yapabilirsiniz. En kolayı; YORUMLAMA BİÇİMİ'nden ADI / URL seçimine tıklayın. AD bölümüne sizi ifade eden bir ad yazın URL bölümünü boş bırakabilirsiniz, veya sosyal medya hesabınızın adresini yazabilirsiniz. YORUM YAZIN ÇÜNKÜ DÜŞÜNCELERİNİZ BİZİM İÇİN ÖNEMLİDİR, OKUYUCULAR HABER OKURKEN FARKLI GÖRÜŞLERİ DE MERAK EDİYOR.

Ads[no]

Haberler, Musul Operasyonu, Musul, Rakka Operasyonu, Rakka, Fırat Kalkanı, Operasyon, Fırat'ın Gazabı,Son Dakika, güncel, spor, eğitim, magazin, Türkiye, Kürdistan, Kürtler, Barzani, Futbol, Basketbol, Dersler, Film, Sinema, Dizi, İzlemek, İzle, Peşmerge, PKK, YPG, KDP, PYD, YNK, Goran, AKP, DAEŞ, IŞİD, DAİŞ, Terör, Çatışma, Savaş gibi konular Zernews'te yayınlanıyor.

Diller, Kürt ve Kürtler, dil, kültür, sanat, Kürt dili, Kürt Kültürü, Kürt edebiyatı'nın yanı sıra Erbil, Duhok, Süleymaniye, Diyarbakır, Mahabad, Qamişlo, Rojava, Kuzey, Güney, Rojava, Batı, Doğu, Rojhilat Kürdistanı haberleri ve makaleler, yazılar ZERnews web sitesi'nde yayınlanıyor.

Nerinaazad, ANF, ANHA, Kurdnewshaber, Rudaw, K24, Kurdistan24, Bashaber, Bas-Haber, Basnews, CNN, NTV, Rojnews, Nuçe TV, Mednuçe, Denge TV, ZER TV, Zer, Azernews, War TV, Warmedia, Waar, TV, Canlı Yayın, Video ile ilgili konular ZERnews'te.

Beluc, Beluclar, Belucistan, Pakistan, Hindistan, Afganistan, Ortadoğu, Batı, Avrupa, Amerika, ABD, Asya, Afrika, Filistin, İsrail, Suriye, İran, haberlerini okumak için bizi takip edin.

Teknoloji, telefon, bilgisayar, kulaklık, dijital dünya, Facebook, Twitter, Google+ , Insragram ile bizi takip edebilirsiniz.